Menu
WomanOnly
Láska

Flirt jako životní styl. Jak nežárlit na partnera, který neustále mrká na jiné ženy?

Flirtujete rádi? Někdo o sobě tvrdí, že flirtovat neumí, protože se stydí. Pro jiného však může být neustálé flirtování se všemi okolo každodenním chlebem. Je to životní styl, který člověka určitým způsobem naplňuje, anebo mu pomáhá kompenzovat některé jeho nedostatky a slabosti. Ovšem, co na to vlastně říká životní partner?

Flirt kompenzuje chybějící sebevědomí

Víte, jak se to říká – pes, který štěká nekouše. Můžeme se ale spolehnout na to, že náš drahý manžel mrkající na každou prodavačku v krámě, kolegyni z práce, náhodnou kolemjdoucí nebo průvodčí ve vlaku opravdu zůstane jen u mrkání, vtipkování nebo skládání komplimentů? A proč to vlastně dělá, když má doma nás – úžasnou a krásnou ženu? Co je to flirt a proč jej někteří lidé ke svému životu tolik potřebují?

Někteří lidé si flirtem často zvedají sebevědomí nebo kompenzují své vlastní nedostatky či nenaplněné touhy. Ať už jde o snížené sebevědomí, pocit, že nejsme pro někoho dost dobří, anebo třeba o nenaplněný a neuspokojivý vztah doma s manželkou. Někteří muži jsou v podstatě neustále na lovu. Je to jejich přirozeností a nemohou si pomoci. Co kdyby náhodou konečně narazili na svůj vysněný ideál?

Zdravá žárlivost posiluje vztah

Pocit, že tahle dotyčná se člověku tak moc líbí, a co kdyby náhodou mohla být jeho, často vítězí nad zdravým rozumem i nad loajalitou vůči partnerce. Někteří lidé se nezdráhají flirtovat ani před svým vyvoleným, často v tom hraje roli i alkohol. Je na druhém partnerovi, nakolik bude tolerantní a flirtování své drahé polovičce dopřeje, anebo si třeba také s někým zaflirtuje. Ostatně – zdravá žárlivost prý posiluje vztah.

Jako flirt se označuje nezávazná konverzace s milostným nebo erotickým podtextem, která může být odlehčená, často i velmi humorná, laškovná a vzbuzující zájem o objekt touhy, se kterým flirtujeme. Často se využívá i nonverbální komunikace jako je pohled do očí, mrkání, letmé doteky, postoj těla a podobně. Většinou se jedná o zábavu za účelem pobavení, ne vždy flirt k vede k navázání vážného vztahu nebo k nevěře.

Bez určité hravosti se každý vztah po čase stane stereotypním a nudným. Slovo flirt pochází ze starofrancouzského slovního spojení Conter fleurette, což v překladu prý znamená – má mě rád?

Když vyhasne jiskra

Tím, že se lidé chtějí jen občas pobavit, nemusí být myšleno nic vážného, a proto lze flirtování s někým jiným tolerovat i v partnerském vztahu. Otázkou však je, do jaké míry. Pohár trpělivosti by totiž rozhodně mohl jednou přetéct. Pokud manželka muže neustále flirtujícího s jinými ženami nemá sama dostatek sebevědomí, životní moudrosti, tolerance, smyslu pro humor a nadhledu, bude pokaždé tiše či hlasitě trpět, nebo dělat muži ze života peklo.

Ženu flirtujícího sukničkáře může skutečně hluboce mrzet, že tyto roztomilůstky a báječné komplimenty muž neskládá jí. Proč to přestal dělat? Anebo proč to dokonce nedělal nikdy – ani na začátku vztahu? Žena se pak může cítit opomíjená, odstrčená a začne jí vadit, že muž věnuje pozornost jiným. A to i přesto, že je to vlastně jen hra a manžel ve skutečnosti snídá i spává s ní, ne s tou druhou. Po několika letech vztahu, ve kterém jsou už třeba i děti a každodenní starosti, je to však najednou jaksi málo.

