Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 romantických českých filmů, kterými si můžete zpestřit první máj

Jana Davidová

Jana Davidová

30. 4. 2015

Prvního máje je už zítra a jak lépe oslavit tento český svátek zamilovaných než prostřednictvím českých zamilovaných filmů? Připravili jsme pro vás několik snímků, které jsou plné lásky, dramatu i humoru.

FOTO: Probudim se vcera

Scenárista filmu Probudím se včera se rozhodl vydat v roce 2012 i stejnojmennou knihu. Zdroj: Magic Box

Román pro ženy

Film velmi vtipně a ztřeštěně vypráví o tom, jak ženy uvažují. Teda alespoň velká většina. Prohlédnout si to můžeme na osudech dvou žen – matce Janě (Simona Stašová) a dceři Lauře (Zuzana Kanócz). Jana, která nenávidí typické české burany, se snaží najít svého vysněného cizince a Laura z cizinců zase příliš odvařená není a snaží se hledat v českých vodách. A jednoho v nich uloví, a to ne jen tak někoho, ale bývalého své matky.

Pro držitelku Českého lva Stellu Zázvorkovou, která si zde zahrála babičku, je to jedna z posledních rolí. Slavná herečka totiž zemřela několik týdnů po premiéře.

FOTO: Roman pro zeny

Zdroj: Ben Renč

Bathory

Film vypráví o slavné Alžbětě Báthoryové (Anna Friel), o níž kolují příběhy už po staletí. Nicméně tento snímek ji nevykresluje jen jako vražedkyni, která prahla po mladém a krásném vzhledu. Snaží se o druhý úhel pohledu, kdy Alžbětu popisuje jako inteligentní a vzdělanou ženu, která toužila spíše po lásce než po kráse. Jenže válka ji prakticky odloučila od manžela a její dny tak byly plné samoty.

Při závěrečné scéně, kdy představitelka Alžběty Bathoryové Anna Friel leží a zpívá na posteli na hořícím pokoji, málem skutečně uhořela.

FOTO: Bathory

Zdroj: Bontonfilm

Líbáš jako bůh

Helena (Kamila Magálová) má tolik starostí a musí neustále řešit vztahy druhých, že zapomíná na svůj milostný život. Ani příliš nepočítala s tím, že ještě někoho potká, ale přece jen se s jedním mužem seznámila, a to opravdu originálním způsobem – při porodu své snachy. František je záchranář, který se zdá být ideální ve všech směrech. Na kráse má jen jednu vadu, a sice že je ženatý…

Slovenská herečka Kamila Mágalová měla při natáčení velké problémy s češtinou. Ale podle režisérky Poledňákové se nakonec naučila mluvit skvěle.

FOTO: Libas jako buh

Zdroj: Falcon

Iluzionista

Einsenheim je výborný kouzelník, o jehož nadání se dozví i samotný princ Leopold. Mágovo vystoupení neunikne ani princově snoubence Sofii, která v něm rozpoznává svého přítele z dětství. Jejich dětská romance začne ožívat a nabere takových rozměrů, že spolu chtějí uprchnout. Jenže další den je Sofie nalezena mrtvá a zoufalý Einsenheim musí dosvědčit Leopoldovu vinu dřív, než sám přijde k úhoně.

Tento americkočeský film je inspirován kouzelníkem Erikem Jan Hanussenem, který byl známý ve Vídni a byl zavražděn nacisty v roce 1933.

FOTO: Iluzionista

Zdroj: Magic Box

Probudím se včera

Cestování časem s sebou přináší řadu výhod i nevýhod. O tom se přesvědčí na vlastní kůži i Petr (Jiří Mádl), když se vrátí do svých sedmnácti let, aby získal Elišku (Eva Josefíková), do které byl kdysi zamilovaný. Byla to jeho spolužačka a jediná dívka, kterou kdy miloval, ale tehdy nenašel odvahu jednat. Teď dostal možnost, aby napravil, co promeškal. Nicméně ani druhá šance nemusí být vždy zárukou úspěchu.

Eva Josefíková do té doby nikdy nepoznala Maritnu Preissovou, který ztvárnila starší Elišku, a nemohla uvěřit, že jí může být někdo tolik podobný.

FOTO: Probudim se vcera

Zdroj: Magic Box

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 romantických českých filmů, kterými si můžete zpestřit první máj