Menu
WomanOnly
Vánoce

5 skvělých komedií, které oživí vaši silvestrovskou párty s přáteli

Jana Davidová

Jana Davidová

28. 12. 2014

Chystáte se strávit Silvestra ve společnost přátel mimo rušné centrum? K takovému večeru patří dobroty a nějaká ta sklenička alkoholu, ale čím to oživit? Pusťte si jednu za našich komedií, u kterých se spolehlivě pořádně zasmějete.

Drž hubu

Ruby (Jean Reno) je profesionální zabiják, který jedná vždy na vlastní pěst a na společnost si moc nepotrpí. Takže si asi dovedete představit, jak moc bude vyšilovat, když se na něj shodou všech možných nešťastných náhod nalepí nehorázně ukecaný Quentin (Gérard Depardieu), jehož mentální výbava je značně omezená. A jako třešničku na dortu spolu nakonec skončí na útěku, což vytváří jednu humornou situaci za druhou.

Gérard Depardieu kvůli filmu zhubl až šedesát kilo. Povedlo se mu to díky tomu, že vůbec nic nejedl a pil jen čistou vodu.

FOTO: Drz hubu

Zdroj: H.C.E.

Pelíšky

Komedie s cynickou nadsázkou popisuje osudy několika rodin v jedné dvoupatrové vile v pražské čtvrti. Střídá se zde jedna návštěva za druhou, s plným nasazením a ve vší obřadnosti se prožívají Vánoce, svatba i nečekaný bolestný pohřeb. Objevují se tu různé věkové kategorie, charaktery a především odlišné názory vyprávějící s vtipnou nadsázkou o období našich dějin, v němž se hroutilo víc než umělohmotné lžičky ve vařící kávě.

Film je nejen oblíbený, ale zjevně i velmi inspirativní. Podle názvu byl pojmenován alkoholický nápoj, tzv. Pelíškovka.

FOTO: Pelisky

Warner Bros

Deník Bridget Jonesové

Bridget Jonesová je trochu oplácanější třicítka, která se místy utápí v zoufalství a v hitech typu All By Myself od Celine Dion, protože je ve svém věku pořád ještě sama. K tomu všemu funguje jako hotový magnet na trapasy, což jí na dobré náladě příliš nepřidává. A když už to začne vypadat, že se jí v jejím milostném životě konečně poštěstilo, zase jí to pokazí nějaká vychrtlá konkurence…

Postavu Bridget Jones (Renée Zellweger) vymyslela roku 1995 Helen Fielding, a to v každotýdenních sloupcích psaných do novin The Independent.

FOTO: Denik Bridget Jonosove

Zdroj: H.C.E.

Doba ledová: Obleva

Mamut Manny, lenochod Sid a šavlozubý tygr Diego se opět vrací na scénu, v níž je teplota pod bodem mrazu. Alespoň měla být. Jenže kvůli globálnímu oteplování hrozí potopa, a tak je třeba se dostat na loď na konci údolí. Na cestě se seznámí s mamutucí Ellie, s níž je zásadní problém – myslí si, že je vačice. Manny ji má plné zuby, avšak Sid a Diego se chopili role dohazovačů, takže humorných scén mezi mamutí dvojicí vznikne víc než dost.

Ve filmu byla jediná role, o níž se ještě před vytvořením vědělo, kdo ji propůjčí hlas. Šlo o mamutici, kterou namluvila Queen Latifah.

FOTO: Doba ledova Obleva

Zdroj: Bontonfilm

Snowboarďáci

Snad každý teenager touží po pořádné pánské jízdě, zvlášť na Silvestra, kde je hlavním programem jízda na snowboardu a balení holek. A přesně na takovou jízdu se chystají Rendy (Vojta Kotek) s Jáchymem (Jiří Mádl). Nemůžou se dočkat, protože to má být jejich první větší společná akce. Jenže místo toho, aby se proháněli na sjezdovkách, vyfasovali kýbl a koště a stali sesluhy pro všechno. Může taková dovolená neskončit katastrofou?

Natáčení filmu bylo poměrně rizikové. Vojta Kotek si při snowboardování způsobil lehký otřes mozku a Martina Klírová si zlomila ruku.

FOTO: Snowboardaci

Zdroj: Bontonfilm

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 skvělých komedií, které oživí vaši silvestrovskou párty s přáteli