Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Co dělá muže přitažlivým? Ženy obdivují především hranaté rysy

Milé dámy, zkuste si upřímně přiznat, co vás vlastně na mužích tak fascinuje. Je to výše jejich konta? Charisma? Upřímnost? Galantní chování? Inteligence? Nebo určité postavení a moc? Sexy může být i ďolíček na bradě nebo tvar nosu. Ženy se shodují na tom, že na první pohled upoutá výraz obličeje a sebevědomí.

Sexy muž má především sebevědomí a charisma

Co si budeme povídat, u mužů není až tak rozhodující krása, ale jejich charisma a osobnost, která nás na první pohled zaujme. Některé ženy milují drsňáky s tajemným pohledem a jiskrou v oku, jiné roztomilé šibaly s neodolatelným smyslem pro humor. Muž by měl mít na první pohled sebevědomí a umět se chovat. Takový pohled z očí do očí může být pro prvotní vzplanutí naprosto zásadní.

Mužské tělo, pokud není plné svalů, což stejně na první pohled pod košilí či sakem nepoznáte, nemusí až tak fascinovat, jako celá mužská schránka se vším všudy. Křehké ženy mají rády velké a silné muže, kteří je budou ochraňovat, silné a pečující ženy zase roztomilé chlapce, o které se budou moci mateřsky starat a rozmazlovat je.

Fyziognomie tváře napoví něco o charakteru člověka

Zajímavé je, že ženy zpravidla přitahuje mužský obličej. Souměrné rysy, tvar brady, nosu, roztomilý ďolíček ve tváři, vousy, uhrančivé oči nebo dokonce i sexy mezera mezi zuby. Ne nadarmo se říká, že mužský nos bývá profláknutou asociací k mužskému pohlavnímu údu a podle fyziognomie tváře lze na první pohled rozeznat, s kým vlastně máte tu čest. Je tento muž domýšlivý a arogantní, anebo třeba více hloubavý a přemýšlivý či snad živočišný samec, který jedná na základě svých pudů a vášní?

Vysoké čelo a římský nos v přitažlivosti vedou

Inteligenci a přemýšlivost poznáte už podle čela. Muži s vysokým čelem bývají více vážní, prudce inteligentní, hloubaví a více introvertní, zatímco nízká čela poukazují na impulzivní jednání a člověka, u kterého nad rozumem převažují emoce. Často jedná bezhlavě, ale o jeho roztomilosti či okouzlujícím úsměvu nemůže nikdo pochybovat.

Obdobným ukazatelem je nos. Čím je větší, tím výraznější je člověk osobností, mívá vyšší inteligenci, specifické zájmy, ale může být i arogantní. Pokud je nos vyloženě hodně baculatý, svědčí to o poživačné povaze a někdy i jisté pudovosti a hrubosti. Malý a široký nos rovněž ukazuje rozvinutější pudové stránky nebo dokonce i agresivitu.

Pro každou ženu může být na mužích přitažlivého něco zcela jiného, posuďte sami, jak odpovídaly ženy v následující anketě.

Co vás na mužích nejvíce přitahuje?

Když vypadá jako George Clooney, tak nemusí mít ani sexy mozek. Na první pohled se mi líbí tmavovlasí muži s hranatou tváří a vousatí. Líbí se mi, když mají šibalský pohled. Při setkání s mužem mě fascinuje selský rozum a všeobecný přehled, a upřímně mě daleko víc přitahuje muž, který pracuje rukama a nesedí v kanceláři. (Markéta, 32 let)

Mozek. Jinak oceňuji u žen ženskost a u mužů mužnost. To znamená, že muž by měl být distingovaný, na druhé straně však by neměl ztrácet toho svého Anima. Asi bych měla problém s neurotickým, nejistým, labilním mužem… (Jana, 35 let)

Na nevědomé úrovni je to asi fuk. „Čichneš“ a víš do jedné vteřiny bez ohledu na vzhled a typ. Na té rozumovější úrovni asi jiskra v očích a pozornost upřená směrem ke mně, vnitřní klid a smysl pro humor, hravost v konverzaci, takže vlastně i nějaká ta inteligence. (Silvie, 40 let)

Muž musí vonět

Vůně jako jedna z živočišných neodolatelností se na první pohled nepozná – kdo dnes chodí bez deodorantu? Pro mně je sexy ochlupení, ale to se v oblečení také neuvidí. Takže mi z toho vyplývá, že to první sexy je oční kontakt. A pak se zkoumá ten zbytek jako je úsměv, postava, držení těla, zadek, svaly. Na sexy mozek zabere skoro každá, než třeba zjistí, že k tomu mozku by bylo příjemné, aby se nám líbil i ten zbytek. A nakonec stejně rozhodne, jak se muž chová a jak se cítíme v jeho přítomnosti… (Mirjam, 42 let)

Já mám nějak zvláštně vyvinutý čich na plnou peněženku. Nevím, jak to dělám, ale hned poznám, jestli muž má peníze, anebo nemá. (Veronika, 37 let)

Někdy jsou to ramena, někdy charisma, jindy pohled, vůně. Ale hlavně musí mít zdravý selský rozum a šikovné ruce. A musí mě umět rozesmát. A když se to nejlépe spojí dohromady, tak mi z toho pořád nejlépe vychází můj manžel. Toho zatím nikdo netrumfnul. (Helena, 34 let)

Jde o vyjadřování se muže jako takového. Odpuzuje mne zbabělost, ego up a namakanci, neurvalí sportovci a neohrabanci. Klid, hlas, vůně tabáku smíchaná s čistotou, piliny ve vlasech… Hlavně už snad poznám, že si ladíme. Někteří kluci v práci mají v šestnácti více charakteru a rozumu než dospělý chlap. Úcta, autorita a vlastní názor, propojení sám se sebou, klidně to nemusí být lesní muž. (Bára, 33 let)

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co dělá muže přitažlivým? Ženy obdivují především hranaté rysy