Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Rande naslepo a jeho úskalí. Čtenářky se svěřily se svými zkušenostmi

Dnešní doba přináší spoustu možností. Pokud jste single a nemáte odvahu oslovit někoho na ulici, nabízí se spousta internetových seznamek, sociálních sítí či zájmových skupin na internetu. Jak ale probíhá takové rande naslepo, pokud jste svůj protějšek v životě neviděli a vůbec netušíte, kdo se na schůzku dostaví? Připravte se na případná rizika a přečtěte si zkušenosti čtenářů a čtenářek.

Virtuální realita versus skutečnost

Všichni jistě víme, že to, jak se někdo prezentuje na internetu, nemusí v žádném případě odpovídat skutečnosti. Vyretušované nebo zcela falešné foto, mylné a zavádějící informace, přetvářka, lež, tajemství, anebo také viditelné gramatické chyby. Nic co by si kdo přál. To, s kým máte tu čest doopravdy zjistíte teprve tehdy, když se s dotyčným či dotyčnou setkáte. I když dlouhodobě psaná forma komunikace, svěřování se, sdělování intimních myšlenek a pocitů mohou o člověku ledacos prozradit, skutečné pocity zažijete až když se svému protějšku podíváte do očí a strávíte s ním pár chvilek v reálném světě.

Na internetu bývá všechno zkreslené a i když mezi vámi vzniká pouto, bývá to zpravidla pouto mezi smyšlenou a zidealizovanou představou o daném člověku. Pokud se chcete s dotyčným či dotyčnou opravdu setkat a navázat komunikaci či případný budoucí vztah, je dobré rande naslepo neodkládat. Otázkou je, co je to vlastně rande naslepo. Možná už něco o svém vyvoleném protějšku víte, dokonce jste i viděli fotografii, a jste si jistí, že se i navzájem poznáte. Tak trochu víte, do čeho jdete. Ovšem u rande naslepo to obvykle nevíte vůbec.

Strašák jménem první rande a proč muži nemají rádi vystresované ženy?

Rande naslepo bývá velkým překvapením

Rande naslepo kdysi vypadalo asi takto: Pán si přečte inzerát v novinách, kam píše prý pohledná vdova, co hledá gentlemana, který ji dokáže rozesmát. Značka Podzim života ve dvou. Ti dva se zkontaktují a domluví se, že se setkají v kavárně Jahoda ve čtyři hodiny odpoledne, paní prý bude mít červený deštník. A je to. V kavárně si příjemně popovídají a zjistí, zda se budou chtít vidět znovu, anebo ne. Kvůli nedostatku příležitostí se většinou odcházelo pouze kvůli hrubým nesympatiím či zcela mylným informacím, které člověk předem obdržel.

Pokud se chystáte rande naslepo absolvovat dnes, většinou máte spoustu výhod a jste o krok dopředu. Zpravidla už máte i fotku a spoustu dalších informací. Rande nemusí být formální a často se také stává, že už první rande skončí sexem. Je dobré si předem ujasnit, co vlastně člověk chce a být k tomu druhému především upřímný. Hrát si na něco, co nejsme se stejně dříve či později nevyplatí. I když v síti bývá možné cokoliv, v realitě už méně, a tak se tedy rozhodněte, zda chcete randit jen na internetu a užívat si virtuální sex, anebo byste rádi někomu důvěřovali a drželi ho v náručí.

Internetová seznamka a první rande v realitě

Své zkušenosti se schůzkami naslepo nám svěřilo několik čtenářů. Pobavte se, poučte se a zavzpomínejte, jak tomu bylo u vás:

“Moje první rande – asi rok jsme si jen psali, pak jsme se potkali na jednom nádraží na půl cesty. Ale když jsme se tam potkali, zjistili jsme, že zrovna v téhle obci nic zajímavého není. A tak jsme celé rande strávili právě na tom nádraží a v jeho nejbližším okolí. Slečna vypadala přesně tak, jak jsem si představoval. Naše společná cesta ale tehdy dál nepokračovala a utichla i následná komunikace. Slečna se mi ozvala až po osmi letech, kdy mi z ničeho nic napsala. A opět jsme si několik měsíců jen psali.

