Menu
WomanOnly
Domácnost

5 rad, jak se zbavit fleků od potu

I když si pořídíte ten nejkvalitnější deodorant, nebo antiperspirant, v některých situacích se zkrátka skvrnám od potu nevyhnete. Pak jsou některé vaše oblíbené kousky oblečení odsouzeny k tomu, aby ležely v šatní skříni, protože se vám fleky nepodařilo vyprat. My vám ale poradíme, jak se jich zbavit, abyste mohla opět nosit své oblíbené oblečení, které bude vypadat jako nové!

Fleky od deodorantu a potu

Někdy jsou na oblečení skvrny spíš od přípravků, které vám mají pomoci proti pocení nebo zápachu potu. Pot z jakéhokoli textilu je zapotřebí dostat co nejrychleji, aby nemohl na látku působit. Stačí oblečení namočit do vlažné vody s mýdlem nebo trochou tekutého pracího prášku – propocené oblečení nestačí jen „vyvětrat“. Poradíme vám 5 přípravků, které vám pomohou v boji se skvrnami od potu.

1. Prášek na prádlo

Na bílé prádlo můžete použít klasický prášek. V případě starších skvrn z něj udělejte za pomoci vody kašičku, kterou vetřete do látky v oblasti skvrny, a pak namočte na několik hodin do vlažné vody. V případě barevné látky zvolte tekutý prací prostředek na barevné prádlo.

2. Kyselina citronová

Kyselina citronová je vhodná na bílé i barevné prádlo. Skvrny od potu můžete odstranit díky lázni, kterou připravíte asi z 10 g kyseliny citronové na litr horké vody. Oblečení do něj namočte minimálně na hodinu před tím, než ho dáte normálně vyprat. Použít můžete i citronovou šťávu.

3. Ocet

Proti zápachu a skvrnám pomůže i lázeň v octovém roztoku. Můžete použít ocet vinný i kvasný lihový. Dejte ho zhruba tři lžíce na litr vody a prádlo po několikahodinovém odmáčení normálně vyperte. Uvidíte, že vaše prádlo bude vypadat opět jako nové a vy si ho budete moci znovu obléct a dělat s ním parádu.

4. Čistírna

Pokud si nejste jisti, pak se svěřte odborníkům. Ale ani čistírna není v tomto případě 100% jistota. Při předávání oděvu na zašpinění potem výslovně upozorněte. Kvalitní čistírna vám dopředu sdělí, zda je odstranění vůbec možné a nakolik. I tak je nutné počítat s tím, že na oděvu zůstane zesvětlení, nebo naopak tmavší skvrna.

5. Chlor, nebo líh

Použití chloru je trochu rizikové, protože může látku vybělit příliš, nebo ji i v případě umělých vláken poškodit. Proto ho volte jen jako výjimečné řešení pro bílý textil a zkoušejte co největší ředění. Naopak líh je vhodný i pro barevné oblečení. Postižené oblasti potírejte desetiprocentním lihovým roztokem, který udělá veškerou práci za vás!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 rad, jak se zbavit fleků od potu