Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 tipů, jak být bohatá. Jděte si chytře za svým snem

Adéla Lišková

Adéla Lišková

11. 8. 2016

Říká se, že peníze nejsou všechno, ale také se říká, že je lepší brečet v limuzíně než v autobuse. Bohatý by chtěl být jistě každý, ale málokdo si za tím skutečně jde. Jak být bohatá? Vyzkoušejte naše tipy a třeba uvidíte, že to není tak těžké!

1. Jak být bohatá – zlepšete své návyky

Pokud si přečtete například knihu 100 zlatých pravidel jak zbohatnout od Richarda Templara, zjistíte, že žádné zázračné triky na zbohatnutí neexistují. Mnoho lidí si však připadá stále bez peněz jen kvůli své vlastní nedisciplinovanosti.

Udělejte si tedy pořádek ve svých financích, zjistěte, za co nejvíce utrácíte a kde je prostor pro úsporu. Pokud utrácíte příliš, stanovte si nějaká pravidla. Například, že za boty a oblečení neutratíte měsíčně více než 2 tisíce. Musí však být reálná, abyste je byli schopní dodržovat.

Čím více sexu máte, tím více vyděláváte. Alespoň v Řecku

2. Jak zbohatnout – investujte

Peníze se samy nevydělají, ale s dostatečným kapitálem je lze vydělávat o něco snáze. Nerozházejte tedy celý svůj příjem, ale snažte i něco ušetřit. Jen takový je způsob, jak být bohatá neustále. Ušetřené peníze nemusí sloužit jen jako rezerva, můžete je přece produktivně využít. Peníze a majetek byste měli zhodnocovat.

Můžete investovat do zvelebení svého příbytku, do nemovitostí, do akcií, do zlata, do vína, do vlastního podnikání, anebo třeba do sebe. Znalosti jsou dnes nejvíce ceněným atributem, z ušetřených peněz si tak můžete zaplatit třeba kurz programování či méně tradičního jazyka, který vám třeba zajistí lepší práci.

3. Jak být bohatá – nepůjčujte si

Půjčovat si peníze, to je cesta do pekel, a to zejména v případě spotřebitelských půjček. Vážně byste bez nové sedačky či ledničky nevydrželi do další výplaty? Pokud se vám nedaří vyjít s penězi, raději se to snažte vyřešit zvýšením příjmů, například brigádou.

Stejně tak byste se raději měli zbavit všech kreditek, které se při záporném zůstatku tváří, jakože se nic neděje, ovšem počítají se vám na nich nepěkné úroky. Smysl dává akorát hypotéka na bydlení, která je oproti podnájmu výhodnější. Opatrní buďte i u půjček na podnikání, v případě většího obnosu byste si měli být jistí, že to opravdu vyjde.

Chcete začít podnikat? Vyvarujte se těchto 5 špatných důvodů pro založení firmy

4. Jak zbohatnout – začněte s podnikáním

Stále si stěžujete na svůj nízký plat a nenaplňující práci? Vypadá to, že vlastně nemáte příliš co ztratit, tak se na to vykašlete a začněte na své vlastní triko. Možná máte skvělý nápad na službu, kterou by lidé ocenili, avšak bojíte se, že by si vaši blízcí ťukali na čelo. I to je možné, ovšem spousta „kravin“ vydělala miliony.

Jako inspirace vám může sloužit firma BlackSocks švýcarského podnikatele Samuela Lietchi, který se rozhodl vydělat na tom, že lidé jsou líní kupovat si pravidelně ponožky. Ve světě má již 60 000 předplatitelů, kterým každý rok za 90 dolarů posílá 9 párů ponožek.

5. Jak být bohatá – přemýšlejte

Ač se to zdá na první pohled scestné, lidé mají sklon nepřemýšlet a proto mnohdy platí za služby, které vlastně nevyužívají. Často se jedná například o placenou televizi, předplatné různých časopisů, pevnou linku či nevhodný mobilní tarif nebo drahý bankovní účet. Pokud žijete ve městě, zamyslete se, zda by vám místo auta, které vás stojí několik tisíc měsíčně, nestačila tramvajenka.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 tipů, jak být bohatá. Jděte si chytře za svým snem