Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

7 potravin proti únavě. Dopujte se čokoládou a banány

Veronika Tichá

Veronika Tichá

22. 2. 2017

Umíte si poradit s únavou, která vás může přepadnout během celého dne? Je lepší tuto situaci řešit spánkem, což nás možná utlumí ještě více, nebo si dát zdravou a lehkou svačinu, která nás probere během chvilky? Těchto 7 jídel perfektně zažene únavu.

Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou bohaté na vápník, draslík, hořčík a další živiny, které dokážou bojovat se stresem a únavou. Zejména draslík je skvělý pomocník proti chronické i krátkodobé únavě. S vločkami by bylo ideální začít hned ráno, protože díky nízkému glykemickému indexu se energie uvolňuje postupně, takže vám vydrží několik hodin.

Brokolice

Draslík a spoustu dalších živin dodávajících energii obsahuje také brokolice. Řadí se mezi tzv. superpotraviny, které jsou velmi účinným antioxidantem podporujím celkovou obranyschopnost organismu. Je také bohatým zdrojem koenzymu Q10, který hraje důležitou roli při produkci energie. Jeho nedostatek v organismu se může projevit sníženou výkonností a únavou.

Mandle

Hořčík obsažený v mandlích povzbuzuje látkovou výměnu, nedostatek hořčíku vede k celkové únavě. Pravidelná konzumace mandlí posiluje nervový systém a pomáhá nejen proti únavě, ale také proti úzkostem a stresu.

Proč jíst čočku? Obsahuje 3 životně důležité živiny!

Čočka

Čočka je bohatým zdrojem esenciálních kyselin, které naše tělo přeměňuje na potřebné bílkoviny. Pro svůj vysoký obsah železa, bez kterého se budete cítit unavení a vyčerpaní, zaujímá důležité místo v našem výčtu. Čočka je mimoto nízkokalorickou potravinou s velmi nízkým množstvím tuku.

Sezamová a slunečnicová semínka

Pravidelná konzumace semínek sezamu nebo slunečnice vám dodá energii a také zažene chuť na sladké. Jsou výborným lékem na únavu a deprese. Sezamová semínka navíc podporují sexuální energii. Slunečnicová semínka jsou i přes vysokou nutriční hodnotu lehce stravitelná a jsou vhodná jak proti únavě, tak proti stresu, nespavosti a nervozitě.

Banány

Banány jsou plné přírodních lehce stravitelných sacharidů a tedy rychlým zdrojem energie. Jsou zdrojem draslíku, který odstraňuje únavu, snižuje krevní tlak, podporuje okysličování krve a vytváří pocit pohody.

Čokoláda

V neposlední řadě musíme zmínit čokoládu, která je zastoupena snad ve všech seznamech jídel doporučovaných při zdravém stravování. Kvalitní čokoláda s vysokým obsahem kakaa rychle zvýší hladinu krevního cukru v krvi a dodá vám potřebnou energii. Na lidský organismus má stimulující a povzbuzující účinky a vyvolává příjemné pocity.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

7 potravin proti únavě. Dopujte se čokoládou a banány