×
WomanOnly

Zamilovala jsem se do o 20 let mladšího muže. Budu se mu pořád líbit?

zamilovala jsem se o 20 let mladšího muže, mladší partner

Lásce člověk neporučí. Občas se stane, že věkový rozdíl mezi partnery překračuje jisté normy, které obvykle nastavuje společnost. A není to v zásadě jedno, pokud jsou všichni šťastní a spokojení? Každý vztah má ale svá úskalí. I ten se zajíčkem či naopak s o hodně starším partnerem. Čeho se ženy, které mají mladšího muže, nejvíce bojí?

Vztah s mladším mužem motivuje ženu k tomu, aby o sebe více dbala

Říká se, že když člověk miluje, na věku a pohlaví nezáleží. Ovšem jak kdy, a jak komu. Pokud bychom se zaměřili na vyšší věkový rozdíl mezi partnery, dříve či později se to nějak projeví. Otázkou je, co ty dva vlastně svedlo dohromady, a co je v jejich vztahu prioritou. Starší partner se často bojí, že mu jeho miláček uteče za někým mladším, anebo že pro mladšího partnera kvůli vyššímu věku nebude časem tolik přitažlivý.

Právě z těchto důvodů ženy milující mladé muže na sobě často usilovně pracují a mají velkou motivaci k tomu, aby si udržely váhu, chodily do posilovny a snažily se vypadat stále skvěle. Nejedna žena kvůli mladšímu příteli podstoupila i plastickou operaci či nějaký kosmetický zákrok.

“Mám o dvanáct let mladšího přítele. Žijeme spolu asi tři roky a nedávno se nám i narodila dcerka. Pomalu se mi blíží čtyřicítka a příteli ještě není ani třicet. Ve vztahu jsem spokojená, ale jsou chvíle, kdy mě to znepokojuje. Kdyby chtěl další dítě, já už si kvůli věku na to moc netroufám. Vím, že vypadám hodně mladě a po porodu jsem začala cvičit, zhubla jsem a cítím se dobře. Přesto si člověk uvědomuje, že to takhle nemusí být pořád. Co se týká názorů na život a toho ostatního, rozumíme si. Věk nám v tomhle opravdu nepřekáží,” říká devětatřicetiletá Milena.

Velký věkový rozdíl mezi partnery nemusí být překážkou

Praxe ukazuje, že tyto vztahy nejsou jen o sexuální přitažlivosti, ale že si partneři vyhovují i v jiných oblastech života a mohou se navzájem obohacovat i přes větší věkový rozdíl. Pár si může vyhovovat i po mentální stránce, ač se to zdá někdy nepochopitelné. Někdo je duší stále mlád a věčným puberťákem. Se stejně starým nebo starším partnerem by se nudil. Mnozí mladí lidé jsou mentálně natolik vyspělí, že mohou staršího partnera obohacovat, učit, a být zkrátka tím skvělým parťákem, se kterým nikdy nuda nebude.

Každý si hledá to, co potřebuje. Někdo má velkou slabost pro mládí, jiný naopak pro zralost. Obava, že jim partner nebude stačit mentálně, a že zkrátka prožité roky a zkušenosti nikdo jen tak nedohoní, nemusí být vždycky na místě.

Které celebrity jsou na zajíčky?

Vztahy s velkým věkovým rozdílem, třeba i přes 20 let a více, mohou dokonce i dlouhodobě vydržet. Příkladem jsou také vztahy mediálně známých osobností, umělců a herců. Třeba božský Karel Gott má o 37 let mladší manželku Ivanu, se kterou je ve spokojeném manželském svazku už 11 let. Možná si řeknete, že právě moc a sláva přitahují k sobě jako magnet kohokoliv bez ohledu na věk, ale rozhodně to není žádné dogma.

Mezi slavné ženy, které si potrpí takzvaně na zajíčky patří například Hana Gregorová, Eva Pilarová, Alice Bendová, Marie Rottrová, Petra Janů, Bára Basiková, Světlana Nálepková nebo Libuše Švormová. Tyto dámy mají bezesporu své kouzlo, kterému může podlehnout naprosto kdokoliv bez ohledu na věk.

