Menu
WomanOnly
Hubnutí

5 rad, jak trvale zhubnout po porodu

Veronika Tichá

Veronika Tichá

19. 4. 2015

Jste po porodu teprve měsíc nebo už rok a stále nejste spokojeny se svou postavou? Poradíme vám, jak s kily nabranými v těhotenství účinně zatočit, přestože se ještě nemusíte cítit na vrcholové sportovní výkony a času není nazbyt. Nikdy není pozdě začít shazovat poporodní kila!

Přestože bývá šestinedělí jedno z nejkrásnějších období v životě ženy, často se stává, že maminky propadají depresi. Ať už z toho, že narození miminka je obrovská změna a maminky se s ní často neumí vypořádat tak rychle, jak by chtěly, nebo protože se necítí úplně ve své kůži. Jeden ze způsobů, jak se s tím vypořádat, je opět dosáhnout vnitřní rovnováhy.

S miminkem přichází do života rodičů zodpovědnost, nedostatek spánku a alespoň v prvních týdnech minimum volného času. Dokonce i psychologové ale potvrzují, že pokud podle nás nevypadáme nejlépe, tak se nejlépe ani necítíme. Nikdo samozřejmě nečeká, že se žena týden po porodu vejde do stejného čísla šatů, ale pokud chcete co nejdříve docílit původní váhy, musíte si uvědomit, že vám to nějaký čas zabere. Vyzkoušejte naše rady, dokonce ani nemusíte odkládat potomka!

1. Jízda na bruslích

Mezi problémové partie patří stehna a zadeček. Na procházku s kočárkem nazujte kolečkové brusle a můžete vyrazit.

2. Plavání

Pokud na brusle není vhodné počasí, přihlaste se s miminkem na plavání pro děti. Nejen že ho tak naučíte pozitivnímu vztahu k vodě, ale navíc budete mít pohyb i vy.

3. Cvičte s miminkem

I s miminkem se dá parádně zacvičit! „Využívejte“ ho jako závaží při úklonech trupu do stran, při sklapovačkách si ho položte na holeně nebo zkuste břišní tanec s miminkem v náručí.

4. Hlídejte si stravu

Přestože kojíte a na diety není příliš prostoru, neznamená to, že si nemůžete hlídat to, co jíte. Zdravé stravování je při kojení dokonce nezbytné! Nikdo vám samozřejmě nebude vyčítat kousek čokolády nebo řízek, ale nic se nemá přehánět.

5. Cvičte s vahou vlastního těla

Pokud nemáte čas chodit do posilovny, není to vůbec na škodu. Naopak cvičení s vlastní vahou je nejúčinnější a můžete ho provozovat doma. Většinou vám postačí takové pomůcky jako židle či plné plastové láhve, které najdete v každé domácnosti. Několik tipů na cvičení doma najdete zde: https://www.womanonly.cz/4-zpusoby-jak-si-zacvicit-levne-a-efektivne/.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 rad, jak trvale zhubnout po porodu