Menu
WomanOnly
Krása

Botulotoxin proti pocení. Zjistili jsme, jak to funguje

Redakce

Redakce

2. 12. 2014

Trápí vás nadměrné pocení v podpaží, na rukou nebo ploskách nohou? Různé deodoranty a spreje nemusí být dostatečně účinným prostředkem, jak se zbavit nadměrného pocení. Posvítili jsme si na metodu botulotoxinu, která slibuje vyšší a dlouhodobější efekt. Je skutečně účinná?

Kdy je nadměrné pocení neúnosné

Přestože botulotoxin, mezi lidmi nazývaný zkráceně botox, známe hlavně jako prostředek pro vyhlazení vrásek, velice časté je také jeho využití na odstranění pocení. Ženy i muži, kteří trpí nadměrným pocením, tzv. hyperhidrózou, si nechávají aplikovat botulotoxin do podpaží, na dlaně rukou, ale také na plosky nohou, kde se často vyskytuje nadměrné pocení.


Možná to znáte. Ráno běžíte do obchodu koupit si snídani, sotva stíháte tramvaj, doběhnete do práce a jste celí mokří.  Nadměrné pocení v podpaží nebo mokré dlaně trápí spoustu mužů a žen. To může být příčinou nejedné nepříjemné situace, například při jednání s obchodními partnery či klienty. Pokud selžou všechny běžné metody, jak se zbavit pocení, naskýtá se možnost odstranění pocení botulotoxinem.

Botulotoxin funguje nejen proti vráskám

Aplikace botulotoxinu probíhá stejně jako u vrásek ambulantně. Botulotoxin proti pocení se aplikuje v malých dávkách velmi tenkou jehličkou do postižených částí těla. Látka zabraňuje přenosu vzruchů z nervových vláken na potní žlázky, které přestanou dostávat impulzy k tvorbě potu, proto ho zcela logicky přestanou tvořit. A člověk se v místě aplikace botulotoxinu nepotí.

Lékař provádí zákrok ambulantně. Je velice rychlý a pacient necítí téměř žádnou bolest. Účinky jsou znatelné zhruba pět až sedm dní po aplikaci. Aplikace botulotoxinu nezabere více než půl hodiny. Efekt může trvat šest až deset měsíců. Tento neinvazivní zákrok, který využívá botulotoxin proti pocení, je samozřejmě možné zopakovat, jakmile účinky botulotoxinu odezní a vy se začnete znovu nadměrně potit.

Kde se objednat na aplikaci botulotoxinu?

Pokud se rozhodnete pro odstranění nadměrného pocení a potřebujete poradit, jakou kliniku ve vašem okolí zvolit, prohlédněte si jejich seznam například na webu zivotbezpoceni.cz. Vyberte místo vašeho bydliště na mapce a najděte si kliniku, která nabízí botulotoxin na odstranění nadměrného pocení ve vašem okolí. Na stránce máte možnost získat také kupón pro nezávaznou konzultaci na klinice, která je zcela zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Botulotoxin proti pocení. Zjistili jsme, jak to funguje