Menu
WomanOnly
Móda a styl

Foto: Černé šaty – Je černá barva na pohřeb či i na běžné nošení?

Redakce

Redakce

6. 11. 2013

Pro jednoho barva depresí, smutku, neštěstí, problémů, smrti a smůly, pro druhého geniální barva, kterou lze jako jednu z mála kombinovat s čímkoliv. Pokud víte jak na ni, bude vám veselou společnicí u všech příležitostí. 

Zdroj: hm.com, mango.com, world.orsay.com

Mnoho známých tváří má černou barvu jako svou druhou kůži. Příkladem za všechny je Barbara Nesvadbová. Černou nosí téměř neustále, a pokud se objeví na nějaké akci v jiné, nedej bože výrazné barvě, je tázána, zda je v pořádku. Téměř každá z nás má v šatníku alespoň pár kousků v černé. Je to barva, která nezklame. Opticky zeštíhlí, pomůže schovat nedostatky a možná právě proto zvedne sebevědomí a tím paradoxně i náladu. Vzpomeňme si na legendární herečku Audrey Hepburn. Ona je téměř synonymem černé. Herečka v této nenápadné barvě sršela šarmem, elegancí, půvabem a sexappealem.

Jak se oblékat podle barvy vlasů? Podtrhněte svůj image

Pokud se černé raději vyhýbáte, jsou to minimálně malé černé, které byste vlastnit měla. Povinností každé z nás je mít alespoň jedny malé černé, tedy krátké šaty těsně nad kolena. Pokud je vlastníte, jistě dáte za pravdu, že právě malé černé vás nejednou zachránily v situaci, kdy jste opravdu neměla, co na sebe.

Mnoho psychologů a dalších odborníků podkládá výzkumy poruch osobnosti barvami, kterými se daný pacient obklopuje. Barvy kolem nás na nás působí, často nám můžou náladu zlepšit či naopak. Černá, i přes svoji nepříliš lichotivou nálepku barvy smuteční, může být veselou společnicí. Ladí k ní doplňky všech barev, takže deprese zaženete barevnou broží, náhrdelníkem, páskem a podobně. Nebojte se černé, ta za naše problémy a strasti kolikrát nemůže, jen si je do ní často a rády schováváme.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Foto: Černé šaty – Je černá barva na pohřeb či i na běžné nošení?