Menu
WomanOnly
Móda a styl

Dyzajn Márket 2013 přivítal jaro: prošli jsme rájem módy a stylu

Tereza Szkatulová

Tereza Szkatulová

24. 3. 2013

Výstava nezávislé tvorby Dyzajn Márket potěšila týden před velikonočními svátky všechny příznivce unikátního oblečení a doplňků. Na své si přišli také mlsouni a gurmáni.

Při vstupu na prostor vyhraněný pro stánkaře na piazzetě Národního divadla okolo třetí hodiny odpolední se člověk v prvním okamžiku ztrácel. Mezi davem, korzujícím v uličkách mezi stánky, si tak jako první styčný bod určil pódium v samém centru. Na něm po dopoledním dětském programu vystřídaly kapely jako Zabiják a Borci, Please the Trees nebo Pilgrim People.

Celí vymrzlí hráli s úsměvem a bez stížností a šířili tak příjemnou atmosféru mezi lidmi klepajícími kosu. Nikdo znuděně neseděl na připravených židličkách, všichni se pohupovali do rytmu a v momentě, kdy Zabiják zanotoval svou píseň Jaro, všichni pookřáli.

Každý si našel své

Po obhlédnutí terénu z bodu A se pak každý vydal na svou misi. Každý si našel své. Slečny okukovaly dokonalé náušnice, řetízky z různých materiálů od kovu přes sklo po plast i tkaninu, kabelky, které se daly najít vskutku u každého druhého stánku, i oblečení, které ale minimálně v dnešním počasí zůstalo viset na ramínkách. Na zkoušení za závěsem v rádoby v kabince teplota prostě nebyla.

Pánové se primárně vydali hledat stánek se svařeným vínem, čajem nebo kávou. Uspěli ve stánku Mamacoffee, v improvizované pobočce kavárny Jericho nebo v naprosto neodolatelné palačinkárně Galetka.

Pro maminky s dětmi se pak našly stánky s plstěnými hračkami, látkovými a ručně vyráběnými panenkami, s keramickými hrnečky a talířky, jakožto s výbavičkou do domácnosti.

Okouzleni originalitou

Za vyzdvižení z nekonečné řady umělců rozhodně stojí Alena Heinrichová pod značkou adrianet, jejíž korálkové šperky mi doslova učarovaly. YAXI TAXI, kteří se do mé skříně se svým oblečením vkradli nejedním kouskem, Pour Pour, jakožto souhra mladých talentovaných umělců a designérů, vytvářející od šperků přes tašky téměř cokoliv, a v neposlední řadě SKOBA, deníčky a sešity z recyklovaného papíru a starého oblečení.

Peněženka se rozplakala, já ale jásám. Jarní Dyzajn Márket lze právem označit za vrcholnou událost startu jara.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Dyzajn Márket 2013 přivítal jaro: prošli jsme rájem módy a stylu