Když jsme se pak viděli znovu, vypadala úplně jinak. Za těch osm let se změnila k nepoznání. Ta schůzka rozhodně byla rande naslepo a vůbec jsem netušil, co mám od toho očekávat. Jestli to bude zklamání, anebo naplnění představ? I přesto, že vypadala o sto procent jinak než tehdy, líbila se mi. Překvapil mě její hlas. Byl tak vysoký, až pisklavý. Ale nakonec se za mnou přestěhovala z úplně opačného konce republiky, sekla tam s prací, a i když to po roce skončilo, nelituji ničeho. Můžu říct, že to bylo shledání po letech se šťastným koncem. “ (Jakub, 28 let, student)

Jak se seznámit po rozvodu. 7 neocenitelných tipů, jak (ne)zůstat sama!

Rande naslepo může skončit i sexem

“S jednou slečnou jsme si psali asi více než půl roku. Když jsme se sešli, byl jsem ještě panic. Zašli jsme si do čajovny, a pak k ní  – rovnou do postele. Psali jsme si hodně otevřeně a vlastně jsme i před samotným setkáním měli virtuální sex. Realita byla docela fajn. Spíše mě tehdy přitahovalo to dobrodružství, než samotná slečna. Moje druhá zkušenost byla podobná, ale tentokrát jsem se i zamiloval.

Slečna mě přitahovala nejen fyzicky, ale i duševně. Psali jsme si asi rok, posílali si fotky a komunikovali hodně otevřeně, pak jsme se sešli na půl cesty a jeli nakonec rovnou k ní. Bylo to živočišné a zcela to splnilo mé očekávání. Většina mých zkušenosti probíhala právě takhle. Ale to poslední setkání se nějak nepovedlo. Zašli jsme si na pizzu a moc jsme si v realitě nerozuměli, tak to vyšumělo… “ (Robert, 30 let, státní zaměstnanec)

Zpackané rande a jak z toho vycouvat

“Jednou jsem měla rande naslepo. Dohodla mi ho jedna známá. Prý má kamaráda, který je magistr v lékárně a je sám, protože nemá štěstí na ženské. Nechala jsem se přemluvit, poslala mu své telefonní číslo a začal mi psát: Máš ráda vysportované muže? A já že samozřejmě ano, tak mi tedy poslal fotku  – někde z dálky a ve tmě, kde nebylo nic vidět. Pomyslela jsem si, že se asi stydí. Pak jsem se ho zeptala, jestli je vysoký, protože nemám ráda prcky. On mi napsal, že má 180 cm. Zeptal se, jestli se mi líbí moderně a hezky oblečení muži. A tak jsem se začala těšit a přemýšlela, co si vezmu na rande na sebe.

Strach z opuštění může stát za důvodem proč být single

Když přišel den D, dala jsem si záležet. Vzala jsem si botky Michael Kors z poslední kolekce, kabelku Valentino z poslední kolekce, světlé džíny, a džínovou bundičku a doufala jsem, že mu neudělám ostudu. Protože žiji ve Švýcarsku, sešli jsme se před jednou kavárnou v Zürichu. Vyhlížela jsem vysokého, svalnatého a dobře oblečeného muže. A určitě uhodnete, kdo vlastně na moje rande naslepo dorazil. Okamžitě jsem měla jasno a věděla, že to bude rychlé. Jenomže ouvej, pánovi jsem se evidentně líbila a nedal se tak rychle odbýt. Musela jsem se uchýlit v neférové taktice a začala o sobě vyprávět: Jsem bývalá feťačka, živím se jako prostitutka a hledám Švýcara jen proto, abych se rychle vdala, dostala papíry, a aby mě živil. Muž vypil horký čaj do dvou minut a utíkal. Už se neozval.” (Andrea, 34 let, copywriter)

Ohodnoťte tento článek:
4,8

Úplňky

Právě čtete

Rande naslepo a jeho úskalí. Čtenářky se svěřily se svými zkušenostmi