Menu
WomanOnly
Trendy účesy 2023

Extravagantní účesy pro krátké a dlouhé vlasy: Trend dneška

Redakce

Redakce

12. 10. 2013

Ačkoliv už začíná být počasí spíše na huňaté kulichy, některé slečny a ženy stále holdují částečně vyholeným vlasům a crazy sestřihům. Co je tenhle trend zač a jak jej nosit?

Spousta rebelek jak z řad celebrit, tak i obyčejných smrtelnic začala prosazovat takzvaný semi-shaved hairstyle – tedy částečně vyholené vlasy. Letí kontrasty mezi dlouhou, bohatou hřívou a úplně vyholenou nebo nakrátko ostříhanou partií.

Tenhle sestřih můžete najít taky pod názvem side-shaved hairstyle, tedy vyholení vlasů na straně. A to klidně i do půli hlavy, fantazii a odvaze se v tomto stylu meze nekladou.

Jak si správně kulmovat vlasy? Mějte přirozené sexy kadeře!

Možná se ptáte, jak tenhle extravagantní kousek nosit. Odpověď je jasná, možná ale nepotěší. Jednoznačně se tenhle trend nehodí pro slečny s nevýraznými rysy a pro šedé myšky. Tenhle sestřih si vybírají většinou velice přitažlivé slečny, často asiatky, mulatky či černošky.

Co přesně a jak moc si chcete nechat vlasy vyholit, je vážně jen na vás. Samotnou realizaci však přenechte zkušenému kadeřníkovi a nespoléhejte na kamarádku, která strojkem stříhá přítele. Vlasový odborník vám nejen poradí a vybere přesně to, co vám bude slušet, ale práci provede precizně a zodpovědně.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Nezapomínejte, že tenhle účes je taky třeba udržovat neustále v kondici a ke kadeřníkovi chodit každých pár týdnů. Problém nastává ve chvíli, kdy se chcete sestřihu zbavit. Jen těžko se vyhnete několika měsícům čekání, kdy vaše vlasy budou dorůstat.

Co obléct k holé hlavě?

Je jasné, že odvážný sestřih vyžaduje i odvážné outfity. Pokud se rozhodnete vyholit si půl hlavy, nesmíte se bát ani odvážného šatníku. Nejčastěji tenhle styl evokuje punk a oblečení jako vystřižené z kolekcí Vivienne Westwood.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Výrazné náušnice jsou nepostradatelný doplněk

Možná pro vás bude překvapení, že částečně vyholené vlasy vypadají dobře i s romantickými šaty podobnými hippie stylu či minimalistickým stylem inspirovaným 60. léty a Twiggy. Hlavní je se cítit dobře a umět svůj styl a sestřih nosit!

Zlí jazykové však neustále připomínají stará známá fakta. Heterosexuálním mužům se líbí ženy, které vypadají jako ženy a ne jako nepovedená kopie jejich subtilnějšího kamaráda. Co si o tomto stylu myslíte, nám můžete říct v diskuzi!

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Extravagantní účesy pro krátké a dlouhé vlasy: Trend dneška