Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Filmy v roce 2014 budou plné krasavců. Vyberte si svého favorita

Jana Davidová

Jana Davidová

23. 1. 2014

S novým rokem přichází další filmový výběr a s ním v ruku v ruce i oblíbení krasavci, kteří opět zazáří na plátnech našich kin. Pojďme se podívat, kdo nám letos zpříjemní filmovou podívanou.

FOTO: Vlk z wall street

Za svůj herecký výkon získal Leonardo DiCaprio svůj druhý Zlatý glóbus. Zdroj: Bontonfilm

Robert Downey Jr. – The Judge

Bližší poznání minulosti vždy napomáhalo k lepšímu pochopení přítomnosti. Tento snímek je toho důkazem.

Robert Downey Jr. se tu objeví v roli úspěšného právníka, vracejícího se po několika dlouhých letech domů na pohřeb své zesnulé matky. Bohužel tu na něj čeká ten nejhorší možný scénář – nalézá svého otce, který je ke všemu městský soudce, ve vězení, protože právě on je obviněný z vraždy jeho matky. Aby zjistil pravdu, vydá se na cestu a znovu navazuje kontakt se svou rodinou, již kdysi opustil.

FOTO: The Judge

Zdroj: Warner Bros.

Loni jsme Roberta mohli spatřit ve zbroji jako Iron Mana, teď nastupuje v civilu řešit rodinné problémy. Patří k těm nejžádanějším a nejlépe placeným hercům vůbec, což není žádným překvapením vzhledem ke kvalitám, které může štábu nabídnout. Je to totiž nejenom skvělý umělec, ale taky neuvěřitelně sexy chlap.

Ben Affleck – K zázraku

I letmé pohledy zasazené do maloměsta, kde sny přichází a odchází, mohou vytvořit skutečně poetickou romanci.

Neil (Affleck) není ve svém manželství bez vřelejších citů šťastný a jeho spisovatelská kariéra se mu také příliš nedaří. Jeho žena Marina je též frustrovaná a tak oba hledají vztah mimo – Neil se velmi sblíží se svou sousedkou Jane a Marina bude mít úlet s Charliem. Problémy manželů se však neodráží pouze na jejich vztahu, ale zasáhnou také jejich dceru, která začne mít potíže ve škole.

FOTO: K zazraku

Zdroj: Redbud Pictures

Ben Affleck sice nepatří k těm nejznámějším tvářím Hollywoodu, ale čestné místo mezi fešáky si určitě zaslouží, protože nejedna z nás na něm může oči nechat. Má v sobě něco zvláštního, čím dokáže pěkně zamotat hlavu. Důkazem nejsou výhradně fanynky, nýbrž i herečky jako Jennifer Lopez či Gwyneth Paltrow, které mu taky nedokázaly odolat.

Leonardo DiCaprio – Vlk z Wall Street

Pravidla divokého západu přenesena do moderní doby. Těch dokáže Vlk z Wall Street velmi dobře využít.

Jordan Belfort (DiCaprio) je králem karnevalu plného jachet s rozjařenými blondýnami, kde se šňupe kvantum kokainu a vzduchem víří tuny bankovek. Vydělává balíky peněz, přestože je jeho pracovní kancelář ztělesněním snobských orgií. Jenže po každém velkém mejdanu musí člověk jednou vystřízlivět, což pro něj nebude příjemné, zvlášť když mu půjde po krku samotná FBI.

FOTO: Vlk z wall street

Zdroj: Bontonfilm

Leonardo DiCaprio patří k těm nejlepším hercům a i zde vystupuje stejně jako ve Velkém Gatsbym v roli sexy boháče v kvádru, kterému to neskutečně sekne. I když je pravda, že u něj druh role není důležitý, protože umí oslnit v jakékoliv podobě, a to ať už jde o chudého Jacka na palubě Titanicu, nebo Cobba coby profesionálního zloděje.

Johnny Depp – Transcendence

Experimentovat se vždy nevyplácí, protože i jeden nevydařený pokus může způsobit katastrofu.

