Menu
WomanOnly
Znamení zvěrokruhu

Čínský horoskop na rok 2023. Čeká nás rok vodního Zajíce

Pomalu nám končí rok vodního Tygra a začíná rok vodního Zajíce. Kdy přesně nastane nový čínský rok a jaký vlastně bude? Přečtěte si čínský horoskop na rok 2023!

Jaký bude rok vodního Zajíce?

Oproti vášnivému Tygru bude rok vodního Zajíce bude poněkud klidnější, opatrnější a více zaměřený na duševní záležitosti. Bude to čas introspekce, léčení, tvůrčí a umělecké činnosti. Bude kladen i velký důraz na duchovno a ezoteriku. Čínský nový rok začíná v roce 2023 přesně 22. ledna, kdy opustí své vládnoucí žezlo vodní Tygr a na jeho místo nastoupí opět vodní znamení, avšak znamení Zajíce. Vládnout pak bude až do 9. února roku 2024, poté Zajíce vystřídá poněkud progresivnější a dravější znamení Draka.

Pojďme se podívat na to, v jakých letech vládl Zajíc. Byly to roky 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023, dále to bude výhledově rok 2035. Konkrétně vodní Zajíc naposledy vládl v roce 1963. A jaký vlastně ten Zajíc je?

Čínský horoskop na rok 2022. Přichází rok Vodního Tygra!

Charakteristika znamení čínského zvěrokruhu Zajíce

Zajíc je čtvrté znamení čínského zvěrokruhu. Je opatrný, zdrženlivý, spíše ustrašený, snadno ovlivnitelný, jemný, laskavý a mírumilovný. Nemá rád konflikty a spory, je s každým zadobře, raději se podřídí a ustoupí, aby byl klid. Sám potřebuje hodně klidu a pohody, špatně snáší stres a nemá v sobě takovou přirozenou odvahu a průbojnost jako třeba Tygr. Je však velmi citlivý a empatický, ctí své soukromí, rád každému pomůže, je-li to v jeho silách, možnostech a schopnostech. Vyhovuje mu poklidný rodinný život nebo klid na samotě v horách v souladu s přírodou. V západním znamení odpovídá znamení Ryb.

Zajíc a práce

Zajíc se vyzná v psychologii a filozofii, sedí mu humanitní obory a pomáhající profese. Je také velký milovník přírody a zvířat, rád se stará o druhé. V práci se přizpůsobí a volí si takovou práci, ve které se cítí být užitečný a která mu dává smysl.

Zajíc a vztahy

Zajíc ve vztazích není lovec, ani nepodléhá vášni. Vyhovuje mu čistá, nezištná nebo romantická láska. Je věrný a dokáže se druhému plně oddat a přizpůsobit. Sám pro sebe nic nechce, stačí mu milovat a být milován. Preferuje pocit bezpečí v rodinném kruhu. Rozumí si s druhým Zajícem, Kozou, Psem, Vepřem, Krysou, eventuálně s Buvolem. Střety a partnerská nedorozumění bude Zajíc zažívat nejspíše s Drakem, Hadem, Tygrem, Opicí, Kohoutem a Koněm.

Zajíc a živly

Kovový Zajíc

(6. února 1951 – 26. ledna 1952; 3. února 2011 – 22. ledna 2012)

Kultivovaný, šarmantní a inteligentní Zajíc, který může zastávat i vyšší posty a vedoucí místa. Rád pomáhá druhým, věnuje se charitě, potřebuje být trochu viděn a uznáván.

Dřevěný Zajíc

(11. února 1975 – 30. ledna 1976)

Rád se obětuje pro druhé, pro dobrou věc. Umí se postavit za práva slabších nebo za svou rodinu. Je spíše nedůvěřivý, kritický a ostražitý.

Ohnivý Zajíc

(29. ledna 1987 – 16. února 1988)

Je to pohodář, dobrosrdečný, upřímný a laskavý Zajíc, který je ochoten každému pomoci.

Zemský Zajíc

(19. února 1939 – 7. února 1940; 16. února 1999 – 4. února 2000)

Je inteligentní, má silně vyvinutou intuici a instinkty, je to spíše introvert a rád si žije svůj osamělý, hloubavý život.

Vodní Zajíc

(25. ledna 1963 – 12. února 1964; 22. ledna 2023 – 9. února 2024)

Má šarm, je jemný, tvůrčí a umělecky nadaný. Většinou pracuje pro dobročinné spolky, vyrábí různé věci, zvelebuje domácnost a věrně miluje své bližní.

Jaký bude rok 2023 v čínském horoskopu?

