Menu
WomanOnly
Krása

Aplikace ovocných kyselin na pleť dělá zázraky. Pozor, jen v rukou odborníků

Redakce

Redakce

26. 11. 2017

Mít dokonalou pleť vyžaduje mnoho úsilí. Existuje celá řada metod, jak vaši pleť vyhladit. Pokud patříte mezi ty, které si nevědí v boji proti vráskám a pupínkům rady, vsaďte na peeling z ovocných kyselin.

Ovocné (nebo také AHA – alpha hydroxy acids) kyseliny najdeme například v jablkách, hruškách, citrusech nebo mléce a využívají se v kosmetice už od pradávna.

Tyto kyseliny se dnes přidávají i do řad krémů. V malém množství jejich účinky asi vůbec nezaznamenáme. Pro viditelné výsledky je nutné, aby množství kyselin bylo dostatečně vysoké. V krémech se objevuje množství pouze okolo 10 %. Je to proto, že čím je jejich podíl vyšší, tím je aplikace rizikovější a je tedy nejlepší vyhledat odborníka, který má s aplikací zkušenosti. „Při neodborném použití ovocných kyselin může dojít k popálení pokožky a vzniku trvalých defektů jakými jsou například zvýšená pigmentace v místě ošetření, rozdíly v barevné celistvosti ošetřované partie,“ upozorňuje zakladatelka kliniky estetické medicíny a odbornice na zdravý životní styl Petra Řehořková z Petra Clinic.

AHA kyseliny lze použít prakticky na všechny nedokonalosti pleti. Poradí si jak se suchou, tak s mastnou pletí. Používají se na čištění pleti, vyhlazování vrásek i pigmentové skvrny, pomáhají také v boji proti akné. Po aplikaci bude vaše pleť vyhlazená, svěží, do hloubky vyčištěná a pružná, neboť kyseliny podporují v hlubších vrstvách kůže tvorbu kolagenu!

Domácí pleťová maska. Nádherná pleť během 10 minut!

A jak taková procedura vypadá? „Aplikuje se na pleť například v kombinaci kyselin jablečné, citronové, mléčné, glykolové a vinné. Důležité je použít různé koncentrace dle typu pleti a potřeb klienta. Po aplikaci na pokožku a uplynutí potřebné doby naneseme speciální masku s kyselinou a pleť zabandážujeme. Pod bandáží kyseliny obecně daleko lépe působí a jejich účinek se několikanásobně zvyšuje,“ uvádí postup celé aplikace Petra Řehořková a dodává: „Při větších kosmetických problémech je třeba proceduru opakovat 2x – 3x za měsíc, pro udržení mladistvého vzhledu stačí 1x měsíčně.“

Petra-rehorkova

Petra Řehořková

Pokud vás trápí zejména vrásky, pak určitě zkuste elixír mládí. Nevíte, o čem je řeč? Přeci o kyselině hyaluronové, která udržuje pleť pružnou a rozjasněnou. Používá se na výplně hlubokých i mělkých vrásek, na zmírnění kruhů pod očima, k pozvednutí kontur obličeje, ke zvětšení rtů nebo jako hydrolifting. Ve srovnání s aplikací botulotoxinu nedojde podle odborníků k ochabnutí mimických svalů, takže okolí na vás výplň nepozná. „Hydrolifting, neboli mezoterapie kyselinou hyaluronovou se provádí mnohočetnými drobnými vpichy pod pokožku. Vhodné je tuto proceduru opakovat 3x – 5x dle stavu pleti po 14-ti dnech,“ uzavírá Řehořková.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Aplikace ovocných kyselin na pleť dělá zázraky. Pozor, jen v rukou odborníků