Menu
WomanOnly
Péče o nehty

Gelové nehty: Proč jsou tak krásné a jaké mají nevýhody

Redakce

Redakce

3. 5. 2014

Chtěla byste si dopřát trochu hýčkání v podobě profesionální manikúry? Nudí vás vaše staré okoukané laky, kterým chybí nápad a šmrnc? Odhodlejte se a vyzkoušejte pestrobarevné vzory, které umožňuje aplikace gelových nehtů. Povíme vám, co a jak.

Co jsou gelové nehty?

Celý zázrak jménem „gelové nehty“ spočívá v aplikaci gelu na přírodní nehty a to je celé. Nehty jsou potom pevnější krásnější a vydrží velmi dlouho krásné, pokud si je zrovna nepřivřete do zásuvky nebo do dveří. Gel navíc dodá vašim nehtům zářivý lesk, který běžný lak neumožňuje.

Aplikace

První fáze celého procesu aplikace gelových nehtů spočívá jako u každé manikúry čištěním, odstraněním veškerých nečistot a lůžkové kůžičky přerůstající přes nehet. Poté se nehet zbrousí, aby se na něm gel dobře uchytil. Na takto připravený povrch nehtu se nanáší vrstva gelu, která se později nechá „zapéct“ ve speciální UV troubě.

Výhody

Gely jsou různě barevné, a proto nabízí nepřeberné množství možností vzorů a ozdob, kterými se můžete chlubit. Design zaleží pouze na vás, vaší fantazii, odvaze a šikovnosti manikérky.

Další výhodou je vysoce zářivý lesk, který gel poskytuje a který byste doma s lakem jen těžko pořídila.

Nevýhody

Jednou z nevýhod je celkem náročná aplikace. Pokud nechcete utrácet za specializovaný salon, tak vám úprava vašich nehtů zabere zhruba hodinu času jednou za tři týdny. Navíc vaše nehty častým broušením mohou být oslabené a po odstranění vrstvy gelu nemusí vypadat příliš vábně. Na rozdíl například od akrylových nehtů nejsou tak odolné vůči poškození, takže při větších kolizích se nehet může snadno zlomit či poškodit.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Gelové nehty: Proč jsou tak krásné a jaké mají nevýhody