Menu
WomanOnly
Krása

5 tipů jak se líčit v horkém létě: Vsaďte na správnou kosmetiku

Léto je v plném proudu a horko a vlhko se podepisuje i na našem make-upu. Jak zařídit, aby se vám v létě nerozpíjel obličej a make-up zůstal po celý den perfektní?

Použijte podkladovou bázi

Podkladová báze je ideální podklad pod make-up během horkých i vlhkých letních dní. Její super lehká textura vytvoří hladký povrch na vaší pleti, díky kterému make-up i večer zůstane tam, kam ho ráno nanesete.

Pokud se v podkladových bázích moc nevyznáte a půjdete si ji do obchodu koupit poprvé, věnujte pozornost jejímu složení. Přes léto jsou ideální báze se silikony, které se používají například v dlouhotrvajících líčidlech.

Zlehčete váš make-up

Pokud jste zvyklá nosit celý rok tekutý make-up a nyní v létě pozorujete, že se vám přes den na obličeji sráží či se vám v oblasti T zóny tvoří mastné skvrny, nejlepší bude make-up zlehčit. Jak na to? Při nanášení smíchejte make-up s několika kapkami hydratačního krému.

Dalším pohodlným řešením může být použití BB krému na celý obličej a na problematická místa pleti (akné, kruhy pod očima apod.) použijte minerální make-up, který je svou konzistencí sypký a zároveň lépe kryje.

Věřte voděodolné řasence

Během roku je většinou zbytečné používat voděodolnou řasenku, ale v létě do ní rozhodně investujte. Hlavní důvod je její nerozpíjitelnost. Nebudete se tedy muset přes den starat, jestli se vám řasy obtiskly pod oči či se vám řasenka rozmazala.

Skvělou investicí jsou také voděodolné oční linky, ale u nich pozor, abyste hned při nanášení vychytala ten správný tvar. Jinak se vám bude jen velmi těžko opravovat.

Všechny stíny co se třpytí

Nezapomeňte, že v létě musíte počasí také přizpůsobit odstíny i konzistenci rtěnek a očních stínů. Pokud jste zvyklá přes rok používat krémové stíny, na léto si raději kupte ty sypké, které lépe obstojí ve vlhku. Co se týče odstínů, raději se vyvarujte těžkým zemitým barvám a zvolte lehké třpytivé, například zlatou či bronzovou.

Matné rtěnky také na letní sezónu odložte na spod kosmetické taštičky a nakupte si lesky na rty či rtěnky se třpytkami. Nezapomeňte si také koupit balzám na rty s vysokým SPF, který vaše rty udrží jemné a hydratované i po opalování.

Tip: Pokud se budete potřebovat nalíčit na rozpálenou rudou pleť (například hned po opalování), ochlaďte ji ledem, který dáte do ručníku. Pleť bude poté svěží a připravená na nalíčení.

Přibalte si navlhčené ubrousky

Rozhodně se vyplatí si na léto do kabelky přibalit navlhčené ubrousky. Ty jsou v létě k nezaplacení, hlavně když se zpotíte a v T zóně se vám začne rozpíjet make-up. Tentokrát nesahejte po pudru, ale právě po navlhčených ubrouscích. Těmi lehce T zónu „poťupkejte“ a vysajete přebytečný pot. Pokud se poté opravdu budete potřebovat přepudrovat můžete, ale nepřehánějte to.

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 tipů jak se líčit v horkém létě: Vsaďte na správnou kosmetiku