Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 vydařených filmů s ženou v hlavní roli. Zapomeňte na mužské hrdiny

Jana Davidová

Jana Davidová

9. 10. 2014

Určitě jste každá někdy zažila, že jste měla chlapů už plné zuby. A přesně pro tuhle příležitost slouží tahle nabídka – filmy s hlavní ženskou aktérkou, kde muži hrajou tak trochu druhé housle a vy se tak dokážete skvěle odreagovat.

FOTO: Vevodkyne

Film Vévodkyně byl oceněn cenou BAFTA za nejlepší kostýmy. Zdroj: Magic Box

Gejša

Slovo gejša znamená umělkyně. A být gejšou znamená ztělesňovat živé umělecké dílo. A přesně tím se musí Chyio stát, pokud chce mít ještě někdy šanci setkat se s mužem, který jí jako malé holčičce změnil život. Jenže svět gejš má svá vlastní tajemství a pravidla, a jakmile do něj jednou vstoupíte, je velmi těžké se z něj vymanit.

Ačkoliv se jedná o příběh zasazený do exotického Japonska, tato země odmítla jakoukoli spolupráci na filmu a dokonce se ani v Japonsku nenatáčel.

FOTO: Gejsa

Zdroj: Bontonfilm

Ďábel nosí Pradu

Andy (Anne Hathaway) je absolventka vysoké školy, která chce prorazit do světa novinařiny. V tom jí má pomoci práce asistentky Mirandy Priestly (Meryl Streep), tvrdé šéfredaktorky módního časopisu Runway, představující bibli ve světě módy. Jenže Andy svým neudržovaným vzhledem v takovém prostředí působí jako pěst na oko a tak se bude muset změnit. Povede se jí to, ale za jakou cenu?

Tato hořkosladká komedie o minovém poli v módním průmyslu vznikla podle stejnojmenného knižního románu od Lauren Weisbergerové.

FOTO: Dabel nosi Pradu

Zdroj: Bontonfilm

Persepolis

Snímek je vesměs autobiografií francouzské režisérky Marjane Satrapi, která byla původem z Íránu. Marjane s humorným nadhledem a sarkasmem vypráví o svém dětství a dospívání, v němž se silně promítla islámská revoluce, válka s Irákem a následný politický režim. Jelikož se jedná o paličatou holku, která si zkrátka musí prosadit svou, promítá se do příběhu i trocha rebelie.

Po vydání filmu íránská vláda poslala dopis na francouzskou ambasádu jako protest proti anti-íránskému vyznění filmu. Považovali snímek za politický a protikulturní akt nepřátelství.

FOTO: Persepolis

Zdroj: Artcam

Vévodkyně

Georgiana Cavendish z rodu Spencerů (Keira Knightley) se proslavila hned v několika směrech, ať už v těch více, nebo méně chvályhodných. Řetězec zvratů a pozdvižení v jejím životě rozpoutalo velmi nudné manželství. Jelikož ji život s vévodou z Devonshiru nenaplňoval, našla si jiný způsob rozptýlení – začala se angažovat v politice, přičemž si vše zpestřila hazardem a milostnými pletkami.

Skutečná vévodkyně z Devonshire Georgiana Cavendish (za svobodna Spencer) je prapratetičkou tragicky zemřelé princezny Diany.

FOTO: Vevodkyne

Zdroj: Magic Box

Železná lady

Dnes snad není nikdo, kdo by neslyšel o Margaret Thatcherové, známé také jako Železná lady, která si tuto přezdívku vysloužila svým nekompromisním přístupem – jak v politice, tak i v osobním životě. Díky své neústupnosti a rozhodnosti se jako první žena stala premiérkou Spojeného království. Tento film vykresluje její kroky na politické scéně, a to včetně ceny, kterou za svou moc musela zaplatit.

Role Železné lady se chopila Meryl Streep a zhostila se jí na výbornou. Za svůj výkon byla nominována už pošestnácté na Oscara, přičemž následně slavila vítězství.

FOTO: Magic Box

Zdroj: Magic Box

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 vydařených filmů s ženou v hlavní roli. Zapomeňte na mužské hrdiny