Menu
WomanOnly
Láska

Co ženám vadí na prvním rande? Manuál pro úspěšnou schůzku

Alena Zelová

Alena Zelová

30. 9. 2014

První rande jsou chvíle plné napětí a očekávání. Snažíme se na svůj protějšek co nejlépe zapůsobit. Všímáme si všeho. Oblečení, gest, mimiky, slov. Ale někdy nás protějšek dokáže svým chováním zaručeně odpudit. Co rozhodně muži neodpustit?

Velmi důležité je zvolit správné místo, kde se sejdete. Nemělo by být až moc luxusní, pokud se nepohybujete v luxusu. Může se stát, že se v takovém prostředí nebudete cítit oba dobře. Také by nemělo být až příliš obyčejné např. fast food. Rovněž by se nemělo jednat o prostředí, kde je velmi hlučno nebo naopak se tam moc nemluví (divadlo, kino…). Ideálně zvolte poklidnou restauraci, kavárnu, vinárnu nebo jen tak venku, kde si budete moci v klidu popovídat a zjistit, zda si rozumíte či nikoliv.

Nevhodné chování

Žena od muže na prvním rande očekává galantnost a slušné chování. Podržení dveří, pomoc z kabátu či podržení židle. Nic těžkého, přitom na ženu velmi působící gesta. Není-li muž galantní tak, jak očekáváme, nedělejte z toho kovbojku.

Co rozhodně ne? Mlaskání, krkání, plivání či dokonce pšoukání! Nebo snad by jste si přály takového chlapa?

Strašák jménem první rande a proč muži nemají rádi vystresované ženy?

Vtipy a vtípky

Důležitost a napětí situace se snaží muž ulehčit vtípky a srandičkami, v nejhorším případě vypráví vtipy. Tak na to pánové zapomeňte! Samozřejmě nebudeme vážní a nějaký ten vtip na ulehčení neuškodí, ale všeho moc škodí.

Ostatní ženy

Ženy jsou na prvním rande velmi ostražité a sledují mužovo chování včetně jeho pohledů. Sleduje-li muž jiné ženy, u partnerky ztrácí na hodnotě. Žena považuje ostatní ženy za sokyně a muž takovým pokukováním může docílit toho, že jeho partnerka ztratí zájem, respektive vše vzdá, a už se nebude chtít s mužem v budoucnu vidět.

Rozhodně jako faux pas je považováno povídání o bývalých partnerech. Platí to v obou případech, jak pro něj, tak pro vás. Už jen jedna zmínka o bývalé lásce může dát stopku budoucímu vztahu.

Uspěchanost

Líbí se nám, když se muž chová hezky, hýčká si nás, ale nazývá-li nás muž hned na prvním rande „kočičko“ nebo „sluníčko“, nepůsobí to zrovna vhodně, naopak se některé z nás dostanou do rozpaků, dokonce rozčílí. V těchto chvílích taková označení nabírají poměrně laciného významu.

Telefon

Vlastní jej snad každý – telefon. Na ulicích, v dopravních prostředcích… skoro všude vidíme osoby, které drží v ruce telefon, bez kterého by snad ani z domu nevyšli. Avšak jsou chvíle, kdy musíte telefon odložit, ideálně vypnout úplně. Jednou z takových chvil je i rande, nejen první. Měli byste se věnovat svému protějšku, a ne upjatě sledovat telefon a sotva poslouchat, co druhá osoba říká.

Muž, který skoro po celou dobu schůzky sleduje telefon, dokonce telefonuje a nevěnuje svojí partnerce pozornost si pravděpodobně neváží své společnice, a tak se často stane, že partnerka muži umožní, aby nemusel s ní ztrácet čas a mohl se v klidu, někde doma, dívat do telefonu, který je pro něj velmi důležitý, důležitější než žena.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co ženám vadí na prvním rande? Manuál pro úspěšnou schůzku