Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Filmy opěvující statečné ženy. Kterou z nich obdivujete nejvíce?

Redakce

Redakce

16. 6. 2015

Reprezentantky ženského pohlaví se najdou po celém světě. Jsou to ženy, které jsou utlačované pro odlišnost od ostatních, silné ženy, ženy s handicapem nebo prostě jen ženy, které žijí vedle rodově silnějších mužů. Rozhlédněte se, jsou všude kolem nás. Jak je poznáte? Čtěte dál a uvidíte.

FOTO: iRON LADY

Silné ženy ve světě mužů. Zdroj: Magic Box

Piano

Hlavní hrdinkou je němá klavíristka a její dcera. Film ukazuje silné charaktery obou žen v relativně drsném prostředí. Představuje nám vášnivé chování zoufalé ženy, která hledá ryzí lásku. Scény jsou potemnělé, prostředí ponuré, ponořené do deště a bláta. Chmurná atmosféra kontrastuje s krásou intimního příběhu pianistky, která se nehodlá vzdát svého piana, jedné ze svých největších lásek.

Herečka Anna Paquin byla do vedlejší role v tomto filmu, za kterou získala i Oscara, obsazena náhodou. Původně pouze doprovázela na casting svou sestru, ale filmaři si všimli hlavně jí. Stala se druhou nejmladší držitelkou oscarové sošky, kterou, jak sama říká, málem ztratila při stěhování. Skromná herečka, skromná role, šokující úspěch.

FOTO: PIANO

Zdroj: Magic Box

Thelma a Louise

Kamarádky se vydají na víkendový výlet do hor. Jednak aby unikly všednímu životu, který prožívají, ale i despotickému manželovi jedné z žen. Na cestě se ale cizí muž pokusí Thelmu znásilnit, Louise se pokusí zachránit situaci, bohužel po prudké hádce muže zastřelí. Ženy by rozhodně nenašly podporu u policie, a tak v panickém strachu utíkají do Mexika a doufají, že se jejich vina na vraždě muže nikdy nedokáže.

I přes to, že byl tento film natočený před více než dvaceti lety, je velmi aktuální. Vyobrazení vztahů mezi muži a ženami je stále živé v mnoha koutech světa. Ve filmu můžeme spatřit kromě slavné Susan Sarandon a Greeny Davis také Brada Pitta, pro kterého byla úloha zlodějíčka první významnější rolí v Hollywoodu.

FOTO: THELMA A LOUISE

Zdroj: Bontonfilm

Černobílý svět

Výborně hodnocený film zpracovává otázku přátelství žen světlé a tmavé pleti. Téměř sesterské pouto pomáhá třem ženám překonat nelehké překážky. Silné ženy, které se nebojí vrhnout se do kariéry dříve, než založí rodinu, které jdou proti utvrzeným rodičům a kamarádkám matkám. Jsou to ženy, které si dokáží prosadit své, podporovat se navzájem, pochválit se a být si stále na blízku.

Velmi dobře je v dnešní době hodnocena i kniha Kathryn Stockett, podle které je snímek natočený. Jak je tedy možné, že před svým vydáním byla tolikrát odmítnuta? Tipujete kolikrát? Nakladatelství ji nepřijalo celkem šedesátkrát.

Precious

Precious je mladičká obézní studentka, kterou okolí přijímá jen velice těžko, je terčem posměchu a ani doma to nemá lehké. Nejen že ji ponižuje její vlastní matka, ale dokonce čeká již druhé dítě se svým nepřítomným otcem. Mladá studentka prochází školou velice dobře, aniž by si kdokoliv všiml, že neumí číst a psát. Jednou ji ale osud začne hrát do karet, dívka si uvědomí svoji cenu a stane se z ní velice silná žena.

Veleúspěšný film byl natočen v pouhých pěti natáčecích dnech. Castingu na něj se zúčastnilo na 400 dívek, z nichž byla hlavní hrdinka vybrána jen šest týdnů před natáčením. Právě toho období bylo pro film velmi kritické, natáčení opustil střihač, kameraman, tři manažeři, dva zvukaři, dva asistenti režie a mnozí další. Film se zdál být prokletý, ale jak je vidět, vydařil se víc než dost.

FOTO: PRECIOUS

Zdroj: H.C.E.

Železná Lady

Na posledním místě si spíše připomínáme jednu z nejslavnějších žen britské, ale i světové politiky Margaret Thatcherovou v podání legendární Meryl Streep. Životopisný příběh nám ukazuje jedenáctileté působení Thatcherové v britské vládě jako předsedkyně vlády. Zobrazuje její tvrdost a neústupnost, konzervatismus a rozhodnost. Nic ale není zadarmo.

Díky filmu Železná Lady máme možnost nahlédnout do života ženy, která za svou slávu, moc a vliv zaplatila příliš mnoho. I Meryl Streep obětovala dlouhý čas studováním pohybů a akcentu Thatcherové, nejdéle vládnoucí premiérky dvacátého století.

FOTO: ZELEZNA LADY

Zdroj: Magic Box

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Filmy opěvující statečné ženy. Kterou z nich obdivujete nejvíce?