Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 témat, kterých se ženy děsí, ale filmaři z nich strach nemají

Redakce

Redakce

26. 3. 2015

Život ženy provází nespočet svízelných situací. O některých se mluví více, o jiných méně. Řeč je o domácím násilí, nechtěném těhotenství, ženské obřízce a dalších problémech, kterým čelí ženy po celém světě. Jak tyto situace vnímá společnost, se snažili zjistit i filmaři. Nahlédněte s nimi pod pokličku.

FOTO: Téměř bez šance

V životě ženy se často vyskytnou nečekané problémy. Zdroj : Bontonfilm CZ

Květ pouště

Film se stal stejně šokujícím jako autobiografická kniha autorky Waris Dirie. Tato publikace se pro svůj dechberoucí příběh stala jednou z nejprodávanějších knih světa, prodalo se více než 11 milionů výtisků. Samotná Waris Dirie natočila ve spopupráci s BBC dokument Nomádka v New Yorku s podobnou tématikou.

Příběh upozorňuje na zvěrstva, která jsou prováděna na ženách v Somálsku, ale i jiných zemí světa. Zejména na ženskou obřízku, kterou podstoupí hlavní hrdinka již v dětském věku a problémy ji provází celý život. Ve filmu spatříme průběh neuvěřitelné cesty ze srdce Somálska, která vede až na nejpřednější přehlídková mola. Příběh, který téměř v každé ženě zanechá velmi silný dojem.

Zdroj: H.C.E.

Zdroj: H.C.E.

Juno

Juno je snímek, který se dospělým na první pohled jeví jako film pro teenagery. Není to ale tak úplně pravda. Juno filmaři natočili za pouhých 31 dní, ale i přesto je velmi úspěšný. Sama Ellen Page, která ztvárňuje postavu hlavní hrdinky, za film dostala 13 různých ocenění a diváky si získala svou přirozeností a bezprostředností.

Hlavní hrdinka nám ukáže, jaké to je otěhotnět v šestnácti letech s klukem, který není vlastně ani vaším kamarádem. Setkáváme se tedy se situací, kdy se Juno snaží vyrovnat nejen s těhotenstvím, ale i s reakcemi rodiny a okolí, které v takové situaci nebývají vždy příjemné. Film také poukazuje na problematiku párů, které děti mít nemůžou, a jak se tyto dvě situace mohou navzájem doplnit.

FOTO: Juno

Zdroj: H.C.E.

Cizinka

Další ze zfilmovaných příběhů, se kterým se mohou stotožnit tisíce žen na celé planetě. Život s násilníkem, se kterým vychováváte dítě. Život ve strachu, který bohužel často končí i vraždou. Tento německý film zabývající se velmi choulostivým tématem ukazuje i na fakt, že v Německu bylo pouze v roce 2009 zavražděno 28 žen svými manželi kvůli rodinné cti.

Příběh nám ukazuje hrdinku, která uteče se synem z Istanbulu a plna pochopení a očekávané pomoci se vrací ke své rodině. Ale i v rodném Německu se setká s pravým opakem. Rodinné konvence se občas těžko překonávají. Touha hlavní postavy Umay po svobodném životě, který nezahrnuje spoutání islámu či vliv rodiny, je obrovská. Ale bohužel, někdy se zoufalí lidé uchylují k zoufalým činům.

FOTO: Cizinka

Zdroj: Majestic

Téměř bez šance

Americký triller byl natočený před téměř sestnácti lety , ale jeho hlavní téma je stále aktuální. Film se odehrává v Thajsku , kde býval dokonce jeden čas zakázaný. Snímek je inspirovaný skutečnými příběhy pašeráků drog v této oblasti a příběhy uvězněných dívek z celého světa.

Dvě mladé Američanky jedou velmi odvážně oslavit svou maturitu do Bangkoku, aniž by se o svém dobrodružství někomu slůvkem zmínily. V Thajsku ale padnou do nesprávných rukou a najednou jsou odsouzeny za pašování drog na 33 let ve vězení. Příběh upozorňuje na nebezpečí, ale také na neznalost cestujících do zemí Východu, která bohužel neomlouvá.

FOTO: Téměř bez šance

Zdroj: Bontonfilm CZ

Její oči

Film, který opět získává velké množství ocenění. Pro svou odvážnost, pro svou opravdovost a věrně zachycenou skutečnost. Atmosféra by se dala krájet a výkony herců jsou neskutečné. Ve filmu uvidíme zobrazení mužské ješitnosti a ženského strachu, lásky a nenávisti zároveň. Příběh ukazuje natolik aktuální domácí násilí, kterého se svět jen tak nezbaví.

Pilar je na útěku před svým agresivním manželem, který jí dělá ze život peklo. Ve své hlavě ale svádí neustálý boj. Myšlenky na návrat k manželovi jsou velmi silné. Je to strach, co jí nedovolí opustit ho navěky, nebo láska? Podobnou otázku si pokládá nespočet žen. Film nám umožní nahlédnout do jejich problematického života.

FOTO: Její oči

Zdroj: Sogepaq

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 témat, kterých se ženy děsí, ale filmaři z nich strach nemají