Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 povedených filmů o ženách a jejich uvažování. Poznáte se v nich?

Jana Davidová

Jana Davidová

23. 10. 2014

Každá to důvěrně známe – problémy zapříčiněné způsobem našeho uvažování, které zůstane pro muže navždy záhadou. Zde je pět filmů, které hezky vykreslují jak moc si dokážeme zavařit, a to především v milostných vztazích.

Ženy v pokušení

Film hned se třemi ženami v hlavních rolích? Ano, prosím! Zdroj: Bonton

Chceš mě, chci tě

Osobní život Abby (Katherine Heigl) představuje jednu velkou tragédii. Aby toho nebylo málo, kvůli nízké sledovanosti je nucena spolupracovat s Mikem Chadwayem (Gerard Butler), kterého z duše nenávidí kvůli jeho názorům na lásku, a tak se ho snaží zbavit. Jenže později vyjde najevo, že jeho teorie nejsou úplně scestné, a tak spolu uzavřou dohodu. Pokud Abby díky Mikovým radám získá svého vysněného souseda, přestane ho terorizovat.

Romantickou komedii vyprávějící o obrovské propasti, jež odděluje způsob uvažování mužů a žen, a perfektně pojednávající o osvědčených vztahových vzorcích a jejich ničení režíroval Robert Luketic.

FOTO: Chces me, chci te

Zdroj: Falcon

Ženy v pokušení

Helena má diplom z manželských vztahů a vždy si poradila s každým problémem. Jenže když načapá svého muže, jak ji podvádí, tak si najednou neví rady. A ještě zoufalejší bude v okamžiku, kdy si ji do parády vezme její svérázná matka, která si dokáže získat každého muže. Helena se zprvu snaží držet svých zásad, nicméně pochopí, že matčino smýšlení má své výhody…

Ženy v pokušení jsou sympatická a šmrncovní podívaná s nádechem tragikomiky. V roce 2013 vznikla dokonce její muzikálová verze, jejíž režie se opět ujal Jiří Vejdělek.

FOTO: Zeny v pokuseni

Zdroj: Bonton

Román pro ženy

Groteskní příběh o ženách a především o tom, jak ženy uvažují, a to zejména ve vztazích. Prohlédnout si to můžeme na osudech dvou žen – matce Janě a dceři Lauře. Jana, která nenávidí typické české burany, se snaží najít svého vysněného cizince a Laura se zase z cizinců příliš odvařená není a snaží se hledat v českých vodách. A jednoho v nich uloví, a to ne jen tak někoho, ale hned bývalého partnera své matky.

Film Filipa Renče je natočený podle stejnojmenného románu od Michala Viewegha, který bezpochyby patří mezi nejpopulárnější české spisovatele současnosti.

FOTO: Roman pro zeny

Zdroj: Bonton

Bestiář

Bestiář je příběh mladé ženy Karolíny, která se rozhodne vymanit se z představy naivní pohádkové lásky, na nikoho se citově nevázat a začne hrát podle zavedených mužských pravidel – být nezávislá a lhostejná. Bude se vyžívat ve změně rolí a hlavně – víc brát než dávat, než jak to dělala doteď. Jenže jak se postupem času ukáže, asi to nakonec nebude nakonec ta nejlepší cesta…

Šéfredaktorku ztvárnila sama autorka scénáře i samotné knihy, a tou je Bára Nesvadbová. Hlas jí nicméně propůjčila Dagmar Čárová.

FOTO: Bestiar

Zdroj: Magic Box

Sex ve městě

Snímek je pokračováním oblíbeného seriálu čtyř žen, který je stejně tak plný sexu, intrik a hlavně problémů, které muži asi nikdy nepochopí. I když pravda, že v tomhle filmu je třeba se na ně dívat s určitou nadsázkou. Každá ze známých hrdinek se bude potýkat s novými překážkami a jejich řešení bude typické pro dané charaktery postav – podívejte se samy.

Film měl být původně pokračováním filmu už v roce 2004, ale produkce se musela zastavit, když se Kim Cattrall (Samantha) nedohodla na platu své role s HBO. Dohodli se až v roce 2007.

FOTO: Sex ve meste

Zdroj: Warner Bros.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 povedených filmů o ženách a jejich uvažování. Poznáte se v nich?