Menu
WomanOnly
Láska

Jak najít ideálního partnera a proč má někdo příliš vysoké nároky?

Neschopnost najít si partnera trápí spoustu žen žijících single. Některé z nich se schovávají za velkou potřebu svobody a nezávislosti, i když třeba ve skutečnosti po vztahu touží. Problém však může být v tom, že opravdu není jednoduché najít si přítele, obzvláště pokud má žena vysoké nároky. Jak najít ideálního partnera, nesplést se ve výběru a zároveň nemít až příliš nereálné požadavky na vztah? Co všechno nás při výběru protějšku ovlivňuje?

Nedaří se mi najít partnera, jsem příliš náročná?

Princové na bílém koni nejsou, říká většina žen, které rezignovaly na svůj vysněný vztah. To, proč očekáváme od vztahu kvalitu a nespokojíme se jen tak s málem, často mívá dvě základní příčiny. Tou první a základní příčinou jsou sny. Mladické ideály, požadavky vycházející z naší vlastní osobnosti a představ o vztahu, jaký jednou budeme mít. Je to často zakořeněná představa o tom, jak má vypadat dokonalý partner. Povrchní představa, kterou třeba známe z filmů, knih, bulvárních magazínů, anebo profilů mužů na sociálních sítích a seznamkách. Tohle je však takové pozlátko na povrchu, realita a skutečná podstata kvalitního vztahu jsou někde úplně jinde.

Druhou příčinou, proč máme své nároky, ze kterých nehodláme slevit, je již prožitá špatná zkušenost. Ta se může týkat jak vlastního vztahu, tak také nepovedeného vztahu našich rodičů. To nás často utvrzuje v tom, že to, co jsme v minulosti zažili, již nikdy více nechceme opakovat. Pokud například zažijeme vztah, kdy nás partner podvádí, je žárlivý, majetnický, agresivní, lže, chodí po hospodách, bere drogy a utrácí všechny společné peníze, rozhodně si budeme přát, abychom už nikdy nikoho takového nepotkali. Další lásku, sebeúctu a důvěru k lidem budeme hledat jen velmi obtížně. Buďto naše nároky vystoupají do nezadržitelných výšin a nakonec zůstaneme samy, anebo si do života přitáhneme podobného grázla.

Po špatných zkušenostech ženě někdy stačí i jen to, aby byl její muž hodný a měl rád její děti. A veškeré další nároky jdou stranou…

Strach z opuštění může stát za důvodem proč být single

Jaké vlastnosti by měl mít ideální partner?

Hledání ideálního partnera, kterého jsme si vysnily, anebo již jednou poznaly – a pak ztratily, se může stát hnacím motorem našeho života. Po již prožité pozitivní zkušenosti můžeme mít zcela jasno v tom, jaký partner se k nám hodí a s kým už to jednou skvěle fungovalo. Příkladem může být preference povahy, společných zájmů, životního stylu, anebo výběr dle astrologických souvislostí. Chceme kompatibilitu, kvalitního člověka, na kterého se budeme moci spolehnout, fyzická krása a sexuální přitažlivost nejsou všechno. Chceme mít s partnerem i něco společného, aby byl vztah založen na trvalejších hodnotách.

Lidé ale nemohou být úplně stejní. Pokud jsou dva partneři v něčem odlišní, je to naopak dobře, mohou se skvěle doplňovat. Je však potřeba, aby oba měli určitou míru tolerance. Do jisté míry se dá tolerovat prakticky cokoliv, nesmí to však být nic, co vám bytostně vadí. V duchu tradičních hodnot žena obvykle potřebuje takového muže, který bude pravým mužem. To znamená, že to bude alfa samec, který s ní zplodí hodně úžasných dětí, které dokáže materiálně zajistit a všechny bude věrně a bezmezně milovat. Tradiční rozdělení rolí stále hraje velkou roli. Ženy většinou nechtějí slabší a nezajímavé kusy, které se nedokáží postarat ani sami o sebe. Nestojí o nespolehlivé hospodské povaleče a mamánky.

Nebojte se být sama sebou!

Nečekejte, že se partner kvůli vám změní. Ideální vlastnosti a zájmy vašeho budoucího partnera si ujasněte a vyberte hned na začátku vztahu. Zkuste si předem sepsat, co požadujete a co od vztahu očekáváte. Lidé se mohou jeden druhému do jisté míry přizpůsobit, ale jejich základní povahové vlastnosti se nemění. A pokud člověk něco dlouhodobě v sobě potlačuje, je to riziko jak konfliktů a rozpadu vztahu, tak i zdravotních problémů. Je potřeba znát tu pravou míru a umět dobře vyhodnotit, co ještě dokážete tolerovat a z čeho ustoupit, a co je pro vás již bytostně nepřípustné. Ženy se často bojí mít vysoké nároky jen proto, aby nezůstaly samy.

Proto je i důležité, abychom ze sebe nedělaly někoho kým vůbec nejsme, a to samé neočekávaly od partnera. Raději buďte náročná a zůstaňte sama sebou, než abyste byla nešťastná s partnerem, se kterým si vůbec nebudete rozumět.

Jak se seznámit po rozvodu. 7 neocenitelných tipů, jak (ne)zůstat sama!

Proč si ženy vybírají alfa samce nebo grázly?

