Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

9 zaručených rad, jak usnout. Konec počítání oveček

Veronika Tichá

Veronika Tichá

2. 3. 2015

Patříte k lidem, kteří usínají uprostřed rozjetého večírku i v blízkosti startujícího letadla, nebo k těm, kteří konzumují prášky na spaní ve velkém a přesto nejsou schopni zabrat ani po několika hodinách? Pokud se řadíte ke druhé skupině, tyto rady jsou určeny právě pro vás.

1. Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu

Když celý den neopustíte byt, budete mít večer co dělat, aby se vám podařilo usnout. Vaše tělo i mozek se potřebují okysličovat a hýbat, choďte proto na pravidelné procházky, i cesta do práce nebo samoobsluhy se počítá.

2. Lehká večeře

Na noc se nepřejídejte, budete mít divoké sny a nebo neusnete vůbec. Ideální večerní jídlo je drůbeží maso nebo ryby a spousta zeleniny.

3. Sklenka vína

Dvě deci vína nebo jedno pivo jsou povoleny. Několik litrů alkoholu vás sice uspí spolehlivěji, ale to ráno…

4. Bylinky

Nahraďte tabletky na spaní čajem z meduňky nebo kapkami z třezalky a kozlíku lékařského, jsou to léty osvědčené recepty.

5. Dobrý polštář a matrace

Do ložního vybavení se rozhodně vyplatí investovat, dnes už je na trhu mnoho matrací a polštářů, které splňují všechny podmínky „zdravého usínání“. Vyzkoušejte matraci a polštář s pamětí, které se přizpůsobí přímo vaší páteři. Také se nedoporučuje mít toho příliš mnoho pod hlavou.

6. Televize v ložnici

Někdo ji zavrhuje, někdo bez ní nemůže žít. Minimálně se u ní výborně usíná, nastavte si ale automatické vypínání, ať vás ve dvě ráno nebudí německy hovořící prodejce pánví.

7. Kniha na nočním stolku

Kniha v posteli funguje jako skvělé uspávadlo, většinou se nedostanete ani na konec stránky.

8. Vyvětraná ložnice

Než zalehnete, intenzivně si vyvětrejte ložnici a také ztlumte topení, bez vzduchu a v přetopené místnosti se rychleji udusíte a uvaříte než usnete.

9. Relaxace

Netahejte práci ani jiné povinnosti do postele, s čistou hlavou se usíná lépe. Pusťte si oblíbenou relaxační hudbu nebo film, před spaním si dejte horkou vanu, protáhněte se nebo se oddejte meditaci. Vypusťte z hlavy všechny myšlenky a budete spát jako miminka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

9 zaručených rad, jak usnout. Konec počítání oveček