Menu
WomanOnly
Televizní tipy

5 nejlepších seriálů pro ženy. Jsou plné sexu, pomluv a upírů

Veronika Jílková

Veronika Jílková

13. 3. 2014

Seriály jsou pro mnohé ženy útěkem z reality od starostí a mužů, kteří přináší dennodenní strasti. Proto se vracejí k seriálovým hrdinům, kteří jim občas dopřejí mnohem větší rozkoš.

FOTO: Sex ve městě

Sex ve městě přináší zábavu již od roku 1998. Zdroj: Magic Box

Sex ve městě

Kdo by odolal Panu Božskému, že? Seriál vysílaný od roku 1998 nasbíral několik tisíc fanoušků a především fanynek.

Carrie, Miranda, Charlotte a Samantha jsou životní kamarádky, které se scházejí co pět minut, aby si sdělily nejnovější zážitky z práce, obchodu a postele. Jejich příběhy se mnohdy ztotožňují s našimi a to je jeden z důvodů, proč se k seriálu stále rády vracíme. Carrie je novinářka, která své kamarádky použila při psaní knihy popisující ženu, která chce v uspěchaném New Yorku zažít trochu legrace, vášně a sexu.

Sex ve městě

Zdroj: Magic Box

Komu by nestačil seriál, může se vrhnout na dva díly filmového zpracování, které vyšly v roce 2008 a 2010. Řeší se v nich především vztah Carrie a Pana Božského, který ji v prvním díle nechá opuštěnou u oltáře a dá tak najevo svoji slabost a strach, což Carrie zbytek filmu vydýchává. Bez humoru ani vulgarismů se ale ani tak neobejdete.

Upíří deníky

Jeden z nejsledovanějších seriálů současnosti nabízí plejádu nadpřirozených bytostí, jako jsou upíří, vlkodlaci, hybridi či čarodějky.

Seriál založený na knižních předlohách L.J. Smith vznikl v roce 2009 a od té doby s sebou nese neuvěřitelné šílenství. Láska mezi hlavními hrdiny Elenou, Stefanem a Damonem nebere ani v nynější páté sérii konce. Každou chvíli se přihodí něco, kvůli čemu se prostě nelze přestat dívat. Ať už je to kvůli neodolatelnému Damonovi, nejhodnějšímu Stefanovi nebo překvapujícímu Klausovi či přátelskému Mattovi.

Upíří deníky

Zdroj: The CW

Do hlavní role byla obsazena Nina Dobrev, která dokazuje, jak skvělou herečka je, neboť v seriálu ztvárňuje tři osoby. Coby dvojnice proplouvá mezi láskou dvou bratrů – Damona, ztvárněného Ianem Somerhalderem, a Stefana v podání Paula Wesleyho. Ženy, kterým by nestačil seriál, se můžou poddat i doposud čtrnáctidílné knižní sérii.

Zoufalé manželky

Televizní seriál vypráví o zoufalých ženách Susan, Bree, Gabrielle, Lynette a Edie, které žijí na jednom americkém předměstí.

Susan je matka samoživitelka, které se žádná katastrofální nehoda nevyhne. Bree je typická hospodyňka jak z reklamy padesátých let. Gabrielle je bývalá modelka dbající jen na svůj vzhled, která si kompenzuje manželův nezájem nakupováním a nevěrou. Lynette se kvůli rodině vzdala kariéry a její děti mají pověst těch nejhorších. Edie je naopak největší mrchou v okolí se vzpomínkami na neradostné dětství.

Zoufalé manželky

Zdroj: Magic Box

Pětice kamarádek i sokyň, jejichž příběhy se navzájem propojují, nás provází svými životy již od roku 2004. V hlavních rolích hrají Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria a Nicolette Sheridan. Velmi úspěšný seriál má na kontě několik prestižních ocenění, mezi které patří tři Zlaté Glóby, pět Emmy a mnoho dalších.

Gilmorova děvčata

Klasický seriál o všedních dnech matky Lorelai a dcery Rory, které jsou jako dvě sestry a neobejdou se bez vtipných hlášek.

Lorelai bydlí s Rory v městečku Stars Hollow, kde se každý s každým zná, tudíž nikomu neunikne žádný drb ani novinka. V tom tyto dvě dámy vynikají, neboť jsou jako magnet na trable a mnohdy trapné potíže. Společně prožívají úspěchy, pády, rozchody, lásky i ztráty svých bližních. Veselé, smutné i každodenní příběhy vznikají díky nekonvenční Lorelai a mnohem rozumnější Rory.

Gilmorova děvčata

Zdroj: The WB

Ústředním mottem seriálu je „Život je krátký, mluv rychle“, což hlavní hrdinky poctivě splňují v každém díle. Jedná se o jeden z nejukecanějších seriálů vůbec. Vysílání začalo v roce 2000 a ukončeno bylo v květnu roku 2007. Hlavní role obsadily Lauren Graham, Alexis Bledel nebo Melissa McCarthy, jedna z nejkomičtějších hereček současnosti.

Californication

I když se na první pohled zdá, že je bezstarostný, stále se mu nedaří jediná věc, kterou by v životě opravdu chtěl – získat svoji životní lásku.

Hlavním hrdinou je spisovatel, možno dodat i alkoholik, sexuální deviant a narkoman (ale jelikož ho všechny ženy milují, nejsou tyto vlastnosti brány jako nijak negativní) Hank Moody, který je autorem úspěšné knihy Bůh nás nenávidí všechny. Od té doby se mu nedaří vrátit na výslunní s dalším titulem, ale svou slávu si dokáže užívat i bez toho. Tolik žen, alkoholu, radovánek a zážitků se jen tak někomu nenaskytne.

Californication

Zdroj: Magic Box

Seriál je plný nahých žen, vyprázdněných lahví whisky, vulgárních nadávek, ale zároveň nechybí zábava a pocit, že Hankovi chcete každou chvilku pomoct zvednout se ze země a dopřát mu šťastný zbytek života. Hlavní roli ztvárňuje David Duchovny a letos se můžeme těšit na sedmou sérii, která by podle tvůrců měla být tou poslední.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 nejlepších seriálů pro ženy. Jsou plné sexu, pomluv a upírů