Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 romantických filmů, které vám zaručeně zpestří svatého Valentýna

Jana Davidová

Jana Davidová

12. 2. 2015

Den, který si zamilovaní užívají a nezadaní ho proklínají. Ať už patříte do kterékoli skupiny, můžete si tento den vylepšit tím, že filmy našeho výběrů zahrnete do svého programu. Najdete v nich totiž jak pohádkovou romanci, tak i filmy s horším koncem.

What If

Wallace (Daniel Radcliffe) a Chantry (Zoe Kazan) jsou dvojka, která se skvěle doplňuje. Tahle dokonalá souhra má však zádrhel – Chantry má přítele. Wallace se ji proto snaží brát jako kamarádku, ale to pro něj není snadné, zvlášť když se jako kamarádka nechová, i když si to sama neuvědomuje. Wallace nakonec zariskuje a vyzná se jí, načež se Chantry stáhne – je zásadová a nechce svému příteli ublížit. Zároveň si ale nedokáže představit, že už Wallace neuvidí… Bude schopná si své city přiznat?

Scénář vznikl na motivy populární divadelní hry „Toothpaste“ and Cigars od dvojice autorů T.J. Dawe a Michael Rinaldi.

FOTO: What if

Zdroj: Entertainment One

Na sv. Valentýna

Den svatého Valentýna pro některé z nás znamená svátek lásky, kdy chceme být se svým milovaným člověkem. Pro některé je to nenáviděný den, který jim připomíná, že jsou pořád sami. A tak tomu bude i v tomto filmu – budeme svědky jak šťastných, tak smutných i zapeklitých příběhů, kde láska nabude tolika podob, jak jen to je možné, včetně láskyplných vyznání, vášnivých polibků, ale i zuřivých hádek.

Julia Roberts se ve filmu objeví jen asi na šest minut a za tento výstup inkasovala neuvěřitelnou sumu 54 milionů korun.

FOTO: Na sv. Valentyna

Zdroj: Magic Box

500 dní se Summer

Tom (Joseph Gordon-Levitt) věří na osud a svou opravdovou lásku vyhlíží na každém kroku. Summer je naopak vůči vztahům odtažitá. Ale nějakým záhadným způsobem se stane, že z těchto dvou se stane pár, i když se bude od ostatních velmi lišit. Tento jejich vztah oběma otevře oči a oba zjistí, že musí svůj přístup změnit – Tom nakonec odloží své růžové brýle a Summer sundá svou cynickou masku.

Zooey Deschanel a Joseph Gordon-Levitt si už spolu jednou dříve zahráli, a to ve filmu Bláznivý.

FOTO: 500 dni se Summer

Zdroj: Bontonfilm

Pearl Harbor

V moment, kdy Danny (Josh Hartnett) Evely (Kate Beckinsale) oznámí, že její milovaný Rafe (Ben Affleck) byl ve válce sestřelen, se jí zhroutí svět. Dannyho jeho ztráta bolí stejně tak, protože spolu s Rafem prakticky vyrůstali. Tahle jejich společná bolest bude mít za následek, že mezi nimi vznikne milostné pouto, které jim pomůže zapomenout. Zdá se, že je takhle bouře za nimi, jenže udeří blesk, který nečekal ani jeden – Rafe zaklepe na dveře její ošetřovny, živý a zdravý…

Postava Rafe McCawley je založena na skutečném pilotovi z druhé světové války, který se jmenoval Joe Foss.

FOTO: Pearl Harbor

Zdroj: Falcon

Amélie z Montmartru

Amélie (Audrey Tautou) nevyrůstala jako každé druhé dítě, nemohla chodit do školy, což ji svým způsobem poznamenalo. Byla od ostatních trochu odlišná, takže má problém se normálně seznámit s Ninem (Mathieu Kassovitz), o něhož má velký zájem. Vytváří proto sérii hádanek, která má nakonec jejich cesty spojit. Díky tomu Amélie nejenom že získá svou lásku, ale divák si z její milostné nekonvenční šifry odnese nepopsatelný zážitek.

Kavárna, ve které Amélie pracovala, po filmu nabyla velké popularity  a najdete jí v Paříži v ulici Lepic, nedaleko od Moulin Rouge.

FOTO: Amelie z Montmartru

Zdroj: Magic Box

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 romantických filmů, které vám zaručeně zpestří svatého Valentýna