Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 nejlepších seriálů o ženách. Nechybí v nich sex, humor ani napětí

Jana Davidová

Jana Davidová

24. 4. 2014

Pro spoustu z nás představují seriály vhodný relax, pokud zrovna nemáme tolik času, abychom věnovaly dvě hodiny celému filmu. Mezi nejoblíbenější patří právě ty o ženách, které nás mnohdy vynáší ve vtipném světle a leccos o nás vypovídají.

FOTO: Sex ve městě

Sarah Jessica Parker získala 4 Zlaté globy a 1 cenu Emmy. Zdroj: Magic Box

Sex ve městě

Carrie Bradshaw ví hodně o sexu (a rozhodně se nebojí zeptat).

Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) je chytrá, hezká, úspěšná a především žádaná žena, avšak přesto je pořád sama, když nebereme v úvahu krátkodobé úlety. Později si začne klást otázku, zda je trvalý vztah vůbec možný, a tak se rozhodne na toto téma napsat knihu. Své tři kamarádky, které jsou na tom podobně, použije jako zdroj inspirace a popíše tak život newyorské třicátnice plný přátelství, sexu a zábavy.

FOTO: Sex ve městě

Zdroj: Magic Box

Sex ve městě patří mezi legendy v produkci tohoto žánru. Za jeho vznik vděčíme novinářce Candance Bushnell, protože vychází z jejího stejnojmenného románu. Když ji objevil režisér Darren Star, ihned jí nabídl padesát tisíc dollarů za veškerá práva. Potom už jen stačilo dát dohromady štáb a přenést příběh na televizní obrazovky.

Město žen

Heslo Jules Cobb? Co na srdci, to na jazyku.

Jules Cobb je rozvedená čtyřicítka, která žije se svým pubertálním synem na Floridě. A není divu, že je zde tolik rozvedených, protože je tady snad nejvíce příležitost najít si rozptýlení, zvlášť pokud jsou terčem vašeho zájmu mladí koloušci. A přesně o tohle Jules půjde, jen to nebude tak snadné, protože si svým až příliš bezprostředním chováním umí zadělat na trapné situace, které vás zaručeně pobaví.

FOTO: Mesto zen

Zdroj: American Broadcasting Company

Jedná se o romanticko-melancholický seriál s nádechem humoru, a byť se tato kombinace na první pohled vylučuje, tvůrcům se ji povedlo dát dohromady. Nejvíce diváků určitě nalákala lovkyně mladých mužů Courteney Cox, která se proslavila v seriálu Přátelé, který bude navždy patřit mezi nesmrtelné klasiky ve světě seriálové tvorby.

Zoufalé manželky

Většinou nikdy nic není tak, jak se na první pohled zdá.

Mary Alice Young by nemohla být šťastnější. Má přece krásný dům a skvělou rodinu. Přesto se rozhodně ukončit svůj život ve chvíli, kdy zmáčkne spoušť revolveru. A tím její hlavní  role začíná, neboť nás provede zákoutím vtipných  situací, které se dějí zbytku její rodiny, sousedům a kamarádkám, načež zjistíte, že bydlíte v hrozně nudné ulici, protože ve Wisteria Lane je vražda nebo požár na denním pořádku.

FOTO: Zoufale manzelky

Zdroj: Magic Box

Seriál se měl prvně v překladu jmenovat Tajemství na Wisteria Lane nebo Tajné životy manželek. Také měl být původně čistou komedií se ženami v hlavních rolích, jenže tvůrci byli všude odmítnuti, a tak jej museli upravit. Přidali několik prvků mysteriózna, načež se seriálem slavili úspěch a získali dokonce několik prestižních ocenění.

Džungle rtěnek

Úspěch v profesi a v osobním životě se mnohdy vylučuj. Nebo to lze zkombinovat?

Humorná mozaika se skládá z příběhů tří kamarádek, které patří mezi padesát nejmocnějších žen v New Yorku. Wendy Healy je filmová producentka, Victory Ford módní návrhářka a Nico Reill šéfredaktorka populárního magazínu. O jejich úspěchu v byznysu nemůže být řeč, jenže je tomu tak i v jejich osobním životě? Ne tak docela, a tak drží při sobě, jak jen to jde, a přitom se snaží uchovat si úsměv na tváři.

FOTO: Dzungle rtenek

Zdroj: North video

Další seriál o newyorských ženách patří opět na konto Candace Bushnell, autorky Sexu ve městě. Džungle rtěnek nemá sice tak vysokou laťku jako její seriálový předchůdce, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. Seriálu daly vzniknout Kim Ravel, Brooke Shields a Lindsay Price – představitelky hlavních hrdinek pod vedením Garyho Winicka.

Milenky

Milenkou se nenarodíš… Tu z tebe musí někdo udělat.

I tady se nám sešel pěkný kvartet kamarádek – vdova Trudi, Siobhan, které to v manželství docela skřípe, Katie, jíž zemřel dlouholetý milenec, a na závěr Jessica vychutnávající si pro změnu nezávazné známosti. Všechny tyto ženy spojuje jedna věc – z každé bude nakonec něčí milenka. A jak už to chodí, tohle je pohyb na tenkém ledě, jenž se nikdy neobejde bez komplikací.

FOTO: Milenky

Zdroj: BBC

Milenky jsou takovou britskou verzí Sexu ve městě, co má také šmrnc, jen je o něco umírněnější, zato ale působí věrohodněji. Jedná se o skvělou podívanou, za níž vděčíme režisérům Francescae Joseph, Peteru Lydonovi a Philipu Johnovi a především ústřední čtveřici, kterou ztvárnily Sharon Small, Sarah Parish, Shelley Conn a Orla Brady.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 nejlepších seriálů o ženách. Nechybí v nich sex, humor ani napětí