Menu
WomanOnly
Láska

Emocionální závislost na muži. 7 znamení, že svého partnera psychicky týráte

Adéla Lišková

Adéla Lišková

14. 8. 2018

O lásce se říká, že je jako droga, u některých žen (ale někdy i mužů) to však platí doslova. Kde končí láska k muži a začíná závislost na muži? Pokud se najdete v následujících 7 věcech, pak je pro vašeho partnera vztah s vámi nikoli harmonickým soužitím, ale psychickým terorem.

1. Neustále ho kontrolujete

Že je váš partner nejdůležitější osobou ve vašem životě, na tom není vůbec nic divného. U vážného vztahu je to naopak zcela běžné. Ovšem to neznamená, že musíte mít stále přehled o tom, co dělá, s kým a kde je. Pokud chcete vědět, kde bude v noci spát, pak je to běžné, ovšem jestliže jste celá nervózní, když vám nebere telefon nebo hned neodpoví na zprávu, pak je něco špatně. O následném vyslýchání, co měl proboha na starosti tak důležitého, že se nemohl ozvat, pak ani nemluvě.

2. Omezujete ho

Nejenže potřebujete mít dokonalý přehled o jeho aktivitách, ale nejraději byste stále byla s ním. Nechápete, proč by váš partner měl mít nějaké vlastní koníčky, které provozuje bez vás. A pokud vám oznámí, že by volný večer raději strávil s kamarády v hospodě než s vámi doma, pak se může těšit na vaše naštvané prásknutí dveřmi.

Rozchod není zlo. Proč nechat jít někoho, koho milujete?

3. Vydíráte ho

Pokud trpíte emocionální závislostí na svém partnerovi, můžete už být ve fázi, kdy ho citově vydíráte. Nemusí přitom jít o extrémní případy, jako jsou demonstrativní pokusy o sebevraždu nebo sebepoškozování. Stačí, že s ním citově manipulujete, abyste dosáhla svého (například, že místo hospody zůstane doma).

4. Neumíte žít bez něj

Stejně jako nechápete, proč by neměl veškerý volný čas trávit s vámi, si neumíte představit, jak byste žila bez něj. Kdyby vás opustil, nevěděla byste, co si máte se svým životem počít. Byl by to pro vás zkrátka konec světa.

5. Za všechno může on

I když svého partnera milujete a nedokážete bez něj žít, máte pocit, že za všechny vaše problémy může on. Neustále ho udržujete v pocitu viny. Málo si vás všímá, nedává vám dost lásky, nevzal vás tam a tam, zachoval se jinak, než jste chtěla, a proto jste pořád naštvaná a máte špatnou náladu.

Jak překonat žárlivost a kde je hranice mezi zdravou a chorobnou žárlivosti?

6. Je pro vás svatý

Navzdory tomu, že svého partnera psychicky týráte, představuje pro vás něco jako boha. To, co řekne, je pro vás svaté, a bezmyšlenkovitě se tím řídíte. A běda, jestli o něm jedna z vašich kamarádek řekne něco špatného.

7. Žárlíte

Trocha žárlivosti ke zdravému vztahu patří – ostatně jde o důkaz, že jeden druhého stále miluje. Ovšem čeho je moc, toho je příliš. Znamením emocionální závislosti na muži je třeba i kontrolování telefonu a e-mailu. A pokud svému partnerovi dáváte najevo svou lásku tím, že mu nevěříte a ztropíte mu scénu pokaždé, když jen prohodí pár slov s jinou ženou, pak byste se nad sebou měla zamyslet, jinak vám za ní brzy uteče.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Emocionální závislost na muži. 7 znamení, že svého partnera psychicky týráte