Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 rodinných zimních filmů. Zkraťte si čekání na sněhovou nadílku

Jana Davidová

Jana Davidová

12. 12. 2013

Jestli patříte mezi milovníky zimy, tak pro vás dlouhé čekání na zasněženou krajinu musí představovat hotová muka. Zkrátit si ho můžete pěticí filmů, v nichž si užijete nejen spoustu sněhu, ale i skvělou podívanou.

FOTO: Ledove kralovstvi

Sněhu je spousta i v Disneyho novince Ledové království. Zdroj: Falcon

Mrazík

Už je ti teplo, děvče?

Pohádka vypráví o Nastěnce (Natalja Sedych), jež je týrána svou macechou a nevlastní sestrou Marfušou. Protože jí záviděly její půvab, vyhnaly ji z domu do kruté zimy a doufaly, že ji čeká smrt. V tutéž dobu se vydal do světa i odvážný, avšak namyšlený Ivan (Eduard Izotov), který se stal obětí vlastní nadutosti. Když se jejich cesty zkříží, dokáží překonat všechny nesnáze, a to i mocné kouzlo Mrazíkovy berly.

FOTO: Mrazik

Zdroj: Bonton

Na kultovní zimní klasice, kterou ztvárnil režisér Alexandr Rou, vyrůstal snad každý z nás. Film nekrášlí jen milý příběh, ale i hudba, jejímž autorem je Nikolai Budashkin. Ten se nechal inspirovat hudební produkcí Nikolaie Rimsky-Korsakova. Jedná se také o jeden z filmů, jenž nabyl na kvalitě právě díky českému dabingu.

Ledové království

Jedině čin z opravdové lásky může rozehřát i to nejzamrzlejší srdce.

Anna vždy snila o rušném životě, bohužel místo toho byla stále obklopována samotou, přičemž ji nejvíce mrzelo odstrkování od její sestry Elsy. Netušila, že ta ji tím chtěla ochránit před svými schopnostmi. V den své korunovace však tyto síly Elsa nedokáže kontrolovat, načež vyděšeně uteče. Anna se ji snaží přivést zpět a na své výpravě potkává zajímavé společníky, kteří jí pomáhají až do samého konce.

FOTO: Ledove kralovstvi

Zdroj: Falcon

Zpracování pohádky Sněhové královny v rukou společnosti Disney nemohlo dopadnout jinak než na výbornou. Příběh se snažili ztvárnit už dříve, nicméně pokaždé byl projekt zrušen –  Ledové království je třetím pokusem a máme štěstí, že spatřil plátno kin, protože jinak bychom byli připraveni o skutečně kouzelný zážitek.

S tebou mě baví svět

Jaký asi může skončit pedagogická spolupráce tří kamarádů? Katastrofou, či úspěchem?

Každoroční pánská jízda je překažena novým ultimátem jejich drahých manželek. Buď pojedou i s dětmi, nebo nepojedou nikam, a tak se ocitají v situaci, kdy se jejich vytoužený výlet mění ve školku na horách. Zatímco si dámy užívají chvíli volna, otcové se musí postarat úplně o všechno sami, přitom jejich  výchovné metody způsobují velký chaos a vyvolávají jednu humornou situaci za druhou.

FOTO: S tebou me bavi svet

Zdroj: Bonton

Legendární česká komedia Marie Poledňákové, plná zlidovělých hlášek, které úspěšně baví už několikátou generaci. Snímek měl mít původně i podtitulek – S tebou mě baví svět aneb past na muže, což by dokonale vystihovalo celé dění filmu, protože se naše trojice musí vypořádat se vším možným, aby si zachovali svůj klid.

Doba ledová

Nezáleží jen na tom, v čem se liší, ale především na tom, co mají společného.

Období před 20 000 lety, doba ledová a lenochoda Sida, mamuta Mannyho a šavlozuba Diega spojí zvláštní okolnost – všichni mají zájem o malé opuštěné lidské dítě a nakonec se ho nová smečka rozhodne vrátit rodičům. Na jejich cestě je čeká plno nástrah, které musí překonat, přičemž nebezpečí na ně číhá nejen v chladném mrazu, nýbrž kvůli jejich rozdílným povahám především mezi jimi samými.

FOTO: Doba ledova

Zdroj: Bonton

Zásluhy na jednom z nejoblíbenějších a zároveň nejzdařilejších animovaných filmů v čele s populární krysoveverkou, jež film zahájila, mají režiséři Carlos Saldanha a Chris Wedge. Snímek měl premiéru v březnu 2002 a už během tří týdnů vydělal 100 milionů na tržbách a stal se v té době nejúspěšnějším filmem roku.

Sněženky a machři

Lyžák bez pašování alkoholu a vzpour vůči profesorům by už nebyl lyžák.

Studenti gymnázia odjíždí na lyžařský výcvik a jejich učitelský doprovod se skládá z přísného profesora Kardy (Radoslav Brzobohatý), profesorky Boženky a naivní absolventky Hanky (Veronika Freimanová). Na zájezdu panuje tvrdý režim, proti němuž se studenti rozhodnou zahájit protiútok. Jejich počiny nakonec vedou k nečekaným zvratům ovlivňující vztahy jak mezi žáky, tak i mezi pedagogy.

FOTO: Snezenky a machri

Zdroj: Bonton

Autor Karel Smyczek zrežíroval jednu z nejlepších komedií z osmdesátých let a vůbec jednu z nejlepších komedií pro teenagery, protože ani s třicetiletým odstupem se na každoročních lyžařských zájezdech téměř nic nezměnilo. Na 21. mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež v roce 1983 získal snímek jednu z hlavních cen.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 rodinných zimních filmů. Zkraťte si čekání na sněhovou nadílku