×
WomanOnly

7 jídel na posílení imunity. I houby můžou léčit

jaky je rozdíl mezi bylinkou a kořením
Zdroj: Shutterstock.com

Obzvláště v zimním období se často potýkáme s nachlazením a chřipkami. Rádi bychom posílili imunitu, ale jak na to, když nemáme důvěru k potravinovým doplňkům v kapslích? Existuje 7 jídel, se kterými do těla nedostanete žádnou chemii, pouze zdraví prospěšné látky, díky kterým všechny nemoci porazíte.

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná je houba, která je často popisována jako zázračná, a to na základě blahodárných látek, které obsahuje. Nejvýznamnější složku představují beta glukany, neboli polysacharidy schopné podporovat imunitu. Mimo nich je však hlíva ústřičná zásobárnou vitamínů ze skupiny B, vitamínu K, D a C, nenasycených mastných aminokyselin a také stopových prvků (selen, železo, chróm, jód, měď, sodík, zinek), v neposlední řadě také sterolů, proteinů a vlákniny.

Rakytník řešetlákový

Rakytník řešetlákový je rostlina tvořící keře nebo malé stromy s nažloutlými květy a oranžovými plody. Nejúčinnější na imunitu je sirup z rakytníku, který se vyrábí rozmixováním a přecezením bobulí. Sirup obsahuje velké množství vitaminu C, provitamin A, vitaminy skupiny B, vitaminy D, F, K a P a železo. Zvyšuje také odolnost proti stresu a působí proti bakteriím a virům.

Zázvor

Léčivé účinky zázvoru už známe všichni, v kombinaci s citronem a medem si na nás chřipka netroufne.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Citrusy

V citrusových plodech je obsaženo velké množství vitaminu C, který je při posilování imunity a také při léčbě chřipkových onemocnění a nachlazení nepostradatelný.

Česnek

Česnek je známý jako přírodní antibiotikum. Používejte ho ale raději večer, když už se nikam nechystáte, ať jeho odérem nikoho neděsíte.

Kyselé zelí

Obsahvitaminu C je v kysaném zelí dokonce vyšší než v čerstvém. Výhodou je, že ho lze sníst relativně hodně, na rozdíl od citronů. Už deseti deky pokryjeme denní potřebu vitamínu C více než z jedné třetiny.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

 Kustovnice čínská

Kustovnice, neboli goji, zatím u nás není příliš známá, což je škoda, protože její účinky jsou velmi všestranné. Obsahuje látky, které působí antibakteriálně, snižují riziko rakoviny, léčí kašel, podporují zdravou funkci jater a ledvin, pomáhají při cukrovce a bolestech kloubů. Zpevňuje šlachy, eliminuje závratě, hučení v uších a má velmi silné antioxidační účinky, které nás zajímají především. Je vhodná také při nadměrném užívání alkoholu a podporuje sexuální funkce.2 Komentáře 7 jídel na posílení imunity. I houby můžou léčit

  1. S houbami uplne souhlasim!!! Co beru Hlivu 800mg od Imunitu se citim dobre a nemoci se mi vyhybaji,obsahuje jeste echinaceu a rakytnik, diky tomu je jeste silnejsi!

  2. S houbami úpln� souhlasím!!! Co beru Hlívu 800mg od Imunitu se cítím dob�e a nemoci se mi vyhýbají,obsahuje ješt� echinaceu a rakytník, díky tomu je ješt� siln�jší!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*