Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

6 jídel, kvůli kterým jsme unavení. Pozor si dejte i na kávu

Adéla Beranová

Adéla Beranová

17. 9. 2014

Zajímalo by vás, proč na vás někdy přes den padne skoro nezvladatelná únava? Je možné, že za to může vaše snídaně, oběd či svačina. Víme o šesti jídlech, které vědci s únavou přímo spojují.

Banány

Banány obsahují hodně magnézia, stejně jako třeba dýňová semínka, to nám ale může způsobovat únavu. Magnézium je totiž výborné pro relaxaci svalů, takže si ho dopřávejte spíš před spaním, než jako zdroj energie během dne.

Bílý chléb

Když si vybíráte jídlo s vysokým glykemickým indexem, jako je právě bílý chleba nebo bílá rýže, místo toho abyste si dopřáli celozrnou variantu, hrozí vám právě nepříjemná únava. Bílý chleba a jeho příbuzní vám totiž nedodají potřebnou energii, ani vás nezvládnou dost zasytit.

Červené maso

Červené maso v podobě steaků nebo hamburgerů obsahuje velké množství tuku, které vám způsobí pocit únavy, vaše tělo totiž věnuje veškerou energii na trávení. K obědu si proto dávejte lehčí varianty jídla a omega 3 mastné kyseliny, které vám energii naopak dodají.

Třešně

Výzkumy ukázaly, že třešně i třeba džusy z nich fungují skvěle jako přírodní léky na spaní, protože obsahují vysoké množství melatoninu. Třešně proto spíš pomáhají při problémech s nespavostí, kvůli tomu nejsou zrovna vhodnou svačinkou uprostřed dne.

Sladkosti

Dát si něco malého sladkého hned po obědě vás může uvést do hotového komatu. Množství energie vás totiž rychle nabudí, pak ale cukr v krvi klesne a vy si budete připadat jako o půlnoci.

Káva

Sice to zní jako holý nesmysl, káva ale skutečně může navodit spíš únavu. Po jejím vypití sice můžete až hodinu fungovat jako po probuzení, pak ale vaše energie a síla začnou prudce klesat a už vám nepomůže ani další šálek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

6 jídel, kvůli kterým jsme unavení. Pozor si dejte i na kávu