Menu
WomanOnly
Škola vaření

Domácí pečení chleba není složité. Zkuste třeba bezlepkové pečení

Láká vás domácí pečení chleba? Určitě se nebojte to zkusit. Během pandemie se řada z nás k pečení vrátila. Nejen pokud jde o chleba, ale i další pekařské výrobky. A i dnes výhody domácího pečení uvítáme.

Proč se vyplatí domácí pečení chleba?

Nejde o to, že bychom chleba upekli levněji. Rozdíl však na účtu přece jen poznáme. Pokud se vydáváme dnes a denně na nákup chleba, utratíme vždy ještě za další věci. Zkuste prostě týden či dva nejít do obchodu vůbec. Jedinou čerstvou věc, kterou potřebujeme, je chléb. A ten si můžeme upéct doma. Jak na domácí chléb?

Upečte si chléb v pekárně na chleba

Možnosti, jak na domácí pečení chleba, jsou v podstatě dvě. V první řadě si lze pořídit pekárnu na chleba. Je to spotřebič, do kterého v podstatě pouze nasypete sypkou směs na chleba a přidáte vodu. Pekárna se pak o vše postará sama. Kdykoliv se do ní můžete podívat, dokonce v ní udržíte chléb déle teplým i po upečení, abyste rodinu přivítali ještě teplou pochoutkou. K tomu lze pekárnu využít i pro jiné věci – vařit se v ní dá třeba džem. Má totiž automatické míchání, takže si opět ušetříte práci s přípravou.

Kdo si zrovna na kulinářské experimenty netroufá, je pro něj pekárna na chleba jako stvořená. Stačí si koupit již hotovou směs na chleba a pustit se do pečení. Koupíte dokonce i směs cereální či bezlepkovou. Tento chléb upečete snadno a bez jakýchkoliv znalostí. Péct chléb v pekárně lze však i podle klasického receptu ze základních surovin.

Chléb pěkně postaru. Tedy alespoň částečně

Upéct chleba však není složité ani klasicky v troubě, tedy postaru. Nemusíte si budovat chlebovou pec. Moderní trouby jsou skvělé pro pečení chleba. Určitě se vám však bude hodit dobrý kuchyňský robotVymíchat kvalitní těsto na chleba v ruce může být pracné a běžné kuchyňské roboty bývají malé. Pořádný stroj do kuchyně se však vždy hodí. Pořídit si můžete i ošatku na kynutí chleba. Chléb pak bude navíc krásně efektní, zejména pokud si vyberete zdobenou ošatku.

Upečte si zdravé pečivo – třeba bez lepku

Pokud jste alergičtí na lepek, znamená pro vás domácí pečení i hodně ušetřit. Bezlepkové pečivo je totiž hodně drahé. Bez lepku si navíc nemusíte upéct jen chléb, ale i francouzské bagety a další dobroty. Vrhněte se na bezlepkové pečení. Receptů najdete velké množství. Tak je určitě vyzkoušejte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Domácí pečení chleba není složité. Zkuste třeba bezlepkové pečení