×
WomanOnly

Fáze orgasmu potvrzují, že ženy mají větší potěšení ze sexu než muži

Fáze orgasmu ženy

I cesta může být cíl. Alespoň tak nějak se to vždycky tvrdí. A rozhodně to platí – u ženského orgasmu obzvlášť. Celý proces má totiž několik fází, které nelze vynechat. Například u tantrického způsobu milování se některé fáze cíleně prodlužují a dosažení pověstného vrcholu se oddaluje. O které fáze se jedná a jak je můžeme nejlépe prožít?

Orgasmus má čtyři fáze – zjistili vědci v 60. letech

Základní čtyři fáze orgasmu byly objeveny v 60. letech výzkumným týmem amerických vědců na Washingtonské univerzitě – doktorky Virginie Johnsonové a Williama Masterse, kteří se na katedře porodnictví a gynekologie věnovali léčbě sexuální poruch a dysfunkcí. Na základě přímého pozorování několika stovek mužů a žen zaznamenávali jejich sexuální chování a prožitky při orgasmu. Zajímavostí je také to, že se později vzali, ačkoli v době spolupráce byl Masters ženatý se svou první ženou.

Jednotlivé fáze orgasmu popsali takto:

  • fáze počátečního vzrušení
  • fáze plného vzrušení
  • samotný orgasmus
  • postorgasmická fáze

Několikanásobný orgasmus ženy

Samozřejmě také potvrdili, že zatímco muž bezprostředně po proběhnutí všech těchto fází není hned schopen další erekce a ejakulace, žena je schopna dosáhnout několikanásobného orgasmu a pokračovat dále.

Vynalézavá dvojice vědců však také sklidila kritiku pozdějších zájemců o toto téma. Jednak byly napadány podmínky provádění výzkumu v laboratoři, což mohlo zhoršovat prožitky a sexuální chování, které by v pohodlí domova vypadalo jinak.

Dalším důvodem bylo to, že rozhodně nelze považovat za sexuální dysfunkci neschopnost ženy dosáhnout orgasmu, pakliže neměla při styku dostatečnou stimulaci klitorisu. Zmíněno bylo také to, že obrovské procento žen dokáže dosáhnout orgasmu jen při vlastní masturbaci, proto rovněž nelze s jistotou tvrdit, že nejsou schopné dosáhnout orgasmu vůbec.

Vagina. 10 věcí, které by o ní měly vědět nejen ženy!

Jak prodloužit vzrušení ženy

Možností jak prodloužit druhou fázi – tedy plné vzrušení ženy, existuje spousta. Cílem je udržet ženu co nejdéle ve fázi maximálního vzrušení těsně před orgasmem. Hranice je velmi křehká, pokud se to nepovede, k plnohodnotnému orgasmu ani nemusí dojít.

Jakmile si žena prožije vrchol, nastává postupné odeznívání a uvolňování, ovšem pokud je po krátké přestávce nadále drážděna, může dojít bezprostředně poté k dalšímu orgasmu. Muž samozřejmě toto privilegium nemá…

Druhá a čtvrtá fáze tedy může u ženy způsobit přívaly nekonečné rozkoše, stačí jen správně rozpoznat vhodný okamžik a umět se nacítit na prožitek ženy.

U mužů lze ve druhé fázi prodloužit rozkoš na maximum, někdy pak také u něj může dojít k takzvanému suchému orgasmu, při kterém nedochází k ejakulaci. Čtvrtá fáze u muže však bývá konečná – obvykle upadá “do kómatu” a končí nebo odchází spát…

Energetické yoni vajíčko. Vaginální polodrahokam zlepší nejen váš sexuální prožitek

Ženy mají větší potěšení ze sexu

Z výše zmíněného jednoznačně vyplývá, že ženy mohou mít větší potěšení ze sexu. Už slavný starověký lékař Avicenna tvrdil, že potěšení ženy je třikrát vyšší než potěšení muže. To ovšem také uvádí Dr. Catherine Blackledgeová ve své knize Vagina. Podle ní si totiž ženy při sexu mnohem více užívají a je to potvrzeno v mnoha světových náboženstvích – řecké mytologii, hinduismu, islámu, taoismu, křesťanství – i v západním lékařství.

Taoismus například vysvětluje, že jinová ženská energie připomíná vodu, je nevyčerpatelná a velice pomalu vychládá, zatímco mužská jangová je jako oheň, rychle vzplane, ale snadno vyhasne.

Protože jsou ženy více zaměřeny dovnitř, mají také větší schopnost vnímat své vnitřní prožitky a mají i větší orgastickou kapacitu. V lékařském traktátu z 11. století O koitu se píše: “Rozkoš ze soulože je větší u žen než u mužů, protože muži získávají požitek pouze z vypuzení přebytečných šťáv. Ženy však zakoušejí dvojí potěšení: z vypuzení svého vlastního semene a z toho, že obdrží mužské sperma, z touhy své vlastní dychtivé vulvy.”Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*