Menu
WomanOnly
Manželství

Jak se seznámit po rozvodu. 7 neocenitelných tipů, jak (ne)zůstat sama!

Baví se dvě rozvedené čtyřicátnice u kávy: „Jak se mám s někým seznámit, když ti chlapi v našem věku jsou všichni buď ženatí, divní staří mládenci, které nechceš, anebo rozvedení fotříci s dětmi, kteří už o žádný normální vztah nemají zájem!” Jak se seznámit po rozvodu ve středním věku, když máte děti, nechcete opakovat stejné chyby a vlastně tak nějak chcete mít svůj klid a na prince na bílém koni už nevěříte? Máme pro vás 7 tipů, co s tím můžete udělat!

1. Jak se seznámit po rozvodu – dát na doporučení kamarádky dohazovačky

Kamarádky to myslí vždycky dobře. A tak se vám může stát, že vás neustále seznamují s nějakými svými single kamarády či nezadanými kolegy z práce.

Výhody:

Budete předem vědět, do čeho byste eventuálně šla, protože kamarádka dotyčného dobře zná a určitě by vám nenabízela nějaký odpad. Naopak máte šanci získat to prověřené a nejlepší. A kromě toho je to zcela jistě člověk, který zapadne mezi vaše přátele a do vaší party.

Nevýhody:

Je docela možné, že kamarádka dotyčného zná více než důvěrně a nabízí vám někoho, s kým již chodila ona sama či některá z jejích dalších kamarádek. A to, že se tento muž líbí kamarádce a chtěla by vás jako pár ještě neznamená, že se bude líbit i vám!

Strach z opuštění může stát za důvodem proč být single

2. Jak se seznámit po rozvodu – využít internetové seznamky

Internetové seznamky a sociální sítě jsou hodně populární a představují jednu z možností jak se seznámit.

Výhody:

Seznamky fungují poměrně rychle, spolehlivě, z pohodlí domova. Máte nekonečné množství možností, které se nabízí, a to jako na dlani. Sama si můžete zadat své požadavky a vyhledat právě takového muže, jakého chcete.

Nevýhody:

Nikdy nevíte, na koho narazíte. Na seznamkách lidé často lžou, chodí tam i vyloženě zoufalci, nebo ti, které to nebaví doma s manželkou a chtějí si něco užít. Navíc rande naslepo může být někdy i pořádný trapas!

3. Jak se seznámit po rozvodu – chodit hodně na hory

Důležitou otázkou není jen jak se seznámit, ale také kde se seznámit! „V barech, hospodách, na diskotékách a zábavách potkáte samé single opilé zoufalce, anebo chlapy, co si vyloženě chtějí užívat a stačí jim vztah na jednu noc. A proto chodím na hory,” říká rozvedená Tereza.

Výhody:

Na horách potkáte správného chlapa, který má rád přírodu, je vysportovaný a v kondici, který na sebe dbá. Navíc seznámení v přírodě může být hodně romantické a co když právě tento sportovec bude pro vás ten pravý?

Nevýhody:

Nenechte se mýlit! To, že preferujete seznámení na horách při turistice je sice hezké, ale kde máte stoprocentní jistotu, že zrovna tento sportovec nevysedává po večerech v baru a že je to čestný a upřímný chlap?

Druhá svatba se stejným partnerem je poměrně častá. Co k ní lidi vede?

4. Jak se seznámit po rozvodu – zůstat chvíli sama a netlačit na pilu

Dejte si pauzu a nehledejte nikoho za každou cenu. Po rozvodu se nároky na partnera výrazně zvyšují, člověk již nechce opakovat stejné chyby a trápit se, natožpak když má ještě z prvního manželství děti!

