Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Babské rady na křečové žíly. Rajčatové obklady vás ochrání před operací

Adéla Lišková

Adéla Lišková

23. 5. 2018

Křečové žíly jsou nejen palčivým kosmetickým problémem – ty z nás, které na ně trpí, vědí, že mohou způsobit i nesnesitelné bolesti. Jak se jich zbavit, aniž byste musela na operaci?

Na křečové žíly se obvykle doporučuje nosit stahovací punčochy. Trochu pomohou, ovšem žádný zázrak to není. Vyzkoušejte raději přírodní způsob léčby využívající síly rajčat, jehož účinky se k zázraku blíží!

S rajčaty na křečové žíly

Rajčata obsahují některé podobné látky jako aspirin – tyto kyseliny ředí krev a zabraňují její stagnaci. Dále se v rajčatech nacházejí flavonoidy, které posilují stěny krevních cév.

O příznivých účincích rajčat většina lidí ví, ovšem nevědí, že se s nimi dají léčit i křečové žíly. Je to však možné hned dvěma způsoby. Který z nich si vyberete vy?

Zelená rajčata

Na první variantu léčby budete potřebovat zelená nedozrálá rajčata. V případě nouze lze použít i červené, ovšem terapie pak bude trvat o něco déle. Rajčata nejprve umyjte a nakrájejte na plátky.

Nakrájené plátky poté přiložte přímo na vystouplé křečové žíly. Na připevnění můžete použít obvaz. Rajčata nechte na kůži působit, dokud nezačnete pociťovat svědění či pálení. Tento postup opakujte zhruba pětkrát denně. Už za dva týdny byste měli pozorovat první výsledky.

Metličkové křečové žíly. Proč vznikají a jak se jich zbavit?

Červená rajčata

Druhý recept využívá účinky zralých červených rajčat. Rajčata umyjte a nakrájejte na plátky. Ty poté přiložte na křečové žíly, připevněte obvazem a nechte působit 3 až 4 hodiny. Proceduru opakujte nejlépe každý den.

Ohodnoťte tento článek:
2,9
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Babské rady na křečové žíly. Rajčatové obklady vás ochrání před operací