Když srdce bije pro stejnou věc

Terapeutka Eva má partnera, který je mladší o 18 let. Jsou spolu už pár let a vztah funguje. “Můj přítel je hodně vědomý, “ říká. “Učí mě a vede. Náš vztah je spíše na hluboké kamarádské úrovni a je o vzájemné podpoře toho, co děláme, a co tvoříme. Sex je jen doplněk. Společně jsme hodně vyrostli a posunuli se. “

I když se protiklady přitahují, v každém vztahu se musí setkat něco stejného. Kde neladí věk, může ladit ledacos jiného. Partneři z branže, lidé mající stejné záliby nebo životní poslání – to jsou důležitá vodítka k nalezení životního partnera bez ohledu na věk. Umělecké prostředí, sport, netradiční koníčky, věda, psychologie a sociální práce, medicína, práva, ochrana přírody a práce se zvířaty mohou snadno svést dva lidi, kterým bije srdce pro stejnou věc, dohromady.

A je asi úplně jedno, jestli jim je třicet nebo padesát let. Důležité je, když si dva lidé spolu rozumí a spojuje je stejný životní cíl.

Proč chceme mít po svém boku mladého partnera?

Důvody jsou zcela zjevné. Většina lidí se přirozeně obává stárnutí a smrti. S ohledem na estetický aspekt asi všichni chápeme, že ani krása není věčná. Právě ta často hraje roli v prvotním zalíbení a zamilovanosti. Pokud si člověk může zvolit mládí, krásu, zdraví a sílu oproti stáří, byť třeba jinak přitažlivému a moudrému, v mnoha případech to prostě udělá.

Vztah s mladším partnerem v nás zanechává stále mladou duši, nutí nás k práci na sobě, zájmu o zdraví, sport, pěstění těla a udržování mladého vzhledu. Díky naplněné lásce a tolik blízkému kontaktu s mládím, člověk často zapomíná na své vlastní stárnutí, ačkoli někdy právě tyto rozdíly mají zcela opačný efekt. U žen je známé pořekadlo, že dokud mají stále malé děti a rodí nové, nebudou nikdy stárnout, protože je čeká náročný a důležitý úkol – vychovat z nich dobrého člověka. A to je běh na dlouhou trať.

Nabokov nebo Pygmalion aneb kdo koho vychovává

Když už jsme u výchovy, někteří lidé si volí mladého partnera z lehce sobeckých důvodů, aby si jej tak trochu vychovali a přizpůsobili svým potřebám. Učení a výchova v partnerství ale mohou mít i pozitivní efekt, a to rozhodně oboustranný. Oba lidé se učí jeden od druhého, stejně tak jako se říká, že se rodiče učí od svých dětí, a ne pouze naopak.

Mladý člověk je tvárný, flexibilní a má mnohem lepší dispozice k učení a získávání vědomostí a zkušeností. Právě to může být velice lákavé pro staršího partnera, který se například vžije do role profesora Higginse ze známé hry G. B. Shawa Pygmalion a rozhodne se udělat z pouliční květinářky Lízy Doolittlové dámu. Tuto hru možná znáte v muzikálovém podání pod názvem My Fair Lady z roku 1956.

A proč vlastně ne? Možná si vzpomenete na své první lásky k paní učitelce nebo učiteli. Třeba jste právě do svého pedagoga byli zamilovaní na střední škole – do první imponující, starší a zkušené osoby, která byla tak blízko, hned po rodičích. Kam se hrabou nevyzrálí vrstevníci, kteří byli ještě nudnými dětmi, že?

Nabokov ve své Lolitě zase píše o téměř zvrácené touze hlavního hrdiny k mladé dívce, která je však ještě hluboce pod zákonem. Nakonec se ukáže, kdo vlastně koho vychovával, vlastně v tomto případě spíše zneužíval. Román ovšem není žádnou pohádkou o Šípkové Růžence a bohužel končí tragicky. Přečtěte si…11 Komentáře Zamilovala jsem se do o 20 let mladšího muže. Budu se mu pořád líbit?

