Menu
WomanOnly
Láska

Strašák jménem první rande a proč muži nemají rádi vystresované ženy?

Stále sama? A máte pocit, že pro to děláte všechno? Kadeřnice, kosmetička, manikérka, pedikérka, nutriční terapeutka, osobní fitness trenér, sexuální kouč, kartářka, módní stylistka, dentální hygienistka a tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. Ale tohle všechno se týká vnějšího vzhledu, který ne vždy dokáže přesně odrážet stav naší duše. Proč muži nemají rádi vystresované ženy a jak nejlépe zvládnout seznamování? Poradíme vám!

Jak zvládnout první rande, když nejste v pohodě?

Sebelepší vzhled nikdy neoklame skutečný stav vašeho nitra. Vnější vzhled je určitě důležitý pro váš dobrý pocit, pro vaše sebevědomí a mnohdy také pro vaše zdraví, pokud se staráte nejen o povrchní záležitosti k nimž patří kosmetika a móda, ale především o své tělo – stravou, pohybem a dostatkem spánku. Ne vždy se to však daří. Dlouhodobě nespokojená žena kruhy pod očima nezakryje makeupem a kila navíc drahým značkovým oblečením už vůbec ne. Pocit nespokojenosti a přemíra stresu v ní totiž zůstane. A právě tohle muž dokáže vycítit na sto honů.

Pokud máte starosti, ať už osobní, finanční, strádáte v osamění po rozvodu, nevěříte mužům nebo pečujete o nemocného člena rodiny, máte pocit, že vám neustále někdo hází klacky pod nohy, nevěříte si, nejste spokojená ve svém zaměstnání nebo vás trápí nadváha a zdravotní problémy, raději se neseznamujte a nechoďte na rande. Žena v těžké životní situaci často očekává, že se objeví rytíř na bílém koni, který ji přijede zachránit – a pokud stále nepřijíždí, je z toho ještě více frustrovaná a zklamaná.

Přetvařovat se asi nemá cenu a příliš upřímnosti na prvním rande může také leckoho odradit. Vystresované a frustrované ženy by tedy nejspíše na rande vůbec chodit neměly.

Rande naslepo a jeho úskalí. Čtenářky se svěřily se svými zkušenostmi

Když zoufalé ženy milují zoufalé muže

Zoufalé ženy by se za každou cenu seznamovat neměly. Obvykle i příliš tlačí na pilu. Muži zkrátka o vystresované ženy nestojí. Vědci zjistili, že svou roli hrají také hladiny konkrétních hormonů. Například stresový hormon kortizol je u žen, které se hodně stresují, poměrně aktivní. To se rozhodně také podepisuje na jejich vzhledu a náladě. Vždy je lepší překonat složitější období a pak hurá na seznamku s novou energií a nadějí, anebo se jen usmívat na ulici. Muži si pak sami všimnou, že je žena otevřená a svolná k seznámení, žádoucí a příjemná. O vystresované nebo zachmuřené staré panny, které jsou nespokojené samy se sebou a se svým životem, přece nikdo nestojí. To je stará známá pravda.

Zkuste si to, milé ženy, otočit. Zaujme vás více dobře oblečený elegán, usmívající se, úspěšný muž, který se o sebe stará a umí se chovat, anebo nervózní tlouštík s okousanými nehty a váčky pod očima, který si zapaluje jednu cigaretu za druhou? Ale právě on jistě také stále čeká na tu pravou, která zlepší jeho život o 100 %. Chcete být tou ženou právě vy?

Co vysíláme, to také přitahujeme

Je třeba si uvědomit, že na provařeném klišé o tom, jak moc nás ovlivňují naše myšlenky a to, co vysíláme, určitě bude něco pravdy. Zoufalá žena si nejspíše do svého života nepřitáhne vysněného rytíře na bílém koni, ale pravděpodobně stejného zoufalce, se kterým se budou navzájem předhánět v tom, kdo je na tom hůře. Rytíř na bílém koni prahnoucí po princezně, eventuálně po dámě v nesnázích, si čarodějnice u cesty zřejmě ani nevšimne. Důležité je tedy dobře vědět, co chceme, ale také to, co můžeme nabídnout.

Žena, která má spoustu osobních problémů nebo nevyřešenou minulost by se určitě do žádného nového vztahu vrhat neměla. Signály, které žena vysílá, většina inteligentních, vnímavých, a hlavně sebevědomých, mužů dost jasně rozezná.

Jaké ženy vlastně muži chtějí?

Muži preferují především pohodářky. Příjemné, vyzrálé a dobře čitelné ženy, které nepotřebují na sebe upozorňovat nápadným oblečením a makeupem, často také, aby leccos zakryly. Pečující, sebevědomé tak akorát, oddané a ideálně splachovací. Krása a sexuální přitažlivost jsou důležité, ale nervozita, stres, neupřímnost, náznaky hysterie, přílišná upovídanost, afektovanost, tlak na pilu mohou leckoho velmi rychle odradit už na začátku.

Muži mají rádi dámy v nesnázích a ženy, které je potřebují, ale pouze do určité míry. Něco jiného je stopnout si u silnice muže a poprosit jej o výměnu pneumatiky a něco jiného je vychrlit na něj na prvním rande, že jste bez koruny, máte čtyři děti, nemáte kde bydlet a váš exmanžel je ve vězení pro dlužníky.

Jak se seznámit a už nemuset znovu chodit na rande?

Chovejte se přirozeně

Pokud máte ráda džíny a tenisky a jste spíše sportovní typ, proč byste měla na rande klopýtat na dvaceticentimetrových podpatcích a v krátké sukni? Totéž platí pro práci, koníčky, povídání, životní styl a třeba i výběr kavárny nebo restaurace. Zkrátka – buďte sama sebou. Tak muže zaujmete nejvíce.

Buďte upřímná, ale některé věci se vyplatí nechat si na prvním rande pro sebe

Pokud se dostanete do jakékoliv zapeklité situace, vždy vítězí volba upřímného a férového jednání, ať už jde o cokoliv. Nevymýšlejte si, nelžete a nedělejte ze sebe někoho, kým nejste. Na druhou stranu se vyplatí hned na prvním rande na sebe neprozradit příliš a ponechat se trochu pověstně tajemná.

Buďte trpělivá

Je lepší držet se zpátky a nechat vše přirozeně plynout, než urgovat další setkání, vnucovat se nebo předjímat budoucí události. Užívejte si přítomnost. Zapomeňte na všechno to, co bylo. Na všechny vaše nepříjemné minulé zkušenosti se seznamováním, vztahové tragédie a pocity křivdy. Nemyslete ani na budoucnost a už vůbec ne na budoucí katastrofické scénáře, které vám vaše vystresovaná mysl plna obav a úzkosti projektuje. Buďte klidná a důvěřujte procesu.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Strašák jménem první rande a proč muži nemají rádi vystresované ženy?