Menu
WomanOnly
Móda a styl

Co si obléct na státnice. Oslňte celou komisi nejen vědomostmi

Redakce

Redakce

19. 1. 2014

Završení několika let studia je tady. Je vám špatně od žaludku, potíte se, jste ráda, že víte jak se vůbec jmenujete a bojíte se komise složené z profesorů a odborníků. Státnice jsou nápor na naši psychiku stejně jako maturitní zkouška. Proto je důležité vybrat si takové oblečení, ve kterém se budete cítit pohodlně.

Vsaďte na jistotu

Je lepší nevolit nové oblečení, které jste ještě neměla na sobě. Přeci jenom státnice nejsou otázkou pár minut a vydržet ve svetru, který vás bude škrábat a kousat nebude příjemné. Může to ovlivnit i vaši psychiku a soustředění, což vám v tento den opravdu nepomůže. Sáhněte tedy po něčem, co máte vyzkoušené.

Výživa pro Váš mozek: úspěšné zkouškové začíná v kuchyni

Nejdete na pohřeb

I když si myslíte, že tento den určitě nepřežijete, tak se neoblékejte jako na pohřeb. Je třeba volit decentní barvy, ale celá v černém opravdu jít nemusíte. Pokud máte tmavý kostýmek, doplňte ho bílou nebo barevnou halenkou. Ale pozor, státnice nejsou cirkus, s barvami to nepřežeňte. Pamatujte na to, že komise složená z profesorů, docentů, inženýrů a podobně titulovaných osobností , bude také přihlížet k vašemu zjevu a pravděpodobně je neoslníte v tyrkysové minisukni a kanárkovém tílku.

Výstřednost nechejte doma

Velké výstřihy a krátké sukně nejsou na tento den vhodné. Na malé procento profesorů možná fungují, ale nezapomeňte, že komise je složena i z profesorek, a u těch by jste určitě nepochodila. Zvolte kalhoty, sukni ke kolenům nebo kostýmek. Pokud nemáte kostýmek můžete ho nahradit hezkým, decentním svrškem, nejlépe jednobarevným.

S doplňky to nepřežeňte

Na tuto příležitost jsou vhodné boty s podpatkem, ale dobře zvažte jejich výšku. Pokud nejste na podpatky zvyklá a víte, že nedojdete ani na tramvaj, můžete použít i baleríny. Obrovskou kabelku v tento den nevyužijete, sáhněte po nějaké menší, ať vám během dne nepřekáží. Do kabelky nezapomeňte deodorant, věřte mi, budete ho potřebovat.

Teď už jen tfuj, tfuj, tfuj a hodně štěstí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co si obléct na státnice. Oslňte celou komisi nejen vědomostmi