Menu
WomanOnly
Hubnutí

8 důvodů, proč cvičit. Zlepšete si sex i psychickou pohodu

Adéla Beranová

Adéla Beranová

13. 9. 2014

Pro mnoho lidí není problém samotné cvičení, ale to, co mu předchází. Málokomu se chce zvednout z gauče, obléct se do sportovního a začít se hýbat. Přitom samotný trénink je mnohdy sám o sobě příjemný. Zjevně chybí je počáteční motivace. Proto pro vás máme hned několik důvodů, proč se zvednout a začít něco dělat.

Zhubnete

Je to zároveň jeden z důvodů, proč se většina lidí ke sportování vůbec odhodlá. Redukce hmotnosti totiž s cvičením neodmyslitelně souvisí. Potřeba je jen setrvat a hýbat se opravdu pravidelně.

Zrychlíte metabolismus

Jak vám porostou svaly v těle, bude se zrychlovat i váš bazální metabolismus, vaše tělo pak spotřebuje víc kalorií i v klidovém režimu. Na každý 1 kg svalů, které získáte navíc, se zvýší vaše spotřeba zhruba o 50 kalorií. Takže když se vám podaří zvýšit podíl svalů na úkor tuku o 5 až 10 kilogramů, budete si moct dopřát prakticky o jedno jídlo denně víc.

Zajímavost: 40 minut aerobního cvičení zvýší klidový metabolismus až na 47 hodin!

Posílíte imunitní systém

Zvlášť, když udržíte tempo a budete cvičit pravidelně, budou se vám vyhýbat všemožné choroby.

Budete silnější a vaše plíce budou stíhat

Doběhnout na autobus nebo vyjít do druhého patra vám už nebude způsobovat infarktový stav. Při běhání za dítětem nebudete funět jako parní lokomotiva a kupodivu budete mít i víc energie. Pohyb navíc zvětšuje objem plic, krev proudí svižněji a mozek je víc okysličený. Prostě samé výhody.

Sex bude lepší

Když budete ve formě, budete spokojenější i v ložnici. Máte totiž najednou víc energie, jste ohebnější, neunavíte se tak rychle a sex si prostě víc užijete. Partner bude rozhodně nadšený.

Psychická pohoda a bystřejší mozek

Po cvičení máte lepší náladu, víc energie a okysličenější mozek. To všechno ovlivňuje i vaši inteligenci, sice se vám nezvýší IQ, ale dokážete lépe využít jeho potenciál – zlepší se vám paměť, postřeh, reflexy, vnímavost a budete se umět rychleji rozhodovat.

Navíc vzhledem k tomu, že při pohybu se vylučuje hormon štěstí, budete mít větší radost ze života a lepší náladu. Stavy neklidu a úzkosti se vytratí.

Kvalitnější spánek

Vaše spaní bude při pravidelném sportování o mnoho hlubší a kvalitnější. Prospíte celou noc a probudíte se odpočatá a plná energie. Kvalitní spánek je lepší než nejdražší krém proti vráskám i nejúčinější dietea.

Dokonalá pleť

Cvičením se zlepšuje prokrvení a hydratace pokožky, což ji udržuje krásně pružnout a napnutou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

8 důvodů, proč cvičit. Zlepšete si sex i psychickou pohodu