Dr. Will Caster (Depp) je výzkumník v oboru umělé inteligence, pracující na vytvoření stroje kombinující znalosti s rozsahem lidských emocí. Díky svým kontroverzním experimentům se stal nejen slavným, ale i terčem protitechnologických extrémistů, kteří se ho snaží zastavit. Avšak právě pokus o jeho zastavení se nedopatřením stane katalyzátorem jeho úspěchu – stane se totiž účastníkem vlastní transcedence.

FOTO: Transcendence

Zdroj: Bontonfilm CZ

Člověk by si pomyslel, že se pořád opakující se tváře jednou okoukají. V případě Johnnyho Deppa k tomu ovšem nikdy nedojde, protože on nás bude uchvacovat pořád a pořád. Johnny představuje pro svět kinematografie hotový poklad, protože jeho styl je zcela nenapodobitelný, díky čemuž dokáže dodat filmům tu pravou originalitu.

Tom Hanks – Zachraňte pana Bankse

Filmy se často točí podle knižních předloh. Co když to ale autor díla nechce dopustit?

Walt Disney (Hanks) se snaží přimět P.L. Traversovou, aby mu poskytla filmová práva ke ztvárnění Mary Poppinsové. Ta zprvu odmítá, ale když prodejnost jejích knih klesá, začíná o jeho nabídce uvažovat. Jenže následuje boj o formu zpracování, načež zájem autorky opět upadá. Nicméně Disney ji pochopí, čímž se mu přece jen naskytne nová šance vytvořit jeden z nejpůsobivějších snímků.

FOTO: Zachrante pana bankse

Zdroj: Falcon

Opět si můžeme plnými doušky vychutnat herecké umění Toma Hanske, který ani ve svém věku rozhodně neztrácí své osobité kouzlo a šarm. Má v sobě totiž něco, co nás stále nutí nespouštět z něj pohled. Tom totiž i nyní patří k těm nejvíce charismatickým umělcům, kteří se na plátnech kin objevují.

Vojtěch Dyk – Něžné vlny

Pokud chceš něco udělat, tak to udělej rychle, jinak ti zmizí za železnou oponou.

Vznětlivý tatínek a milující maminka, kteří se oba snaží svého synáčka profesně převychovat k obrazu svému. S takovými mírně bláznivými rodiči se musí plachý Vojta vypořádat co nejdříve, protože má naprosto úplně jiné priority, a to okouzlit rusovlasou spolužačku, akvabelu Elu, která chce v listopadu odjet do Paříže. A jestli něco nepodnikne, ztratí ji navždy, protože je děj zasazen do roku 1989.

FOTO: Nezne vlny

Zdroj: Falcon

Jeden z největších českých idolů znovu vynikne v romantické komedii Jiřího Vejdělka. Před pěti lety oslavil Vojtěch Dyk svůj první větší herecký úspěch právě ve Vejdělkově filmu, a to v Ženách v pokušení. Od té doby šla jeho herecká kariéra nahoru a není se čemu divit, protože Vojta má nejenom roztomilý kukuč, ale taky odpovídající talent.

Ewan McGregor – Blízko od sebe

Neexistuje vhodnější příležitost ke praní špinavého prádla než poslední rozloučení se členem rodiny.

Rodina Westonových se sjíždí pod rodnou střechu na pohřeb svého otce alkoholika, jenž spáchal sebevraždu. Jeho žena Violet, milující konflikty, prakticky s potěšením rozpoutává hádky se svými třemi dcerami, které už tak mají svých problémů dost. Jedna se snaží udržet pod pokličkou aférku s bratrancem, druhé se hroutí manželství a třetí se pro změnu zasnoubila s parchantem, čehož si samozřejmě není vědoma.

FOTO: Blizko od sebe

Zdroj: Bontonfilm CZ

Ať se jedná o snílka z Moulin Rouge, nebo rytíře jedy Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor vždy dokáže upoutat pozornost. A dařit se mu to bude jistě dlouho, protože u něj snad platí pravidlo: čím starší, tím hezčí. Přestože se jedná o lákavý snímek se skvělým obsazením, určitě se mezi námi najdou ty, co si koupí lístek jen a jen kvůli němu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Filmy v roce 2014 budou plné krasavců. Vyberte si svého favorita