×
WomanOnly

5 rad, jak se zbavit fleků od potu

Zdroj: Shutterstock.com

I když si pořídíte ten nejkvalitnější deodorant, nebo antiperspirant, v některých situacích se zkrátka skvrnám od potu nevyhnete. Pak jsou některé vaše oblíbené kousky oblečení odsouzeny k tomu, aby ležely v šatní skříni, protože se vám fleky nepodařilo vyprat. My vám ale poradíme, jak se jich zbavit, abyste mohla opět nosit své oblíbené oblečení, které bude vypadat jako nové!

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Fleky od deodorantu a potu

Někdy jsou na oblečení skvrny spíš od přípravků, které vám mají pomoci proti pocení nebo zápachu potu. Pot z jakéhokoli textilu je zapotřebí dostat co nejrychleji, aby nemohl na látku působit. Stačí oblečení namočit do vlažné vody s mýdlem nebo trochou tekutého pracího prášku – propocené oblečení nestačí jen „vyvětrat“. Poradíme vám 5 přípravků, které vám pomohou v boji se skvrnami od potu.

1. Prášek na prádlo

Na bílé prádlo můžete použít klasický prášek. V případě starších skvrn z něj udělejte za pomoci vody kašičku, kterou vetřete do látky v oblasti skvrny, a pak namočte na několik hodin do vlažné vody. V případě barevné látky zvolte tekutý prací prostředek na barevné prádlo.

2. Kyselina citronová

Kyselina citronová je vhodná na bílé i barevné prádlo. Skvrny od potu můžete odstranit díky lázni, kterou připravíte asi z 10 g kyseliny citronové na litr horké vody. Oblečení do něj namočte minimálně na hodinu před tím, než ho dáte normálně vyprat. Použít můžete i citronovou šťávu.

3. Ocet

Proti zápachu a skvrnám pomůže i lázeň v octovém roztoku. Můžete použít ocet vinný i kvasný lihový. Dejte ho zhruba tři lžíce na litr vody a prádlo po několikahodinovém odmáčení normálně vyperte. Uvidíte, že vaše prádlo bude vypadat opět jako nové a vy si ho budete moci znovu obléct a dělat s ním parádu.

4. Čistírna

Pokud si nejste jisti, pak se svěřte odborníkům. Ale ani čistírna není v tomto případě 100% jistota. Při předávání oděvu na zašpinění potem výslovně upozorněte. Kvalitní čistírna vám dopředu sdělí, zda je odstranění vůbec možné a nakolik. I tak je nutné počítat s tím, že na oděvu zůstane zesvětlení, nebo naopak tmavší skvrna.

5. Chlor, nebo líh

Použití chloru je trochu rizikové, protože může látku vybělit příliš, nebo ji i v případě umělých vláken poškodit. Proto ho volte jen jako výjimečné řešení pro bílý textil a zkoušejte co největší ředění. Naopak líh je vhodný i pro barevné oblečení. Postižené oblasti potírejte desetiprocentním lihovým roztokem, který udělá veškerou práci za vás!Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*