Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

5 tipů, co dělat, aby mi rostly vlasy

Jsou lidé, kteří mohou svoje vlasy měřit na metry a jiným nevyrostou déle než po lopatky. Někteří se chlubí bujarou kšticí a jiní je mají jako mokrou slámu a ne a ne je provzdušnit. Co můžeme pro svoje vlasy udělat, aby vypadaly lépe a dobře rostly?

Genetiku nepřelstíme

Za vzhled našich vlasů, jejich barvu, strukturu i délku mohou geny. Jen se podívejte na své předky. Kdy vaše maminka začala šedivět a kdy vašemu tatínkovi začaly vypadávat vlasy, než se stal úplně holohlavým? Podobný předpoklad máte i vy. V rukou máte ovšem i to, kdy se tak stane a v jaké míře.

1. Stravování

Ze všeho nejdříve léčíme stravou, hlásá celostní medicína především ta východní a teprve potom bylinami. A stejné je to, pokud chcete podpořit růst vlasů. Zdravému vzhledu vlasů a jejich růstu napomáhají potraviny bohaté na bílkoviny, karoten, esenciální mastné kyseliny, železo, křemík, zinek, vitamíny skupiny B (hlavně biotin), C a E.

Naopak např. nápoje sycené oxidem uhličitým okyselují krev a mohou mít vliv na ztrátu minerálů z vašich vlasů.

Jinými slovy, zásaditá strava je základ.

2. Zdravý životní styl

Stav vlasů i kůže hlavy vypovídá hodně o vašem způsobu života a také o tom, jak o sebe dbáte. Kouření, pobyt v nezdravém prostředí a ovzduší, chronická únava, to vše se podepisuje na zdraví a kvalitě vašich vlasů. A tak pokud chcete bohatší a zdravější hřívu, zamyslete se nad tím, co děláte špatně a změňte to. Vaše vlasy to ocení. Porostou lépe a budou zdravější.

3. Stres

Hrůzou mu zbělely a vypadaly vlasy. Tahle stará rčení v sobě nesou velký kus pravdy. Když je opravdu zle, organizmus nejdříve přestává zásobovat výživnými látkami ty části organizmu, které nejsou k přežití až tak nezbytné. Mezi ně patří i vlasy.

Člověk, který je vystaven velkému stresu (např. úmrtí v rodině) nebo naopak chronickému stresu (menšímu, za to ale každodennímu) svým vlasům rozhodně neprospěje.

4. Byliny v péči o vlasy

Čaj z pískavice řeckého sena obsahuje enzym triogonelin, který zvyšuje přítok krve do vlasaté části hlavy a umožňuje lépe vyživovat vlasové kořínky. U některých lidí tak podporuje růst vlasů. Zkuste pít denně jeden šálek pískavicového čaje.

5. Vnější péče o vlasy

Pro dobrý růst vlasů je samozřejmě důležitá i vnější péče o ně. Použití přípravků vhodných pro váš typ vlasů zajistíte jejich dostatečnou výživu a umožníte jim, aby dobře vypadaly a pěkně rostly.

A zapomenout můžete na pravidelné zastřihávání vlasových konečků. Zastřihování je vhodné pokud jsou konce roztřepené, ale s růstem nemá moc společného. Vlasy rostou od kořene a pravidelným zastřihování jejich růst neurychlíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 tipů, co dělat, aby mi rostly vlasy