Menu
WomanOnly
Krása

FOTO: Porota vybírala semifinalistky České Miss 2016. Jak jim to slušelo?

Redakce

Redakce

15. 11. 2015

Tým České Miss měl sedm dní na to, aby projel šest měst a vybral postupující dívky do prestižní soutěže. Máme pro vás fotografie z castingů. Nasajte s námi jejich atmosféru a podívejte se, jak to komu slušelo!

 

Úspěšné projití castingem je prvním krokem k získání titulu královny krásy. Ten může vyhrát jen jedna dívka, o které rozhodne porota během finálového galavečera na jaře 2016. Další dvě vítězky – Česká Miss World 2016 a Česká Miss Earth 2016 – vyberou diváci svými hlasy. Všechny tři vítězky budou naši zemi reprezentovat i v celosvětových finále soutěží Miss Universe, Miss World a Miss Earth. Do semifinále vybrala porota 47 dívek, z nichž deset postoupí do finálového kola. „Potěšilo mě, že se i v letošním roce přihlásilo tolik dívek. Zkušenosti, které jim Česká Miss nabízí, jsou opravdu jedinečné,“ komentuje ředitelka soutěže Marcela Krplová.

Castingy moderoval Pavel Cejnar a hudební doprovod zajistili zpěvák Jaro Smejkal a opavská kapela Come and Play. „Jsem moc ráda, že s dívkami přišly kamarádky nebo jejich rodina. Podpora blízkých je velice důležitá a to nejen v soutěžích. Všem přítomným slečnám to nejen pomůže se sebevědomím, ale zároveň je skvělé, že se mají s kým radovat z postupu, ale i o koho opřít, pokud to tentokrát nevyšlo,“ dodává Marcela Krplová.

Prvních třicet dívek, které se zúčastnily castingu, získaly kromě cenné zkušenosti i balíček s výrobky partnerů.

Česká Miss – Desítky laků na vlasy a profesionální vizážisti

Během příprav se o dívky staral tým profesionálních kadeřníků ze salónů Franck Provost a vizážisti značky AVON, kteří se snažili podtrhnout přirozenou krásu mladých adeptek. Nejčastěji vizážisti použili nové odstíny podzimních rtěněk a lehké lesky na rty. Zajímavostí je, že nejvíce se mezi soutěžícími objevovaly modrooké brunetky, naopak zelenookých a zrzavých dívek bylo na castinzích jen po skrovnu.

Tým salonu Franck Provost použil třicet dva laků na vlasy, nejčastější úprava vlasů byla žehlení a velké vlny. Dívky se předvedly jak v rozpuštěných vlasech, tak ve staženém culíku, aby odborná porota mohla zhodnotit každý detail v obličeji. Uchazečky, které se zúčastnily castingů, jsou narozené mezi 1. listopadem 1991 a 31. prosincem 1997 včetně. Věkovou hranici 18–24 let nastavují kritéria světových soutěží.

Součástí všech castingů bylo i vyplnění dotazníků a krátký rozhovor s porotou, ve kterém dívky prozradily více o své osobnosti, zkušenostech i znalostech. Otázky se týkaly například jazykových dovedností, zkušeností s modelingem či koníčků. Dívky prozradily i své životní vzory, oblíbené knihy i tři věci, bez kterých by neodjely na pustý ostrov. Na řadu přišla i záludná otázka, jak by slepci popsaly červenou barvu. A co odpověděly? Při čtení rády sáhnou například po Malém princi nebo knihách oblíbených autorů Paula Coelha či Michala Viewegha. A bez čeho by se dívky toužící po korunce krásy neobešly na pustém ostrově? Především bez pitné vody, jídla nebo loďky, která je odveze za nejbližší civilizací!

Co nyní dívky čeká?

Semifinále proběhe 5. prosince na Dolní Moravě ve Vista Wellness hotelu, z něhož vzejde deset finalistek. Ty čeká nejen zábava, ale i práce. Například v lednu pojedou na čtrnáctidenní soustředění v Thajsku, které bude první velkou přípravou na den D – slavnostní galavečer soutěže. Domácí soustředění pak proběhne na začátku února na farmě Čapí Hnízdo.

V únoru se také již tradičně zúčastní Plesu v Opeře. „Soustředění je skvělou příležitostí se poznat, a zároveň i naučit se řadu nových dovedností, které dívky využijí nejen v soutěži, ale i osobním či profesním životě,“ vysvětluje patronka soutěže Iva Kubelková. „Během castingů jsme viděli hodně zajímavých osobností, které bude úžasné i dále sledovat. Jsem ráda, že se dívky do soutěže hlásí,“ uzavíra Iva Kubelková.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

FOTO: Porota vybírala semifinalistky České Miss 2016. Jak jim to slušelo?