Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 skvělých filmů, v nichž je žena nejdůležitější hvězdou na plátně

Jana Davidová

Jana Davidová

12. 3. 2015

Každá z nás se určitě dokáže lépe vžít do příběhů hlavního hrdiny, když je jím žena. A přesně v tomto je naše filmová nabídka pro ženy jako stvořená. Vyberte si z ní a nerušeně se ponořte do světa filmových příběhů.

FOTO: Zlodejka knih

Snímek se natáčel ve městě Görlitz v Sasku a v Berlíně. Zdroj: Bontonfilm

Jedna za všechny

Vše vypukne v okamžiku, když Carly (Cameron Diaz) zaklepe bez ohlášení na dveře svého přítele Marka (Nikoaj Coster-Waldau), protože ho chce překvapit. Jenomže jí neotevře on sám, nýbrž jeho manželka. Obě jsou samozřejmě v šoku a nehodlají to nechat jen tak. Potom společně objeví ještě jeho další milenku, načež se trojice dam spřátelí a dají si za cíl jediné – dostat Marka na úplné dno.

Scenáristka snímku údajně čerpala inspiraci ve francouzských komediích, protože nevěra je prý ve Francii běžnější než v USA.

FOTO: Jedna za vsechny

Zdroj: Bontonfilm

Výměna

Mateřská láska nezná hranic, tedy alespoň v případě Christine Collinsové (Angelina Jolie) to tak bylo. Jednoho dne její syn Walter zmizel a ona dělala vše proto, aby ho získala zpět.  Dokonce si pro jeho záchranu proti sobě poštvala i l losangeleskou policii, kvůli které si potom hodně vytrpěla. Neuvěřitelné vyprávění bojující matky za své dítě je inspirováno skutečným příběhem, který se odehrál v Los Angels ve dvacátých letech.

Příběh se objevil na plátně díky scenáristovi Michaelu Straczynskimu, který ho objevil v archivu losangeleské radnice předtím, než se chystali dokumenty spálit.

FOTO: Vymena

Zdroj: Bontonfilm

Anastázie

Anastázie většinu života strávila v sirotčinci a na své dětství má jen velmi málo vzpomínek. Jediné, co jí zbylo, je přívěšek s nápisem Paříž. A přesně tam se chce vydat hledat svou rodinu, ale bohužel na to nemá prostředky. Vtom však potká Dimitrije, který jí řekne, že je velmi podobná ztracené princezně Anastázii, zbytek jejíž rodiny žije též v Paříži. Anastázie tomu sice příliš nevěří, ale kdo ví, nic není nemožné, a tak s ním nakonec odcestuje.

Skutečná Anastázie nosila ty samé šaty, které se na kreslené postavě objevily v posledních scénách filmu.

FOTO: Anastazie

Zdroj: Bontonfilm

Zlodějka knih

Není moc věcí, které lze dělat během války, abyste svou mysl dostatečně odpoutali od nepříznivé atmosféry. Ale malá Liesel (Sophie Nélisse) si jednu takovou našla – zcela propadla čtení. A to když přišla v jedenácti letech do své nové pěstounské rodiny, tak ani číst neuměla. Magie slov ji zcela upoutala a našla v nich i způsob, jak zachránit svého židovského kamaráda, kterého její rodiče ukrývali před nacistickými vojáky.

Markus Zuzak, autor knihy, podle níž je film natočen, se inspiroval vyprávěním své matky, která prožila válku v Mnichově.

FOTO: Zlodejka knih

Zdroj: Bontonfilm

Hunger games

Hunger games – jedna z nechvalných tradic hlavního města Kapitol, jak si udržet moc nad okolními dvanácti kraji. A to tím způsobem, že z každého kraje vyberou jednoho člověka, aby se utkal s ostatními ve hře o život. A vůbec poprvé se pro tuto hru najde dobrovolnice – Katniss (Jennifer Lawrence), která tak chtěla zachránit svou mladší sestru. Podaří se jí přežít, když se několik dalších snaží o to, aby její oči už nikdy znovu nespatřily denní světlo?

Film je natočen podle knižní předlohy prvního dílu trilogie Hunger Games, kterou napsala Suzanne Collins.

FOTO: Hunger Games

Zdroj: Bontonfilm

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 skvělých filmů, v nichž je žena nejdůležitější hvězdou na plátně