Co dělat, když se vytratí jiskra a jeden z partnerů má potřebu jiskřit jinde? Ideální je začít flirtovat s vlastním manželem, anebo se v něm pokusit vzbudit žárlivost. Třeba tím, že také začnete lehce flirtovat někde jinde, a to nejlépe tak, aby vás muž při tom viděl. A mohl si také všimnout toho, jak vám to sluší.

Tolerance a nadhled ve vztahu

Třicetiletá Veronika má už flirtování svého muže plné zuby. Říká, že by si klidně nechala zvětšit prsa, aby koukal na ta její, namísto nahlížení jiným ženám do výstřihu. “Pochopila jsem velice brzy, co Radima na druhých ženách tolik zajímá. Moje dvojky mu prostě nestačí. Jakmile vidí ženu, která má opravdu zaplněný výstřih, neustále na ni pomrkává, nepokrytě na ni civí, nahlíží jí do výstřihu, usmívá se jako pitomec a pokouší se o nejrůznější vtípky, které jsou stejně většinou pěkně trapné. Kolikrát jsem byla přímo u toho.

Vždycky se pak naštvu a doma mu to vyčítám. Musí mě ujišťovat, že by mi nikdy nebyl nevěrný, a ani nemá potřebu hledat si jinou ženu. Nedokázal mi však vysvětlit, proč to vlastně dělá. Přiznal mi, že ho vzrušují velká prsa, ale já je bohužel nemám!” dodává s lítostí.

Podnikatelka Jarka zase flirtování svého muže bere s nadhledem. “Já se Tondovi vždycky směju, kolikrát se k němu přidám a flirtuji se slečnou taky. Navzájem se tak bavíme, o nic přece nejde. Když jde o mladou a hezkou slečnu, to si můj manžel nemůže pomoct. Je mi věrný už dvacet let, tak proč by si to nemohl dopřát. Navíc má opravdu velké charisma a ty mladé holky jsou z něj celé pryč. Vůbec mi to nevadí, naopak jsem pyšná na to, že mám po svém boku skvělého chlapa, na kterého se můžu spolehnout. Flirt je to nejmenší, co mu můžu dopřát. Vím, že by mě nevyměnil za nic na světě.”

Jak zvýšit sebevědomí

Pětatřicetiletá Alena také dobře pochopila, že flirt nemusí být zabijákem vztahu, právě naopak. “Já musím svého Marka neustále chválit a vzbuzovat v něm pocit, že je skvělý a nejlepší na světě. A on opravdu je! Nemůžu si na nic stěžovat. Často flirtoval s krásnými ženami a dokazoval si, že na to ještě má. Jakmile jsem po třech dětech začala na sobě makat, zhubla jsem 15 kg a změnila účes, zvedlo se mi sebevědomí a flirtovala jsem s ním každý den. Chválila jsem ho a těšila, zlepšil se náš sexuální život a neměl už tolik potřebu všímat si jiných žen. “

“Nesnáším, když se můj partner napije a balí cizí ženy. Najednou je z něj král večírků a věří si, takže si troufá, chová se odvázaně, laškuje se ženami a jenom hýří vtipem. Nelíbí se mi to, cítím se být ponížená a ještě ke všemu se na to často musím dívat. Nemám potřebu mu to nějak vracet, ani doma vyčítat. Nemluvíme o tom. Většinou se stáhnu a mlčím, anebo ze zábavy odejdu domů dříve. Kamarádka mi řekla, ať si s ním doma udělám pořádek, promluvíme si o tom, anebo ať jsem ráznější a sebevědomější, ale já mám svoji hrdost. Pokud mu to nedojde a nezmění své chování, odejdu od něj, “ svěřuje se umělkyně Dana.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Flirt jako životní styl. Jak nežárlit na partnera, který neustále mrká na jiné ženy?