Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 skvělých animáků s ženou v hlavní roli. Užijte si kreslené hrdinky

Jana Davidová

Jana Davidová

9. 4. 2015

V našem článku se opět můžete těšit na filmy se ženami v čele, nicméně tentokrát přicházejí v animované podobě. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší kreslené snímky, v nichž jsou ženy nejzářivějšími hvězdami na filmovém plátně.

FOTO: Rebelka

Zdroj: Falcon

Legenda o Mulan

Ve Starověké Číně je čest považována za posvátnou, proto se Mulan snaží osvojit si tradiční zásady chování. Bohužel i přes velké úsilí nedokáže svou prudší povahu udržet na uzdě a tak zostudí nejen sebe, ale i svou rodinu. A aby toho neštěstí nebylo málo, její zraněný otec musí narukovat do armády. Nakonec se Mulan pro jeho záchranu rozhodne spáchat vážný zločin – přestrojí se za vojáka a vydá se do války místo něj.

Podle původní čínské legendy Mulan se svým klamem uspěje a opouští bojiště s velkou poctou. Až poté, co začnou vojáci hledat svého spolubojovníka, zjistí, že Mulan je ve skutečnosti žena.

FOTO: Legenda o Mulan

Zdroj: Falcon

Persepolis

Tento příběh je vesměs autobiografií francouzské režisérky Marjane Satrapi, která byla původem z Íránu. Marjane se sarkasmem popisuje své dětství a dospívání, v němž se silně odráží islámská revoluce, válka s Irákem a následný politický režim. Jelikož je Marjane neuvěřitelně paličaté povahy, je film prokládaný nejrůznějšími rebelantskými scénkami, které vyprávění o jejím složitém životě umí vykreslit s humorným nadhledem.

Historické vsuvky jsou ve filmu zpracovány ve stylu orientálního stínového divadla.

FOTO: Persepolis

Zdroj: Sony Pictures Classics

Karigurashi no Arrietty

Vypráví se příběhy, že kdysi na naší planetě údajně žili i malincí lidé, kteří se od nás nelišili prakticky ničím kromě své velikosti. A přesně mezi takové patří i Arrietty, která se svými rodiči žije skrytá, protože pro ně platí přísné pravidlo – neukazovat se před normálními lidmi. Jenže Arrietty tento zákaz poruší, když se omylem potká s chlapcem jménem Šó. Může však takové přátelství znamenat skutečnou hrozbu?

Film je režisérským debutem animátora Hiromasa Yonebayashiho, který se podílel například na snímcích Cesta do fantazie a Zámek v oblacích.

FOTO: Karigurashi no Arrietty

Zdroj: Toho Company

O dívce, která proskočila časem

Spousta z nás by chtěla umět cestovat časem. Vyhnuli bychom se tak spoustě problémů a starostí. A právě proto je Makoto nadšená, když po zvláštní příhodě ve škole zjistí, že cestování  časem se pro ni stalo realitou. Jenže tahle iluze ji brzo přejde, když si uvědomí, že to nese mnohem víc starostí než radosti. Hlavně potom, co zjistí, že tak ovlivňuje nejenom svůj život, ale i lidí ve svém okolí, obzvlášť těch, na kterých jí nejvíc záleží.

Snímek je natočený podle novely Toki o Kakeru Shōjo od Yasutaky Tsutsuiho z roku 1967.

FOTO: Divka, ktera proskocila casem

Zdroj: Kadokawa Shoten Publishing

Rebelka

V tajemném Skotsku je Merida od dětství připravována na roli královny, což zahrnuje fůru povinností a prakticky žádnou svobodu. Avšak ona má o své budoucnosti jinou představu, a když jí její věčně sekýrující matka řekne o jejím brzkém zasnoubení, je odhodlaná se vzepřít. Její chování a hádky způsobí velký chaos a postaví mezi matku a dceru tak obrovskou zeď, že to začne vypadat, že snad nebude nikdy probořena…

Film závěrečnými titulky nekončí, po nich totiž následuje ještě jedna krátká scéna, kterou doporučujeme neopomenout.

FOTO: Rebelka

Zdroj: Falcon

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 skvělých animáků s ženou v hlavní roli. Užijte si kreslené hrdinky