Rok 2023 bude oproti loňskému roku více tvůrčí, ale budeme i více citlivější a zranitelnější, náchylnější k nemocem a citovým zraněním. Lidé budou velmi vnímaví a budou si projevovat empatii a soucit. Budou si navzájem pomáhat, bude to potřeba. Důležité bude zachovat si optimismus, pozitivní myšlení a naději a víru v lepší zítřky. Nastane čas více se stáhnout do sebe, přemýšlet, nijak se dravě neprojevovat, ale spíše přijímat to, co je, a vyčkávat. Lidé se mohou věnovat umění a vydělávat si peníze i netradičními způsoby.

Vodní Zajíc je klidný a charismatický, tvůrčí, umělecký nadaný, vnímavý, plný empatie, lásky k lidem a porozumění. Umí skvěle komunikovat, skvostně psát a nebude se bát plnit si své sny. Je to duchovní znamení, do popředí se bude ještě více dostávat náboženství, filozofie a ezoterika. Bude to i plodný čas, kdy se narodí hodně dětí, nebo období hodně zaměřené na lásku a partnerské vztahy. Není třeba se obávat, i když Zajíc není žádný bojovník a není nijak průbojný, je vychytralý, bystrý a rychlý a vždy si dokáže poradit. Někdy platí, že kdo uteče, vyhraje. Je to ale v zásadě dobrák, který se nechce s nikým dostávat do konfliktu a který nemyslí jen na sebe. Pozor na zmatky, chaos a přílišné útěky od reality.

Krysa v roce Zajíce

Krysa s roce Zajíce bude laskavější a mírumilovnější. Nebude tak vypočítavá s ostrými lokty a vychytralá, aby si jen hleděla svých zájmů, ale může se stát zranitelnější. Možná se jí bude dařit v umělecké a profesní oblasti a s vymýšlením nových nápadů

Buvol v roce Zajíce

Buvol v roce Zajíce se bude mít skvěle. Mělo by se mu dařit v mnoha pracovních projektech, ale možná bude o něco více línější a citlivější. Měl by si opatrovat svoje zdraví a hodně odpočívat. Může však najít osudovou lásku nebo založit rodinu. Bude chtít tvořit a budovat.

Tygr v roce Zajíce

Tygr v roce Zajíce bude muset poněkud vystoupit ze své komfortní zóny. Věci nepůjdou úplně podle jeho plánu a bude se muset naučit více přizpůsobovat druhým a lépe je chápat.

Zajíc v roce Zajíce

Zajíc v roce Zajíce bude zcela ve svém živlu. Bude moci snít, milovat, tvořit a nic ho jen tak nezastaví.

Drak v roce Zajíce

Drak v roce Zajíce se bude cítit omezován, ale i přesto může prožít něco nového, otevřou se mu obzory a bude se muset více naučit přizpůsobovat se druhým. Tento rok pro něj bude poněkud nudný a bude se snažit hledat si zábavu a rozptýlení, kde se dá.

Had v roce Zajíce

Had v roce Zajíce nebude zrovna ve svém živlu. Tento rok bude pro něj poněkud náročnější. Nic nepůjde úplně dle jeho představ. Nebude mít však problém se přizpůsobit novým situacím a vždy si najde to své tak, aby byl relativně spokojený.

Kůň v roce Zajíce

Kůň může být v roce Zajíce velice spokojený. Dařit by se mu mělo jak v tvůrčí činnosti a práci, tak také ve vztazích. S nadšením se bude vrhat do nových tvůrčích projektů.

Koza v roce Zajíce

Koza v roce Zajíce může vyloženě založit rodinu, zplodit potomky nebo najít osudovou lásku. Bude velmi citlivá a romantická.

Opice v roce Zajíce

Opice by mohla začít být v roce Zajíce pro své okolí zcela nesnesitelná. Bude pro ni těžké se vůbec na něco soustředit a podávat nějaké výkony. Pokud se naučí větší citlivosti a empatii, může se jí více dařit.

Kohout v roce Zajíce

Kohout v roce Zajíce bude spíše trpět. Bude vyžadovat spoustu pozornosti a rovněž bude i více náladový. Je třeba, aby si našel nové zájmy a koníčky a aby se dobře zabavil.

Pes v roce Zajíce

Pes v roce Zajíce se bude mít parádně. Mělo by se dařit jak v práci, tak v rodinném a partnerském životě.

Vepř v roce Zajíce

Vepř v roce Zajíce se může začít být povolán k tomu, aby pomáhal druhým a předával své životní zkušenosti. Bude však potřebovat klid, pohodu, harmonii a dobré zázemí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Čínský horoskop na rok 2023. Čeká nás rok vodního Zajíce