×
WomanOnly

Chcete mít klidnější spaní? Vyhněte se čokoládě i sýru

Radu, že by se nemělo jíst těsně před spaním, slyšela už asi každá z nás. Přesto nadále hřešíme a pořádáme noční hostiny. Nejen, že si tak zaděláváme na pořádné faldíky, ale také zbytečně ohrožujeme své zdraví. Pálení žáhy i zažívacích obtíží se ale můžete lehce zbavit. Stačí, když se nebudete na noc přecpávat a už vůbec ne určitými jídly. Ptáte se, které pokrmy jsou na noc do žaludku ty nejhorší? Tady jsou.

jidlo-postel-spanek

Pokud chcete spát klidně a neprobouzet se s těžkým žaludkem, pak byste se měla zamyslet nad svým jídelníčkem. Je velmi důležité, abyste si pečlivě vybírala, jaké potraviny budete jíst nebo pít před spaním. Především byste se měla vyhnout těžkým jídlům, jako jsou knedlíky, houby nebo uzeniny. Nepochybně vás ale překvapí, které další potraviny vám nedají spát.

Čokoláda

Ano, pokud si před spaním dáte příliš čokolády, pak vám právě tato pochutina může znemožnit klidný spánek. Některé druhy čokolády totiž obsahují vysoké množství tuku, který vám rozhodí zažívání. Dalším problémem je kofein a méně známý stimulant teobromin. Díky těmto látkám se vám bude jen velmi špatně usínat, a i když se vám to nakonec povede, rozhodně to nebude klidná noc.

Sýr

Bohužel ani sýr není příliš vhodný k večeři. Je totiž také velmi tučný, stejně jako čokoláda. Jestli se tedy chcete ubránit faldíkům a pálení žáhy, raději sýr před spaním vynechte. Jestliže si ho ale nemůžete odpustit, raději si dopřejte tvrdší typy sýrů, jako je parmezán nebo Švýcarský sýr. Za každých okolností se vyhněte měkkým variantám sýrů, jako je mozzarela nebo feta.

Citrusy

Nejen citrusy, ale i další ovoce jako zelená jablka, jsou velmi kyselá, a proto nejsou příliš vhodné potraviny na svačinu před spaním. U citrusů však záleží na typu člověka, některým odolnějším jedincům kyselé látky v ovoci nečiní žádné problémy a mohou se jím s klidem nacpávat. Pokud však nechcete nic riskovat, dejte si raději zeleninový salát.

orechyj

Oříšky

I oříšky vám mohou z klidných snů vyčarovat noční můry, nebo dokonce bezesnou noc. I oříšky jsou plné tuku, ať už nasyceného nebo nenasyceného. Zapomeňte tedy na uzobávání oříšků před televizní obrazovkou. Vyvarujte se především kešu ořechům, vlašským ořechům, arašídům a makadamiovým oříškům. Naopak pistácie neudělají takovou pohromu, poskytují zdravější variantu pro ty, kteří se oříšků nemůžou vzdát.

Káva

Co dodat, káva je prostě nepřítel spánku a odpočinku. To, že obsahuje vysoké množství kofeinu, není pro nikoho příliš překvapivé a kofein je známý nepřítel spánku. Navíc káva podporuje tvorbu žaludečních kyselin, a pokud si po vypití kávy lehnete, pálení žáhy se pravděpodobně nevyhnete. Uvařte si raději ovocný čaj, ten vás zahřeje a budete spát klidně a spokojeně.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*