Menu
WomanOnly
Hubnutí

Dieta podle fází Měsíce. Nepřejídejte se za úplňku!

Veronika Tichá

Veronika Tichá

21. 1. 2015

Už dlouho se potýkáte s dietami a nedaří se vám zhubnout? Nezáleží jen na tom, co jíte, ale také kdy! Zkuste hubnout podle Měsíce, protože každá ze čtyř fází má na hubnutí jiný vliv. Je lepší začít hubnout s přibývajícím nebo ubývajícím Měsícem? A jak je to s úplňkem a novoluním?

Zastánci této diety tvrdí, že za jediný den je možné zbavit se až dvou kilogramů! Potřebujete k tomu pouze vědět, kdy se mění jednotlivé měsíční fáze. K tomu vám postačí kalendář nebo obyčejný diář.

Přibývající Měsíc

Přibývající Měsíc je zhruba čtrnáctidenní období od novoluní až do úplňku. Na obloze je Měsíc ve tvaru D, což znamená, že dorůstá. V době, kdy měsíc roste, jsou pro nás potraviny mnohem více energetické, což znamená, že bychom měli jíst střídměji než obvykle. S přibývajícím Měsícem tedy přibývá a ukládá se energie.

Neměli bychom jíst večer, lepší je jíst méně kalorická jídla, dostatek ovoce, zeleniny, ryb a drůbežího masa. Také by bylo vhodné pít více tekutin. Tělo velmi dobře absorbuje minerály a vitamíny, je proto ideální čas na jejich příjem. Hubnutí je mnohem komplikovanější než v jiné fázi Měsíce, proto bychom raději s dietami neměli začínat, aby nás neodradilo, že dlouho nevidíme výsledek.

Úplněk

V této fázi Měsíce přeměňuje tělo téměř vše na tuky, proto je v tento den vhodné jíst jen zeleninu nebo dokonce držet půst. Za úplňku je vše zintenzivněné, takže byste měli stravu určitě odlehčit, pokud se na její úplné vynechání necítíte.

Ubývající Měsíc

Měsíc ubývá po úplňku až do novoluní. Na obloze je Měsíc ve tvaru C, čili couvá. Pokud chcete hubnout, je toto období nejvhodnější. Tělo nejlépe vydává energii a rychleji se zbavuje jedovatých látek i přebytečných kilogramů. V tomto období stačí, když budete jíst o trochu méně, než jste zvyklí. Tělo se čistí, proto je vhodné se detoxikovat, například pomocí bylinných čajů.

Novoluní

Jedná se o fázi Měsíce, kdy je k Zemi obrácen neosvětlenou částí. Novoluní je ještě vhodnější den pro půst než úplněk. Při úplňku není vhodné jíst, abychom nepřibrali, při novoluní proto, abychom se pročistili. Tělo se totiž nejlépe zbavuje toxických látek. Je to ideální čas také na očistu střev.

Novoluní a jak nás ovlivňuje. Čas na nové začátky

Vzhledem k tomu, že novoluní trvá dva až tři dny, nezáleží na přesné hodině, kdy začnete. Doporučuje se celý den, který si pro půst vyberete, pít jen čistou vodu nebo čerstvé ovocné a zeleninové šťávy a bylinkové čaje. Půst je skvělý základ pro pokračování v duchu zdravé výživy nebo dietnějšího režimu, tělo se pročistí, žaludek stáhne, takže můžete směle začít!

Ohodnoťte tento článek:
1,5
Právě čtete

Dieta podle fází Měsíce. Nepřejídejte se za úplňku!