Menu
WomanOnly
Domácnost

Chcete vědět, jak vyčistit připálený hrnec? Poradíme vám!

Téměř každá žena ráda experimentuje v kuchyni a zkouší vytvářet nejrůznější kulinářské pochoutky. Láká nás jak objevování nových chutí, tak mírný adrenalin a napětí jestli se vše povede tak, jak má. Čas od času se ale bohužel stane, že se vaření vymkne kontrole a připálíme třeba hrnec. Jak ale takové nádobí poté vyčistit? Čtěte dál a my vám poradíme, jak na to!

Prevence je nejlepší řešení!

Samozřejmě nejsnadnější způsob jak na připálený hrnec je předejít tomuto problému. Pokrmy vařte na dostatečném množství oleje, či jiného tuku. Dbejte také na přiměřenou teplotu, na které své jídlo připravujete. A v neposlední řadě musíte klást velký důraz na dostatečné míchání a obracení během přípravy.

Pokud se vám ale přeci jenom podaří hrnec připálit, nezoufejte! Máme pro vás snadná a rychlá řešení!

Jak opravit připálenou omáčku ve dvou krocích

Coca Cola je výborný pomocník

Může to znít zvláštně, až kuriózně, ale opravdu to funguje! Připálený hrnec vyčistíte pomocí Coca Coly velmi snadno a nebude vás to stát téměř žádnou námahu. Do hrnce nalijte Colu všude tam, kde jsou připáleniny. Hrnec dejte na sporák a zahřívejte ho až se bude Coca Cola vařit. Poté nečistoty jemně seškrábejte vařečkou, nebo Colu vylijte a hrnec vydrhněte houbičkou. Úspěch je zaručen!

Hrnec i toaleta jedním šmahem

Pokud vás zklamaly veškeré běžné přípravky na nádobí, zkuste sáhnout po jejich účinnějších příbuzných, tedy po wc čističích. Složky v prostředcích na údržbu toalety jsou o něco agresivnější, a proto vyřeší váš problém snadno a rychle. Když navíc necháte hrnec v čističi odmočit , bude se lesknout, jako nový!

Upečte buchtu a zároveň umyjte nádobí!

Dalším spolehlivým pomocníkem při odstraňování připálenin z hrnců je prášek do pečiva. Vytvořte roztok z jednoho prášku do pečiva a vody. Poté nechte vodu vařit, dokud se špína nezačne sama odlupovat. Na konec hrnec stačí pouze vypláchnout a bude zase jako nový.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Chcete vědět, jak vyčistit připálený hrnec? Poradíme vám!