Ženy často preferují silné a zdravé jedince, se kterými budou moci mít děti, a kteří umí pracovat a vydělávat peníze. Mnohé ženy také fascinuje inteligence, moc a vysoké postavení muže. Tito muži totiž dávají záruku, že bude o ženu dobře postaráno po materiální stránce. Síla, charisma, živočišná přitažlivost a mužnost zase slibují uspokojivé radovánky v posteli a velkou plodnost. Pohled sebevědomého grázla, který ví co chce a jde si za tím, nás často přitáhne víc, než pohled směřující do země u zanedbaného a špatně oblečeného muže. Každá žena je však jiná. Některá má ráda sexy mozek, jiná sexy tělo.

Dominantní a sebevědomé ženy, které se o sebe dokáží postarat samy, chtějí partnera na úrovni, avšak takového, který jim nebude dělat potíže a snadno vyhoví jejich požadavkům. Proto se nedá říct, že by podpantofláci nebyli v kurzu. Každý muž, který se k ženě bude chovat jako k bohyni, je vždy žádaný. Mnohé ženy mají pečující sklony a nevadí jim ani další dítě – slabší jedinec, o kterého budou moci pečovat a zvyšovat mu sebevědomí. V tomto ohledu jim také může vyhovovat mladší partner, který k nim bude vzhlížet. Perfektní sex bude jistě zajištěn.

Velký věkový rozdíl ve vztahu – je to skutečně problém?

Preference věku ve vztahu nemusí být prioritou. Pokud hledáte a stále nemůžete najít toho pravého, zkuste si rozšířit váš obzor hledání. Není nikde řečeno, že vaše vysněné vlastnosti a nároky na vztah vám nemůže poskytnout o něco mladší, anebo starší, partner. Říká se, že věk je jen číslo, a pokud máte jasno v tom, že (už) nechcete děti, nemusí vám vadit ani o dost starší partner.

Když si skvěle rozumíte a máte se rádi, je úplně jedno, že je váš partner třeba i o deset, patnáct nebo dvacet let mladší. Nemusí přece vždy platit zažité stereotypy. Dobře udržované ženy středního věku, jimž nevyšel předchozí vztah, často preferují dobře vypadající muže, kteří jsou o více než deset let mladší. A jestliže se bojíte toho, že vám zajíček odejde za mladší ženou, alespoň máte o to větší důvod o sebe pečovat a pracovat na svém sebevědomí. Právě nízké sebevědomí může být základní a velkou překážkou bránící nalezení partnera.

Zamilovala jsem se do o 20 let mladšího muže. Budu se mu pořád líbit?

3 překážky, které vám brání začít nový vztah

Existují tři základní překážky, které vás mohou zcela ochromit a způsobovat problémy při seznamování a hledání svého ideálního partnera. Které to jsou?

  • Vysoké nároky
  • Strach
  • Nedostatek sebevědomí

Vysoké nároky na vztah a jak najít tu správnou hranici

Díky přehnaným nárokům na vztah můžeme budit nevoli u potencionálních zájemců, kteří se začnou ptát, proč jsme tak arogantní a nesnesitelné, co nám kdo udělal, anebo co vlastně můžeme nabídnout my, když máme takové nereálné požadavky na muže a nikdo nám není dost dobrý? Je dobré vědět, co člověk chce a nebát se mít své nároky na dokonalý partnerský vztah, ale je také dobré si uvědomit, čím druhé od sebe odrazujeme a čím si vlastně nalezení svého protějšku samy blokujeme. Povrchní nároky na vztah, které třeba preferují pouze fyzickou krásu či bankovní konto nám nakonec mohou přinést i cennou životní lekci.

Strašák jménem první rande a proč muži nemají rádi vystresované ženy?

Strach z toho, že zase budeme ve vztahu trpět

Všechny negativní myšlenky, které vysíláte vám dokáží překazit jakoukoli snahu o to najít lásku. Pokud hned v začátku vztahu člověka od sebe odeženete proto, že se zaleknete síly a intenzity svých pocitů a začnete mít strach, že to nezvládnete, nebo že nechcete po špatných zkušenostech zase trpět, žádného vztahu se pochopitelně nedočkáte. Pokud jste zraněná po předchozím vztahu nebo nemáte vyřešenou minulost, nepouštějte se do hledání partnera, i kdyby to mělo trvat celé roky. Nemá to cenu. Až budete připravená, poznáte to. Dokážete se tomu pravému otevřít a dám mu své srdce.

Nedostatek sebevědomí a odvahy vám vztah nepřinese

Nedostatek sebevědomí je velkou a zásadní překážkou vztahu a zhatí vám každý pokus o seznámení. V tomto případě je potřeba nejprve zapracovat na sobě a uvědomit si, co je na vás pozitivní. Věřit tomu, jak jste úžasná, neodolatelná, krásná, svůdná, chytrá, silná, vědomá a schopná. Mějte se ráda.

Negativní smýšlení člověka o sobě z něj jde cítit na sto honů – a takovým lidem se druzí obvykle vyhýbají. Zkuste si všimnout toho, když jste sebevědomá a veselá, muži se na vás hned usmějí a jsou svolní k tomu začít s vámi hovor nebo flirt, projeví o vás zájem. Když jste negativní a uzavřená sama do sebe, cítíte se na dně a nevěříte si, muži se vám vyhnou obloukem.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak najít ideálního partnera a proč má někdo příliš vysoké nároky?