Menu
WomanOnly
Krása

Co pomůže na suché a tmavé lokty? Máme pro vás 6 tipů!

Adéla Lišková

Adéla Lišková

14. 7. 2017

Tmavá kůže na loktech není nic hezkého, a tak ji spousta lidí schovává v dlouhých rukávech. Co takhle s ní raději zatočit?

Proč je kůže na loktech tmavší a sušší než na ostatních částech těla? Jednak za to může vystavení slunečnímu světlu a jednak nahromadění mrtvých kožních buněk. Méně často se pak jedná o průvodní jev nějakého zdravotního problému. Jak se této malé vady na kráse účinně zbavit?

1. Citronová šťáva

Kyselina citronová, která je v malé koncentraci obsažena i v citronové šťávě, působí jako přírodní bělidlo. Na tmavé lokty vám proto pomůže, pokud si je budete pravidelně potírat polovinou rozřízlého citronu.

Lokty poté alespoň tři hodiny neumývejte, aby se šťáva z citronu pořádně vsákla. Proces opakujte pokud možno každý den, dokud lokty nezačnou zesvětlovat. To by mělo být během dvou až tří týdnů. Až dosáhnete požadovaného výsledku, postačí vám lokty potírat dvakrát až třikrát týdně.

Po umytí loktů vždy doporučujeme aplikovat hydratační krém, citron by totiž mohl pokožku ještě více vysušit. Pokud vás citron štípe, před procesem kůži dobře protřete vazelínou.

2. Citron a jogurt

Citronovou šťávu můžete vylepšit jogurtem. Kyselina mléčná obsažená v jogurtu snižuje množství melaninu v kůži, a tak ji zesvětluje. Tuto směs naneste na dokonale umyté lokty a nechte působit. Až bude jogurt úplně zaschlý, vše z loktů pořádně smyjte. Směs vaše lokty nejen zesvětlí, ale jogurt je také báječně vyživí a zvláční.

3. Jogurt a ocet

Bezvadnou směs na suché a tmavé lokty vyrobíte také z jogurtu a octa. O zesvětlení se kromě kyseliny mléčné tentokrát postará i kyselina octová. Postačí vám jedna lžíce octa a jedna lžíce jogurtu – ingredience spolu míchejte do té doby, než se vám vytvoří pasta. Tu pak naneste na lokty a nechte působit po dobu 20 minut.

4. Mléko a jedlá soda

Mléko obsahuje již zmiňovanou kyselinu mléčnou, která pomůže kůži zesvětlit. Jedlá soda zase zastane funkci přírodního peelingu, který lokty zbaví odumřelých kožních buněk. Do mléka nasypte dostatečné množství sody tak, aby se vytvořila hustější pasta. Tou poté jemně masírujte lokty, alespoň po dobu pěti minut. Po očištění lokty ošetřete hydratačním krémem.

5. Smetana a kurkuma

Směs smetany a kurkumy bezvadně funguje zejména u lidí s tmavší pletí. Kurkuma, podobně jako kyselina mléčná, působí proti tvorbě melaninu. Smetanu vařte do té doby, než se začne srážet. Poté přidejte půl až lžičku kurkumy a dostatečné množství hrubé mouky – musí vzniknout hustá pasta. Pastu na lokty aplikujte krouživými pohyby. Po pár minutách smyjte.

Nevýhodou kurkumy je, že může pleť zabarvit trochu do oranžova. Tento účinek však po pár dnech mizí a zůstanou jen krásně zesvětlené lokty.

6. Chraňte svou kůži

Čím je kůže sušší, tím je také tmavší. Nezapomeňte tedy lokty pravidelně hydratovat kvalitními krémy. Po sprchování používejte tělové mléko. Nekoupejte se v příliš horké vodě, ta kůži vysušuje. Dobře jí také nedělá příliš silné sluneční záření, v létě tak lokty (a nejen je) chraňte opalovacím krémem.

Ohodnoťte tento článek:
4,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co pomůže na suché a tmavé lokty? Máme pro vás 6 tipů!