  1. Zamilovala jsem se do chlapa, který je o 30 let mladší. Vůbec nevím, jak se mi to mohlo stát. Rozum mi samozřejmě říká NE, ale srdce ANO. Lítám v tom už rok a nejsem schopná se z toho dostat. I když je mi jasné, že z toho nic nebude, tak jen ten úsek hezkého života stál za to.

  2. Zeptejte se štiky ta má taky zajíčka a prej jí to funguje -je to ale pipina !!!

  3. Jestli má paní dost peněz, rozumí se nejen na plastiky, pak možná. Třeba zpěvačka Zaňáková – Bílá si střídat koloušky může dovolit, ale má patrně stanovené finanční limity na rozmazlování, aby hladina financí neklesla pod racionální mez. Z feministického hlediska dělá paní jen dobře, protože zlatokopek je stále více, než zlatokopů a to je potřeba změnit.

  4. to je mi otázka. Co takhle “zamilovala jsem se do stejně starého (o dva roky staršího, o deset let staršího) muže. Budu se mu pořád líbit?” Možná, možná ne. Uvidíte za deset, dvacet, třicet…a tak dále let. Jako by se rozpadala jen manželství partnerů nerovného věku. Jestli je důvodem partnerství hezkej ksichtík, snaha si dokázat, že ji (či jeho) dokážu sbalit, fakt, že druhej imponuje (třeba i životní zkušeností), šance jsou nevelké. Jestliže jsou ti dva spolu kvůli vzájemnému přátelství, respektu úctě a podpoře, pak je věkovej rozdíl nepodstatnej.

  5. Rozdíl 20 u muže a 40 u ženy, to by mohlo jít – i když, kdyby šlo o mého syna, doufám, že se to nestane. 30 u muže a 50 u ženy, ještě se dá, ale 50 roků muž a 70 roků žena, no neříkejte, že to bude fungovat.

  6. No pokud jim to bude klapat a mladej neuteče za mladší,tak proč né když budou ty Vánoce.Ale ono to není o tom kdo je jak starý,manželka je starší o 3 měsíce hhehe a klape to už 42 let. Kecylidí o tom jak stará si nabalila mladého a že to není rychtik na jim ,,sere bílý tesák,, jak říká madam Holubová.Bohužel síla feromonů je silnější jak láska a také trvanlivější.Je to jako u zvířat oňuchají se a pak spáří. No a my pocházíme za zvířat a tak to také funguje.A dost dlouho,a pokud jim to vše funguje a rozumí si proč né lidem je do toho nic, neživí tak ať nepřepínají spíše závidí.Tak ať závidí jen když má holčička mámu a tátu a je jim dobře.Pokud není gigolo a nedostává drahé dárky za přízeň tak to potom je ok.

  7. Užívejte si života a na blbé kecy se vykašlete. Pomlouvá ten kdo to nemá a závidí. Tato chvíle se už nemusí opakovat. Hurá do lásky s mladým klukem. Já to prožil a bylo to nádherné. Dívka byla o 25 let mladší.

  8. Jo je to na každém člověku.věk neřeším.bude mi 60 let.bohužel mé zájmy, myšlení se ubírají jiným směrem.s vrstevníky a vrstevnicemi si nerozumím.tímto jsem odsouzen už k doživotní samotě.ženy mého věku jsou báby,v pravém slova smyslu, ujeté na vnoučata, cestování po mořích a pod nesmysly.já nikam necestuji.max.na hudební festival,kde si rozumím s lidmi o generaci i více mladší.měk jsem přítelkyni, čtyři, věk 20-37 let problém byl,že chtěly všechny dítě,což jsem kategoricky odmítl dnes je móda, že si báby pořizují na stará kolena děti??!!!asi jsou patrně na hlavu.kamkoliv půjdou se svým dítětem,budou považovány za babičky!trochu soudnosti by měly mít.no nic každého věc.

  9. Cha. jasně, že to může fungovat. Pokud ten mladší není zbabělěc a nezdrhne proto, že “co by si o tom mysleli ostatní”…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*