Menu
WomanOnly
Hubnutí

6 nápojů, které byste neměla pít, pokud chcete zhubnout

Adéla Beranová

Adéla Beranová

20. 3. 2017

Když přemýšlíte o změně životního stylu a úpravě jídelníčku, měla byste přemýšlet nejen o jídle, ale také o nápojích. Je možné, že pijete něco, co vám nedovolí ani zhubnout, ani se cítil lépe. My jsme pro vás sestavili seznam pití, kterým byste se měli obloukem vyhýbat.

1. Kupovaný ledový čaj

Ledový čaj je velmi lákavý hlavně teď v létě, navíc vypadá o moc zdravěji než třeba cola nebo sprite. Nevýhody ledového čaje ale bohužel dalece převáží jeho výhody. Nejpopulárnější balené ledové čaje totiž obsahují minimálně 250 kalorií, navíc málokdy zůstanete jen u jedné sklenice. Obsahuje někdy dokonce víc cukru než jiné slazené nápoje.

Tip: Místo kupovaného ledového čaje si můžete dopřát ten domácí, který je skutečně zdravý a navíc si můžete množství cukru snadno pohlídat.

2. Horká čokoláda

Pravděpodobně víte, že horká čokoláda určitě není dietní ani zdravá, ale mohlo by vás překvapit, jaké ingredience obsahuje. Obvykle podávaná horká čokoláda je totiž špatná ve všech myslitelných ohledech. Vypijete s ní totiž průměrně 760 kalorií, což pro někoho odpovídá večeři. Navíc obsahuje saturovaný tuk a cukr v množství, které je vyšší než doporučená denní dávka. Také je v horké čokoládě až překvapivě hodně soli.

3. Ochucené vody

Ani ochucené vody nejsou bez viny. Tváří se jako dietní a navíc zdravé, ale není tomu tak. Stačí si přečíst etiketu a zjistíte, kolik zbytečných kalorií díky nim do sebe dostanete. Nadělají v podstatě víc škody než užitku. Lze najít i skutečně zdravé ochucené vody, ale je potřeba skutečně zapátrat.

4. Energetické nápoje

Dlouhý den v práci, náročné odpoledne v domácnosti a teď vás ještě čeká večírek? Mnoho z nás sáhne po energy drinku. To ale není zdaleka tak dobrý nápad, jak se to na první pohled zdá. Nejen, že obsahují skutečně mnoho kalorií, ale škodí také množstvím kofeinu a dalších povzbuzujících chemických látek. Stačí si přečíst etiketu.

5. Míchané koktejly

Nemáte ráda pivo nebo tvrdý alkohol a míchané drinky vypadají při posezení s přáteli tak lákavě? Raději si nechte zajít chuť. Většina z těchto dobrot totiž obsahuje tolik kalorií, jako středně velká večeře. Navíc to není nic jiného než velké množství cukru s trochou alkoholu. Průměrná piňa colada vás bude stát kolem 880 kalorií. A zdravého v nich není v podstatě nic. Často ani to ovoce není čerstvé.

6. Milkshakes

Mléčné koktejly vypadají skutečně dietně, ale bohužel se umí jen dobře přetvařovat. Měla byste s nimi jednat jako se zákuskem nebo kouskem čokolády, tedy jen velmi zřídka nebo vůbec.

Mléčné shaky lákají na zdravé mléko, ale ve skutečnosti obsahují spíš spoustu cukrů a tuku a jejich energetická hodnota se pohybuje mezi 500 a 700 kaloriemi.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

6 nápojů, které byste neměla pít, pokud chcete zhubnout