Menu
WomanOnly
Krása

Epilace perskou hmotou je šetrná a vhodná i pro citlivou kůži

Redakce

Redakce

26. 5. 2014

Vytáhla jste konečně ze skříně bikiny a těšíte se na první opalovačku? Kdo by rád nenachytal trochu toho bronzu, jenže holit se obden do plavek není žádná radostná událost. Poradíme vám, jak odstranit chloupky na delší dobu pomocí perské hmoty.

Co je perská hmota?

Perská hmota je další depilační přípravek. Obsahuje množství bylin, které pokožku po odtržení depilačního pásku zklidní a zároveň i dezinfikují.

Depilace perskou hmotou na míru

Výhodou perské hmoty je, že se dá umíchat přímo na míru. Koncentrace perské hmoty záleží na mnoha faktorech, mezi které patří interval předchozího holení, typ pokožky, apod. Proto depilaci předchází rozhovor, v němž byste měla zmínit mimo jiné i to, jestli trpíte nějakým typem gynekologických potíží. V tom případě je třeba perskou depilaci zvážit a prokonzultovat.

Máte citlivou kůži? Perská hmota může být to pravé

Perská hmota obsahuje spoustu bylin, fíky, datle, pomerančovou kůru. Díky těmto ryze přírodním surovinám je hypoalergenní. Pokud trpíte zvýšenou citlivostí pokožky, je možné, že tato forma epilace pro vás bude pravděpodobně jedna z nejšetrnějších.

Dalším výrazným plusem v případě epilace pomocí perské hmoty je fakt, že oproti různým ostatním není zdaleka tolik bolestivá. Navíc po pravidelných intervalech provádění perské epilace vaše chloupky zeslábnou a zesvětlají, pokud máte opravdu štěstí, tak nenarostou už vůbec.

Postup při depilaci perskou hmotou

Depilace perskou hmotou je provádí jako klasická depilace voskem, s tím rozdílem, že je nejprve provézt zmiňovaný rozhovor, aby kosmetička věděla, jak koncentrovanou hmotu namíchat. Dále se hmota nanese na potřebná místa, klientka si místa přidrží, následuje nepopulární škubnutí a vy máte na tři týdny vystaráno.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Epilace perskou hmotou je šetrná a vhodná i pro citlivou kůži