Výhody:

Všechno jednou přebolí. Není zdravé vrhat se z jednoho vztahu do druhého, kdy vám někdo vyloženě dělá jen převozníka. Po čase vidíte vše s odstupem a jinak, lépe si tak uvědomíte, co vlastně chcete. A co nechcete…

Nevýhody:

Samota tíží. Bude vám chybět všechno to, co jste v manželství měli. A pak už neměli…

5. Jak se seznámit po rozvodu – nebránit se vztahu s mladším mužem

Po rozvodu, ve čtyřiceti, není snadné najít vhodného muže. Pokud by šlo o někoho staršího a vyzrálého, zkušeného, kdo už má odrostlé děti z prvního manželství a chce si žít svůj poklidný život, proč tedy ne? Ale co když toužíte po úplně něčem jiném než klidu a připadáte si ještě dost mladá a chtěla si užívat? Pak se nebraňte vztahu s mladším single mužem…

Výhody:

Samozřejmě můžete okouzlit výrazně mladšího single muže, užívat si s ním báječný sex, připadat si tak mnohem mladší než skutečně jste a vlastně tak nějak nic neřešit. Otázkou ale je, nakolik vážný takový vztah chcete mít…

Nevýhody:

Mladý single muž nemusí akceptovat vaše děti. Anebo je akceptuje, ale bude chtít i svoje. Klid mít asi nebudete, protože nevybouřený mladý býček bude rád „kalit“ s kamarády a kdoví, třeba se i koukat po dvacetiletých kráskách…

Zamilovala jsem se do o 20 let mladšího muže. Budu se mu pořád líbit?

6. Jak se seznámit po rozvodu – cíleně hledat patchwork (sešívaná rodina)

Chcete rozvedeného muže s dětmi? Nu, proč ne! Pokud si tedy opravdu uvědomujete, do čeho se vlastně řítíte…

Výhody:

Jeho děti můžete milovat jako vlastní či se do nich zamilovat v případě, že vlastní děti ještě nemáte, nebo je mít nemůžete. Budete jedna velká rodina, tak jste si to přece vždycky přála. Vyřeší se bydlení a další společné záležitosti… anebo ne?

Nevýhody:

Děti nového partnera nemusí akceptovat vás. Navíc se mezi vás neustále může plést jeho bývalá žena a vlastně pořád třeba i hrozí to, že se k ní jednoho dne vrátí. Všichni se nevejdete do vašeho bytu či domku, ani do toho partnerova. Nevejdete se ani do jednoho auta. Jeho děti nesnáší ty vaše a naopak. Nový partner očekává, že budete dětem dělat mámu, vařit jim, prát a vychovávat je. A chcete to vlastně? Není to snadné, že?

Jak si najít partnera, když mám dítě a nakolik může nový partner vstupovat do výchovy

Jak najít ideálního partnera a proč má někdo příliš vysoké nároky?

Jak se seznámit po rozvodu – do postele nebo do kina ano, společné bydlení ne!

Spousta, ale opravdu spousta, rozvedených žen středního nebo staršího věku volí variantu: „Ano, mám přítele. Občas si spolu někam zajdeme. Je nám spolu fajn.” A tak to prostě je…

Výhody:

Výhody jsou neocenitelné. Můžete si užít sex, povídání, kafe, víno, kino, divadlo, procházku, cokoliv. Nový přítel vám i s něčím pomůže, nebo vy mu uvaříte. Ale jak se říká „vocaď, pocaď!” Nikdo vám nebude překážet ve vašem soukromí a chtít po vás všechno to, co prostě už dělat nechcete. Nemusíte mít strach ze smradlavých ponožek, chrápajícího monstra, zvednutého záchodového prkénka ani hlenů v umyvadle. Z toho, že se budete hádat, nebo že jednou partner zase odejde…

Jste dobrá v posteli? Odhalte, jaká jste milenka s naším sex testem

Nevýhody:

Budete pořád sama. A pokud vám tato samota, a přicházející a odcházející přítel (či mnozí další), nestačí, můžete mít ve svém životě prázdnotu a cítit se osamělá…

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se seznámit po rozvodu. 7 neocenitelných tipů, jak (ne)zůstat sama!